Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drievoudig wereldkampioen Van Gerwen naar zevende finale WK darts

Drievoudig wereldkampioen Van Gerwen naar zevende finale WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft zich geplaatst voor de finale van het WK darts in Londen. De 35-jarige Brabander was in Alexandra Palace dominant in de halve eindstrijd en versloeg de Engelsman Chris Dobey met 6-1 in sets.

Van Gerwen gaat vrijdag op voor zijn vierde wereldtitel. Hij won zes jaar geleden (2019) zijn derde titel bij de profbond PDC. Ook in 2014 en 2017 was 'Mighty Mike' de beste. Het wordt zijn zevende WK-finale. Van Gerwen won er drie, maar verloor er ook drie, namelijk in 2013, 2020 en 2023. Zijn tegenstander in de finale komt uit de andere halve finale, die gaat tussen de 17-jarige Luke Littler en Stephen Bunting.

Van Gerwen kan met een vierde wereldtitel zijn seizoen alsnog glans geven. De Brabander worstelde in 2024 met zijn vorm. Zo won hij geen enkel groot toernooi en aanhoudende gebitsproblemen verstoorden ook zijn spel. Maar in 'Ally Pally' heeft de Nederlander zijn vorm hervonden. Na zijn spectaculaire zege op de Engelsman Callan Rydz in de kwartfinale volgde een indrukwekkend optreden in de halve finale tegen Dobey.

De Brabander opende de wedstrijd met de maximale score van 180 en liep gemakkelijk uit naar 2-0 in sets. Daarna mocht Dobey een korte comeback maken. De Engelsman won de derde set zelfs overtuigend met 3-0 in legs, waarbij zijn finish van 170 opviel. Van Gerwen sloeg direct terug met winst van de vierde set en was vervolgens ook de sterkste in de vijfde, zesde en zevende set. Hij gooide niet eens hele hoge gemiddelden en er waren momenten dat zijn pijlen niet helemaal de juiste koers vonden, maar zijn finishes waren meestal scherp. Zijn hoogste finish was 158 in de zesde set. Hij had drie matchdarts nodig om het karwei af te maken.

Meer uit Sport

Slotklim bergetappe Parijs-Nice geschrapt door winterweer

NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.

8 uur geleden
Shorttracker Melle van 't Wout op WK uitgeschakeld op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.

11 uur geleden
Colombiaan Tejada bezorgt XDS Astana tweede zege in Parijs-Nice

APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.

12 uur geleden
Sky: Formule 1 schrapt races in Bahrein en Saudi-Arabië

BERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.

12 uur geleden
Judobond met tien judoka's naar EK in Georgië

NIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.

13 uur geleden
Team Essent legt schaatsster Daleman vast tot zomer 2028

HEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.

13 uur geleden
Zitskiër De Langen wint zilveren medaille op de reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.

14 uur geleden