Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drievoudig Tour de France-winnaar LeMond (60) heeft leukemie

Drievoudig Tour de France-winnaar LeMond (60) heeft leukemie

LAKEWOOD (ANP) - Drievoudig Tour de France-winnaar Greg LeMond strijdt tegen leukemie, zo maakte de 60-jarige Amerikaan bekend op zijn website. Het gaat niet om een levensbedreigende vorm van de ziekte en artsen verwachten dat de huidige behandeling zal aanslaan.

Het gaat om chronische myeloïde leukemie (CML), een vorm van bloedkanker die ontstaat in het beenmerg. De Amerikaan gaf aan zich al enkele weken vermoeid te voelen. Hij liet enkele testen uitvoeren en daaruit kwam de diagnose leukemie naar voren.

"Ik voel me opgelucht dat ik nu weet waarom ik me zo slecht voelde", legde LeMond uit. "Natuurlijk wil niemand het woord kanker horen, maar de doktoren hebben me verzekerd dat ik me over enkele weken beter zal voelen. De langetermijnprognose is zeer gunstig."

LeMond was in de jaren 80 een van de beste renners ter wereld. De Amerikaan won de Tour de France in 1986, 1989 en 1990. Hij won in totaal ook vijf etappes. Vooral de eindzege van 1989 was memorabel. LeMond versloeg concurrent Laurent Fignon destijds in de slottijdrit op de Champs-Élysées en pakte de eindzege met nauwelijks acht seconden voorsprong, de kleinste voorsprong ooit voor een Tourwinnaar. Hij werd hij ook twee keer wereldkampioen op de weg (1983 en 1989).

Meer uit Sport

Wielrenster Bredewold wint opnieuw openingsetappe in Baskenland

ZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).

1 uur geleden
Team Verstappen start 24 uur van Nürburgring vanaf vierde plek

NÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.

2 uur geleden
Verstappen zesde in tweede kwalificatie op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.

4 uur geleden
Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

23 uur geleden
Sinner verbreekt met overwinning op Roeblev record Djokovic

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.

1 dag geleden
Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

1 dag geleden
Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

1 dag geleden