Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drievoudig olympisch kampioene Ter Mors stopt met schaatsen

Drievoudig olympisch kampioene Ter Mors stopt met schaatsen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jorien ter Mors zet een punt achter haar schaatscarrière. De drievoudig olympische kampioene maakte dat bekend op de slotdag van de NK sprint, haar laatste toernooi.

"De laatste meter vandaag tijdens het NK sprint. Na meer dan zestien jaar op internationaal niveau bij de senioren te hebben gestreden op twee verschillende disciplines is dit het einde van mijn carrière en een start van een heel mooi nieuw begin", schrijft de 32-jarige schaatsster van Team IKO op Twitter.

"Het vuur om te strijden voor het hoogst haalbare is gedoofd. Ik ben en blijf de schaatssport heel mooi vinden en doe het nog met liefde. Op topniveau moet ook de drive er zijn om alles te geven. Die is er niet meer", gaf Ter Mors als verklaring om te stoppen.

Tegenslagen

Ter Mors kende ook veel tegenslagen. De Enschedese raakte na de Spelen van 2014 overtraind. Sinds 2017 kampte ze met een blessure aan haar knie, waaraan ze zich na de Spelen van 2018 liet opereren. Daardoor miste ze een heel seizoen. Ook daarna speelde haar rechterknie nog soms op. Dit seizoen kwam het er niet uit bij Ter Mors, ook na mentale problemen mede door een sterfgeval in de familie.

"Ik wil Team IKO bedanken voor de laatste jaren, makkelijk is het niet geweest", schrijft ze. "Jullie hebben mij in hele moeilijke tijden niet links laten liggen. Ik had het afscheid graag anders gezien, zoals velen weten. Helaas loopt het niet altijd zoals je wilt."

Verschillende disciplines

Ter Mors veroverde olympisch goud op de 1500 meter en op de ploegachtervolging bij de Spelen van 2014 in Sotsji. Vier jaar later bij de Spelen van Pyeongchang won ze goud op de 1000 meter. Ook veroverde ze in Zuid-Korea brons in het shorttrack met de aflossingsploeg. Ter Mors was daarmee de eerste vrouwelijke olympiër ter wereld die op dezelfde Winterspelen medailles won in twee verschillende disciplines.

Ter Mors haalde eerst successen als shorttrackster. Ze werd in 2014 in Dresden Europees kampioene shorttrack en haalde vijf Europese titels met de aflossingsploeg. Op de WK shorttrack haalde ze twee keer zilver. Als langebaanschaatsster verraste ze met twee keer goud in Sotsji. Daarna volgden er wereldtitels op de 1000 en 1500 meter in 2016 en werd ze nog wereldkampioene sprint in 2018.

De schaatsster wist zich niet te plaatsen voor de Spelen van volgende maand in Beijing.

Meer uit Sport

Volleyballers verslaan in European League ook Kroatië

GORAŽDE (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben het vijfde duel in de European League gewonnen. De ploeg van bondscoach Joel Banks kende in Bosnië en Herzegovina weinig problemen tegen Kroatië: 25-17 25-19 25-23.

10 uur geleden
Pogačar wint tijdrit Ronde van Zwitserland nipt voor Van der Poel

AARBURG (ANP) - Tadej Pogačar heeft zaterdag de vierde en voorlaatste etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De viervoudig Tourwinnaar van UAE Team Emirates was in een tijdrit over 23,7 kilometer rond Aarburg drie tienden van een seconde sneller dan Mathieu van der Poel. De Noor Tobias Foss werd derde op 7 seconden.

12 uur geleden
Motorcoureur Bagnaia wint sprintrace Grote Prijs van Hongarije

BRNO (ANP) - Motorcoureur Francesco Bagnaia uit Italië heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Tsjechië in de MotoGP gewonnen. Bagnaia hield Ai Ogura, die voor het eerst vanaf poleposition startte, achter zich. Regerend wereldkampioen Marc Márquez klom vanaf de vijfde startplek op naar de derde positie.

13 uur geleden
Reusser neemt leiding over na tijdrit Ronde van Zwitserland

AARBURG (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser (Movistar) heeft zaterdag in de vierde etappe van de Ronde van Zwitserland de leiding overgenomen van Elisa Longo Borghini. De Zwitserse wereldkampioen tijdrijden was de snelste in een tijdrit over 23,7 kilometer rond Aarburg. Voorafgaand aan de tijdrit stond Reusser vijfde op 55 seconden van Longo Borghini. Met nog een dag te gaan heeft ze een voorsprong van 10 seconden op de Italiaanse.

16 uur geleden
Motorcoureur Ogura pakt pole bij MotoGP in Brno

BRNO (ANP/RTR) - Motorcoureur Ai Ogura heeft bij de Grote Prijs van Tsjechië in de MotoGP de allereerste poleposition uit zijn loopbaan gepakt. De 25-jarige Japanner verbrak het ronderecord in Brno (1.51,139) en hield de Italiaan Fabio Di Giannantonio op ruim twee tienden achterstand. Francesco Bagnaia maakt de eerste startrij compleet.

16 uur geleden
Mountainbikester Pieterse vijfde in korte race in Lenzerheide

LENZERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse is bij de korte race van de wereldbeker mountainbike in het Zwitserse Lenzerheide als vijfde geëindigd. De 24-jarige Amersfoortse moest de zege laten aan de Amerikaanse Savilia Blunk en eindigde op 23 seconden. Anne Terpstra eindigde op 40 seconden als achtste.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka halvefinalist in Berlijn na moeizame winst

BERLIJN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft haar kwartfinale op het grastoernooi in Berlijn met de nodige moeite gewonnen en staat in de halve finale. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor de eerste set kansloos, maar richtte zich op en rekende in drie sets alsnog af met de Tsjechische Nikola Bartůňková: 2-6 7-6 (2) 6-2.

1 dag geleden