Drievoudig wereldkampioene windsurfen De Geus stopt met topsport
ROTTERDAM (ANP) - Windsurfster Lilian de Geus heeft besloten haar topsportcarrière te beëindigen, meldt ze via Team Allianz. Ze veroverde drie keer de wereldtitel in de 'oude' olympische zeilklasse RS:X. Op de Olympische Spelen van Rio in 2016 werd ze de vierde en kwam ze 1 punt tekort voor brons. Op de Spelen van Tokio in 2021 eindigde ze als vijfde.
De Geus (32) heeft haar besluit genomen na haar mislukte campagne om zich bij het foilen, de nieuwe olympische klasse, voor de Spelen van Parijs te plaatsen. Ze verloor de nationale kwalificatiestrijd van Sara Wennekes.
"De laatste tweeënhalf jaar waren niet makkelijk. De overstap naar de nieuwe olympische discipline IQFoil was niet eenvoudig. Ik ben de uitdaging aangegaan, maar helaas is het niet gelukt om me te kwalificeren voor Parijs 2024", meldt De Geus in een persbericht. "Hiermee komt er voor mij een einde aan een prachtige reis van maar liefst vijftien jaar in de topsport."
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
11 uur geledenWENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
12 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
14 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
19 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
1 dag geleden