Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drievoudig wereldkampioen Van Gerwen naar zevende finale WK darts

Drievoudig wereldkampioen Van Gerwen naar zevende finale WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft zich geplaatst voor de finale van het WK darts in Londen. De 35-jarige Brabander was in Alexandra Palace dominant in de halve eindstrijd en versloeg de Engelsman Chris Dobey met 6-1 in sets.

Van Gerwen gaat vrijdag op voor zijn vierde wereldtitel. Hij won zes jaar geleden (2019) zijn derde titel bij de profbond PDC. Ook in 2014 en 2017 was 'Mighty Mike' de beste. Het wordt zijn zevende WK-finale. Van Gerwen won er drie, maar verloor er ook drie, namelijk in 2013, 2020 en 2023. Zijn tegenstander in de finale komt uit de andere halve finale, die gaat tussen de 17-jarige Luke Littler en Stephen Bunting.

Van Gerwen kan met een vierde wereldtitel zijn seizoen alsnog glans geven. De Brabander worstelde in 2024 met zijn vorm. Zo won hij geen enkel groot toernooi en aanhoudende gebitsproblemen verstoorden ook zijn spel. Maar in 'Ally Pally' heeft de Nederlander zijn vorm hervonden. Na zijn spectaculaire zege op de Engelsman Callan Rydz in de kwartfinale volgde een indrukwekkend optreden in de halve finale tegen Dobey.

De Brabander opende de wedstrijd met de maximale score van 180 en liep gemakkelijk uit naar 2-0 in sets. Daarna mocht Dobey een korte comeback maken. De Engelsman won de derde set zelfs overtuigend met 3-0 in legs, waarbij zijn finish van 170 opviel. Van Gerwen sloeg direct terug met winst van de vierde set en was vervolgens ook de sterkste in de vijfde, zesde en zevende set. Hij gooide niet eens hele hoge gemiddelden en er waren momenten dat zijn pijlen niet helemaal de juiste koers vonden, maar zijn finishes waren meestal scherp. Zijn hoogste finish was 158 in de zesde set. Hij had drie matchdarts nodig om het karwei af te maken.

Meer uit Sport

Schaatser De Boo heeft vrede met zilver na bijna perfecte race

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.

23 minuten geleden
Wennemars zwaar aangeslagen na 'onmogelijke' herkansing op 1000 m

MILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.

1 uur geleden
De Boo bezorgt Nederland op 1000 meter tweede zilver op Spelen

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.

2 uur geleden
De Boo voorlopig tweede op 1000 meter, herkansing Wennemars

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.

2 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat derde operatie na beenbreuk

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.

2 uur geleden
Verstappen kijkt terug op 'een goede dag' bij test in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.

2 uur geleden
Wennemars rijdt na hinderen door Chinees Ziwen Lian 1000 m over

MILAAN (ANP) - Joep Wennemars schaatst de 1000 meter op de Olympische Spelen over. De 23-jarige Nederlander werd in zijn rit gehinderd door de Chinees Ziwen Lian.

2 uur geleden