Drievoudig paralympisch zwemkampioene Zijderveld (24) stopt
NIEUWEGEIN (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioene Chantalle Zijderveld stopt met zwemmen. De 24-jarige geboren Rotterdamse kondigde drie jaar geleden na de Spelen van Tokio ook al haar afscheid aan, maar miste de topsport toch en keerde terug. "Het moment om te stoppen voelt nu wel helemaal goed", meldt Zijderveld via de zwembond.
"Afsluiten met goud in Parijs én met mijn familie op een uitverkochte tribune; mooier wordt het niet meer. Ik heb alles gewonnen wat er in mijn sport te winnen valt. Daarbij gaat het programma van TeamNL parazwemmen vanaf 2025 naar Eindhoven. Supermooi dat de top van het wedstrijdzwemmen, zowel olympisch als paralympisch, straks samen traint op één locatie. Maar voor mij persoonlijk is het een te grote stap om opnieuw te verhuizen."
Zijderveld prolongeerde afgelopen zomer in Parijs haar paralympische titel op de 100 meter schoolslag. In Tokio pakte ze ook goud op de 200 meter wisselslag, zilver op de 50 en 100 meter vrije slag en brons op de 100 meter vlinderslag. In Rio was er al brons op de 100 meter schoolslag.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
1 uur geledenRAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.
2 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
7 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
13 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
13 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
15 uur geleden