Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drievoudig wereldkampioen Van Gerwen naar zevende finale WK darts

Drievoudig wereldkampioen Van Gerwen naar zevende finale WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft zich geplaatst voor de finale van het WK darts in Londen. De 35-jarige Brabander was in Alexandra Palace dominant in de halve eindstrijd en versloeg de Engelsman Chris Dobey met 6-1 in sets.

Van Gerwen gaat vrijdag op voor zijn vierde wereldtitel. Hij won zes jaar geleden (2019) zijn derde titel bij de profbond PDC. Ook in 2014 en 2017 was 'Mighty Mike' de beste. Het wordt zijn zevende WK-finale. Van Gerwen won er drie, maar verloor er ook drie, namelijk in 2013, 2020 en 2023. Zijn tegenstander in de finale komt uit de andere halve finale, die gaat tussen de 17-jarige Luke Littler en Stephen Bunting.

Van Gerwen kan met een vierde wereldtitel zijn seizoen alsnog glans geven. De Brabander worstelde in 2024 met zijn vorm. Zo won hij geen enkel groot toernooi en aanhoudende gebitsproblemen verstoorden ook zijn spel. Maar in 'Ally Pally' heeft de Nederlander zijn vorm hervonden. Na zijn spectaculaire zege op de Engelsman Callan Rydz in de kwartfinale volgde een indrukwekkend optreden in de halve finale tegen Dobey.

De Brabander opende de wedstrijd met de maximale score van 180 en liep gemakkelijk uit naar 2-0 in sets. Daarna mocht Dobey een korte comeback maken. De Engelsman won de derde set zelfs overtuigend met 3-0 in legs, waarbij zijn finish van 170 opviel. Van Gerwen sloeg direct terug met winst van de vierde set en was vervolgens ook de sterkste in de vijfde, zesde en zevende set. Hij gooide niet eens hele hoge gemiddelden en er waren momenten dat zijn pijlen niet helemaal de juiste koers vonden, maar zijn finishes waren meestal scherp. Zijn hoogste finish was 158 in de zesde set. Hij had drie matchdarts nodig om het karwei af te maken.

Meer uit Sport

Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

5 uur geleden
Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

8 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

8 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

11 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

12 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

14 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

14 uur geleden