Drievoudig wereldkampioen Van Gerwen naar zevende finale WK darts
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft zich geplaatst voor de finale van het WK darts in Londen. De 35-jarige Brabander was in Alexandra Palace dominant in de halve eindstrijd en versloeg de Engelsman Chris Dobey met 6-1 in sets.
Van Gerwen gaat vrijdag op voor zijn vierde wereldtitel. Hij won zes jaar geleden (2019) zijn derde titel bij de profbond PDC. Ook in 2014 en 2017 was 'Mighty Mike' de beste. Het wordt zijn zevende WK-finale. Van Gerwen won er drie, maar verloor er ook drie, namelijk in 2013, 2020 en 2023. Zijn tegenstander in de finale komt uit de andere halve finale, die gaat tussen de 17-jarige Luke Littler en Stephen Bunting.
Van Gerwen kan met een vierde wereldtitel zijn seizoen alsnog glans geven. De Brabander worstelde in 2024 met zijn vorm. Zo won hij geen enkel groot toernooi en aanhoudende gebitsproblemen verstoorden ook zijn spel. Maar in 'Ally Pally' heeft de Nederlander zijn vorm hervonden. Na zijn spectaculaire zege op de Engelsman Callan Rydz in de kwartfinale volgde een indrukwekkend optreden in de halve finale tegen Dobey.
De Brabander opende de wedstrijd met de maximale score van 180 en liep gemakkelijk uit naar 2-0 in sets. Daarna mocht Dobey een korte comeback maken. De Engelsman won de derde set zelfs overtuigend met 3-0 in legs, waarbij zijn finish van 170 opviel. Van Gerwen sloeg direct terug met winst van de vierde set en was vervolgens ook de sterkste in de vijfde, zesde en zevende set. Hij gooide niet eens hele hoge gemiddelden en er waren momenten dat zijn pijlen niet helemaal de juiste koers vonden, maar zijn finishes waren meestal scherp. Zijn hoogste finish was 158 in de zesde set. Hij had drie matchdarts nodig om het karwei af te maken.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
1 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
2 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
5 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
1 dag geleden