Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drievoudig wereldkampioen Roest wil nu ook Nederlandse titel

Drievoudig wereldkampioen Roest wil nu ook Nederlandse titel

HEERENVEEN (ANP) - Patrick Roest aast bij de NK allround komend weekeinde in Thialf op een primeur. De 24-jarige schaatser uit Lekkerkerk veroverde in de afgelopen jaren op grootse wijze drie wereldtitels allround op rij, maar de Nederlandse titel in deze discipline ontbreekt opvallend genoeg nog op zijn erelijst. "Ja, op het WK is het altijd heel goed gegaan, nu moet ik het ook maar eens bij de NK laten zien", grinnikt de blikvanger van Team Jumbo-Visma.

Roest debuteerde in 2015 met de dertiende plek op de NK allround en behaalde daarna brons en zilver. De afgelopen drie seizoenen ontbrak hij in het deelnemersveld. "Het toernooi past meestal niet zo goed in ons programma", legt hij uit. "In januari zijn we vaak in voorbereiding op het tweede deel van het seizoen met de wereldkampioenschappen. Nu is dat anders en komt de NK allround in november juist heel goed uit. Ik vind het heel leuk om mee te doen, want voor mij is allrounden het mooiste dat er is."

Roest beseft dat hij in Heerenveen, waar geen publiek welkom is, de torenhoge favoriet is. "Maar daar wil ik nu niet te veel over zeggen. Hoe spannend het gaat worden, zal vooral afhangen van de 500 meter. Als ik dan meteen een gat kan slaan met mijn concurrenten, zou dat voor de rest van het toernooi mooi uitkomen."

Verzuring

Bij NK afstanden bijna drie weken geleden in Thialf pakte Roest goud op de 5000 meter en zilver op de 1500 en 10.000 meter. Die laatste afstand verliep voor hem niet naar wens. Na de doorkomst op 8000 meter sloeg de verzuring in zijn bovenbenen hard toe. Met een van pijn vertrokken gezicht reed hij op karakter door en met een fraaie slotronde van 29,9 seconden wist de boerenzoon alsnog het podium te halen.

"Natuurlijk heb ik met mijn coach Jac Orie meteen besproken wat er precies misging in die race", blikt Roest terug. "Er waren wat technische dingetjes die op de 10 kilometer gewoon beter moeten. Zeker die afstand wil ik zondag bij de NK allround nu wel goed uitvoeren. Ik wil weer het beste van mezelf laten zien en indien nodig zal ik weer diep gaan. Want elke titel is mooi en in deze coronatijden heeft een Nederlandse titel ook nog wat meer waarde dan anders."

Meer uit Sport

Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

4 uur geleden
Koning en koningin zijn trots op Olympische prestaties

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.

5 uur geleden
Velzeboer en Bergsma dragen vlag bij slotceremonie amfitheater in

VERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.

6 uur geleden
Sluitingsceremonie Winterspelen in Verona van start

VERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.

6 uur geleden
Springruiter Greve boekt derde wereldbekerzege van het seizoen

GÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.

7 uur geleden
VS verslaan Canada in olympische ijshockeyfinale in extra tijd

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.

10 uur geleden
NOC*NSF wil mislukte ploegenachtervolging 'goed evalueren'

MILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.

10 uur geleden