Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drievoudig wereldkampioen Roest wil nu ook Nederlandse titel

Drievoudig wereldkampioen Roest wil nu ook Nederlandse titel

HEERENVEEN (ANP) - Patrick Roest aast bij de NK allround komend weekeinde in Thialf op een primeur. De 24-jarige schaatser uit Lekkerkerk veroverde in de afgelopen jaren op grootse wijze drie wereldtitels allround op rij, maar de Nederlandse titel in deze discipline ontbreekt opvallend genoeg nog op zijn erelijst. "Ja, op het WK is het altijd heel goed gegaan, nu moet ik het ook maar eens bij de NK laten zien", grinnikt de blikvanger van Team Jumbo-Visma.

Roest debuteerde in 2015 met de dertiende plek op de NK allround en behaalde daarna brons en zilver. De afgelopen drie seizoenen ontbrak hij in het deelnemersveld. "Het toernooi past meestal niet zo goed in ons programma", legt hij uit. "In januari zijn we vaak in voorbereiding op het tweede deel van het seizoen met de wereldkampioenschappen. Nu is dat anders en komt de NK allround in november juist heel goed uit. Ik vind het heel leuk om mee te doen, want voor mij is allrounden het mooiste dat er is."

Roest beseft dat hij in Heerenveen, waar geen publiek welkom is, de torenhoge favoriet is. "Maar daar wil ik nu niet te veel over zeggen. Hoe spannend het gaat worden, zal vooral afhangen van de 500 meter. Als ik dan meteen een gat kan slaan met mijn concurrenten, zou dat voor de rest van het toernooi mooi uitkomen."

Verzuring

Bij NK afstanden bijna drie weken geleden in Thialf pakte Roest goud op de 5000 meter en zilver op de 1500 en 10.000 meter. Die laatste afstand verliep voor hem niet naar wens. Na de doorkomst op 8000 meter sloeg de verzuring in zijn bovenbenen hard toe. Met een van pijn vertrokken gezicht reed hij op karakter door en met een fraaie slotronde van 29,9 seconden wist de boerenzoon alsnog het podium te halen.

"Natuurlijk heb ik met mijn coach Jac Orie meteen besproken wat er precies misging in die race", blikt Roest terug. "Er waren wat technische dingetjes die op de 10 kilometer gewoon beter moeten. Zeker die afstand wil ik zondag bij de NK allround nu wel goed uitvoeren. Ik wil weer het beste van mezelf laten zien en indien nodig zal ik weer diep gaan. Want elke titel is mooi en in deze coronatijden heeft een Nederlandse titel ook nog wat meer waarde dan anders."

Meer uit Sport

Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

5 uur geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

6 uur geleden
Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

9 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

10 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

11 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

12 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

23 uur geleden