Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drievoudig winnaar Roglic stapt na val uit Vuelta

Drievoudig winnaar Roglic stapt na val uit Vuelta

ARACENA (ANP) - Primoz Roglic gaat woensdag niet meer van start in de zeventiende etappe van de Ronde van Spanje. De Sloveen van Jumbo-Visma kwam dinsdag kort voor de finish ten val. Roglic, die de afgelopen drie edities van de Vuelta won, stond tweede in het algemeen klassement op 1 minuut en 26 seconden van klassementsleider Remco Evenepoel uit België.

"Helaas zal Roglic als gevolg van de valpartij niet meer van start gaan in de zeventiende etappe", meldt zijn ploeg op Twitter. "Beterschap, kampioen. Bedankt voor alle mooie momenten in deze Vuelta. Je zat nog vol plannen voor de komende dagen, maar helaas mocht het niet zo zijn."

Het is opnieuw een tegenslag voor de 32-jarige Roglic. Deze zomer moest hij in de Tour de France ook al opgeven, elf dagen na een val in de kasseienrit naar Arenberg. Het was het tweede jaar op rij dat Roglic door een val voortijdig uit de Tour verdween. Vorig jaar was er snel herstel en won hij twee maanden later voor de derde keer op rij de Vuelta.

Fitheid

Ook dit jaar mikte de Sloveen op een dergelijk scenario, al waren er vooraf wel twijfels over zijn fitheid. De start van zijn ploeg Jumbo-Visma, met winst in de ploegentijdrit in Utrecht, was voortvarend. Achtereenvolgens droegen Robert Gesink, Mike Teunissen en de Italiaan Edoardo Affini de leiderstrui. Na de eerste etappe op Spaanse bodem kwam die in handen van Roglic na zijn ritzege in Laguardia. Een dag later besloot het team de trui niet te verdedigen. De Fransman Rudy Molard was een dag leider, waarna Evenepoel de macht greep. Roglic vertoonde tekenen van zwakte door in de zesde etappe, een zware bergrit, al bijna anderhalve minuut te verliezen op Evenepoel, die in de individuele tijdrit in Alicante verder uitliep.

Het afgelopen weekeinde, met veel klimwerk, pakte Roglic wat tijd terug. Maar in een relatief lichte laatste week leken er niet veel kansen te liggen om de Belg te achterhalen. Roglic probeerde het verrassend genoeg op dinsdag, op een hellinkje kort voor de finish van een verder redelijk vlakke rit. Hij kwam op kop in een groep van vijf, maar ging kort voor de finish onderuit, mogelijk omdat hij het wiel van de Brit Fred Wright raakte. Roglic, die nog wel 8 seconden terugpakte op Evenepoel en het verschil verkleinde tot 1 minuut en 26 seconden, oogde zwaar aangeslagen. Een dag later volgde de afmelding, waardoor de Spanjaard Enric Mas nu tweede staat, op ruim 2 minuten van Evenepoel.

Meer uit Sport

Verstappen kiest Mercedes voor eigen GT3-raceteam

MAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.

15 uur geleden
Noorse biatleet (27) stierf met hoogtetrainingsmasker op

LAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.

17 uur geleden
Skilegende Lindsey Vonn zeker van deelname aan Winterspelen

NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.

1 dag geleden
Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

1 dag geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

1 dag geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

1 dag geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

1 dag geleden