Drievoudig winnaar Roglic stapt na val uit Vuelta
ARACENA (ANP) - Primoz Roglic gaat woensdag niet meer van start in de zeventiende etappe van de Ronde van Spanje. De Sloveen van Jumbo-Visma kwam dinsdag kort voor de finish ten val. Roglic, die de afgelopen drie edities van de Vuelta won, stond tweede in het algemeen klassement op 1 minuut en 26 seconden van klassementsleider Remco Evenepoel uit België.
"Helaas zal Roglic als gevolg van de valpartij niet meer van start gaan in de zeventiende etappe", meldt zijn ploeg op Twitter. "Beterschap, kampioen. Bedankt voor alle mooie momenten in deze Vuelta. Je zat nog vol plannen voor de komende dagen, maar helaas mocht het niet zo zijn."
Het is opnieuw een tegenslag voor de 32-jarige Roglic. Deze zomer moest hij in de Tour de France ook al opgeven, elf dagen na een val in de kasseienrit naar Arenberg. Het was het tweede jaar op rij dat Roglic door een val voortijdig uit de Tour verdween. Vorig jaar was er snel herstel en won hij twee maanden later voor de derde keer op rij de Vuelta.
Fitheid
Ook dit jaar mikte de Sloveen op een dergelijk scenario, al waren er vooraf wel twijfels over zijn fitheid. De start van zijn ploeg Jumbo-Visma, met winst in de ploegentijdrit in Utrecht, was voortvarend. Achtereenvolgens droegen Robert Gesink, Mike Teunissen en de Italiaan Edoardo Affini de leiderstrui. Na de eerste etappe op Spaanse bodem kwam die in handen van Roglic na zijn ritzege in Laguardia. Een dag later besloot het team de trui niet te verdedigen. De Fransman Rudy Molard was een dag leider, waarna Evenepoel de macht greep. Roglic vertoonde tekenen van zwakte door in de zesde etappe, een zware bergrit, al bijna anderhalve minuut te verliezen op Evenepoel, die in de individuele tijdrit in Alicante verder uitliep.
Het afgelopen weekeinde, met veel klimwerk, pakte Roglic wat tijd terug. Maar in een relatief lichte laatste week leken er niet veel kansen te liggen om de Belg te achterhalen. Roglic probeerde het verrassend genoeg op dinsdag, op een hellinkje kort voor de finish van een verder redelijk vlakke rit. Hij kwam op kop in een groep van vijf, maar ging kort voor de finish onderuit, mogelijk omdat hij het wiel van de Brit Fred Wright raakte. Roglic, die nog wel 8 seconden terugpakte op Evenepoel en het verschil verkleinde tot 1 minuut en 26 seconden, oogde zwaar aangeslagen. Een dag later volgde de afmelding, waardoor de Spanjaard Enric Mas nu tweede staat, op ruim 2 minuten van Evenepoel.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenners Harrie Lavreysen, Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland gaan volgende week in Shanghai voor hun zevende wereldtitel op de teamsprint. De tweevoudig olympisch kampioenen op dit onderdeel zijn herenigd na een jaar zonder belangrijke wedstrijden samen. Vorig jaar oktober waren ze samen opnieuw de besten op de teamsprint tijdens de WK in Chili.
3 minuten geledenBAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft zich op de WK in Azerbeidzjan geplaatst voor de halve finales van de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige Brabantse versloeg in de kwartfinales de Tsjechische Renata Zachová met een yuko. Ze treft later woensdag in de halve finales de Japanse titelverdediger Haruka Kaju.
19 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat hij zijn eerste overwinning van dit Formule 1-seizoen komend weekend zomaar een vervolg zal geven. "Ik denk dat de overwinning vrij circuit-specifiek was, dus we zullen zien hoe het deze week zal gaan", zegt Verstappen in een persbericht van zijn team Red Bull. De Nederlander won afgelopen zondag in Maleisië, voor de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De kersverse wereldkampioen wielrennen Brandon McNulty is zaterdag de kopman van UAE Team Emirates in de Ronde van Lombardije. Dat blijkt uit de startlijst die de wedstrijdorganisatie woensdag heeft gedeeld. Zijn ploeggenoot Tadej Pogačar won de Italiaanse wielerklassieker de afgelopen vijf edities, maar is nog altijd aan het herstellen van een valpartij in de Vuelta.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Belgische tennisster Elise Mertens heeft ten koste van de als derde geplaatste Coco Gauff de kwartfinales van het China Open (WTA 1000) bereikt. In Beijing versloeg Mertens de Amerikaanse woensdag in twee sets: 6-3 6-3. Gauff won het toernooi in 2024.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Joep Wennemars kan nog niet zeggen hoe goed hij eind oktober is bij de eerste wedstrijd van het schaatsseizoen. De 24-jarige schaatser van Team Essent moest afgelopen zomer herstellen van een liesblessure. "Ik vind dat ik niet op 100 procent ben", zo vertelde hij tijdens de teampresentatie in Den Bosch. "Ik weet niet of ik over een paar weken hard ga schaatsen of niet. Ik ga wel meedoen."
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Suzanne Schulting gaat in het eerste deel van het nieuwe schaatsseizoen vooralsnog niet shorttracken. De 29-jarige schaatsster van Team Essent, die het langebaanschaatsen combineert met het shorttracken, richt zich in de komende maanden op de langebaan, zo vertelde ze dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch.
18 uur geleden