Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drievoudig wereldkampioen Van Gerwen naar zevende finale WK darts

Drievoudig wereldkampioen Van Gerwen naar zevende finale WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft zich geplaatst voor de finale van het WK darts in Londen. De 35-jarige Brabander was in Alexandra Palace dominant in de halve eindstrijd en versloeg de Engelsman Chris Dobey met 6-1 in sets.

Van Gerwen gaat vrijdag op voor zijn vierde wereldtitel. Hij won zes jaar geleden (2019) zijn derde titel bij de profbond PDC. Ook in 2014 en 2017 was 'Mighty Mike' de beste. Het wordt zijn zevende WK-finale. Van Gerwen won er drie, maar verloor er ook drie, namelijk in 2013, 2020 en 2023. Zijn tegenstander in de finale komt uit de andere halve finale, die gaat tussen de 17-jarige Luke Littler en Stephen Bunting.

Van Gerwen kan met een vierde wereldtitel zijn seizoen alsnog glans geven. De Brabander worstelde in 2024 met zijn vorm. Zo won hij geen enkel groot toernooi en aanhoudende gebitsproblemen verstoorden ook zijn spel. Maar in 'Ally Pally' heeft de Nederlander zijn vorm hervonden. Na zijn spectaculaire zege op de Engelsman Callan Rydz in de kwartfinale volgde een indrukwekkend optreden in de halve finale tegen Dobey.

De Brabander opende de wedstrijd met de maximale score van 180 en liep gemakkelijk uit naar 2-0 in sets. Daarna mocht Dobey een korte comeback maken. De Engelsman won de derde set zelfs overtuigend met 3-0 in legs, waarbij zijn finish van 170 opviel. Van Gerwen sloeg direct terug met winst van de vierde set en was vervolgens ook de sterkste in de vijfde, zesde en zevende set. Hij gooide niet eens hele hoge gemiddelden en er waren momenten dat zijn pijlen niet helemaal de juiste koers vonden, maar zijn finishes waren meestal scherp. Zijn hoogste finish was 158 in de zesde set. Hij had drie matchdarts nodig om het karwei af te maken.

Meer uit Sport

LeBron James verbreekt record voor meeste NBA-duels

LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.

3 uur geleden
Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

8 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

9 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

9 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

9 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

12 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

13 uur geleden