Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drievoudig olympisch kampioene Ter Mors stopt met schaatsen

Drievoudig olympisch kampioene Ter Mors stopt met schaatsen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jorien ter Mors zet een punt achter haar schaatscarrière. De drievoudig olympische kampioene maakte dat bekend op de slotdag van de NK sprint, haar laatste toernooi.

"De laatste meter vandaag tijdens het NK sprint. Na meer dan zestien jaar op internationaal niveau bij de senioren te hebben gestreden op twee verschillende disciplines is dit het einde van mijn carrière en een start van een heel mooi nieuw begin", schrijft de 32-jarige schaatsster van Team IKO op Twitter.

"Het vuur om te strijden voor het hoogst haalbare is gedoofd. Ik ben en blijf de schaatssport heel mooi vinden en doe het nog met liefde. Op topniveau moet ook de drive er zijn om alles te geven. Die is er niet meer", gaf Ter Mors als verklaring om te stoppen.

Tegenslagen

Ter Mors kende ook veel tegenslagen. De Enschedese raakte na de Spelen van 2014 overtraind. Sinds 2017 kampte ze met een blessure aan haar knie, waaraan ze zich na de Spelen van 2018 liet opereren. Daardoor miste ze een heel seizoen. Ook daarna speelde haar rechterknie nog soms op. Dit seizoen kwam het er niet uit bij Ter Mors, ook na mentale problemen mede door een sterfgeval in de familie.

"Ik wil Team IKO bedanken voor de laatste jaren, makkelijk is het niet geweest", schrijft ze. "Jullie hebben mij in hele moeilijke tijden niet links laten liggen. Ik had het afscheid graag anders gezien, zoals velen weten. Helaas loopt het niet altijd zoals je wilt."

Verschillende disciplines

Ter Mors veroverde olympisch goud op de 1500 meter en op de ploegachtervolging bij de Spelen van 2014 in Sotsji. Vier jaar later bij de Spelen van Pyeongchang won ze goud op de 1000 meter. Ook veroverde ze in Zuid-Korea brons in het shorttrack met de aflossingsploeg. Ter Mors was daarmee de eerste vrouwelijke olympiër ter wereld die op dezelfde Winterspelen medailles won in twee verschillende disciplines.

Ter Mors haalde eerst successen als shorttrackster. Ze werd in 2014 in Dresden Europees kampioene shorttrack en haalde vijf Europese titels met de aflossingsploeg. Op de WK shorttrack haalde ze twee keer zilver. Als langebaanschaatsster verraste ze met twee keer goud in Sotsji. Daarna volgden er wereldtitels op de 1000 en 1500 meter in 2016 en werd ze nog wereldkampioene sprint in 2018.

De schaatsster wist zich niet te plaatsen voor de Spelen van volgende maand in Beijing.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp strandt weer in tweede ronde Båstad

BÅSTAD (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in het Zweedse Båstad net als vorig jaar niet in geslaagd de kwartfinale te bereiken. De 30-jarige Nederlander verloor op het ATP-toernooi in de tweede ronde via een tiebreak van Adolfo Daniel Vallejo (22) uit Paraguay. Het werd 6-4 3-6 6-7 (4).

28 minuten geleden
Peloton in de regen vertrokken in elfde etappe Tour de France

VICHY (ANP) - De elfde etappe van de Tour de France is woensdag in regenachtige omstandigheden van start gegaan. In de omgeving van de start is er volgens de Franse weerdienst naast regen ook kans op onweersbuien. De temperatuur ligt gedurende de etappe tussen de 33 en 36 graden.

38 minuten geleden
Verstappen wil zich herpakken op favoriet circuit bij GP België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen hoopt zich komend weekend te herpakken bij de Grote Prijs van België op zijn "favoriete circuit" op Spa-Francorchamps. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull gleed tien dagen geleden van de baan tijdens de Grote Prijs van Groot-Brittannië. Het was zijn tweede schuiver in acht dagen tijd, na zijn eerdere crash in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk.

1 uur geleden
Nederland steunt oproep Estland voor stop EU-financiering IOC

DEN HAAG (ANP) - Estland pleit voor een stop op EU-financiering voor sportbonden die Russische en Belarussische atleten toestaan deel te nemen aan internationale wedstrijden. Nederland en nog zeven andere landen ondersteunen die oproep aan de Europese Commissie, die onder meer het Internationaal Olympisch Comité (IOC) raakt.

4 uur geleden
Pogačar krijgt alleen maar kracht van mensen die hem uitjoelen

LE LIORAN (ANP) - Tadej Pogačar krijgt alleen maar meer motivatie van de mensen langs de kant die hem en zijn ploeg uitjoelen in de Tour de France. Dat zei de Sloveense geletruidrager na zijn derde etappezege van deze Tour. "De sfeer was geweldig, al was er ook boegeroep. Voor de mensen die ons uitjoelen: zij hebben ons alleen maar meer kracht gegeven", aldus de kopman van UAE Team Emirates in het flashinterview na de tiende etappe.

19 uur geleden
Pogačar wint Touretappe naar Le Lioran op Franse feestdag

LE LIORAN (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft op de Franse nationale feestdag de tiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Sloveense geletruidrager en wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na een zware etappe over 166,6 kilometer door het Centraal Massief alleen aan in skioord Le Lioran, waar hij in de Tour van 2024 verloor van zijn Deense rivaal Jonas Vingegaard. Hij boekte zijn derde ritzege in deze Tour.

20 uur geleden
Italiaanse wielrenner Trentin stapt uit Tour vanwege ziekte

AURILLAC (ANP) - De Italiaanse wielrenner Matteo Trentin (36) is dinsdag niet van start gegaan in de tiende etappe van de Tour de France. Dat meldt zijn ploeg Tudor op sociale media. Trentin heeft 's nachts koorts gekregen en is daardoor niet in staat om de Tour te vervolgen, schrijft zijn ploeg.

1 dag geleden