Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drievoudig olympisch kampioene Ter Mors stopt met schaatsen

Drievoudig olympisch kampioene Ter Mors stopt met schaatsen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jorien ter Mors zet een punt achter haar schaatscarrière. De drievoudig olympische kampioene maakte dat bekend op de slotdag van de NK sprint, haar laatste toernooi.

"De laatste meter vandaag tijdens het NK sprint. Na meer dan zestien jaar op internationaal niveau bij de senioren te hebben gestreden op twee verschillende disciplines is dit het einde van mijn carrière en een start van een heel mooi nieuw begin", schrijft de 32-jarige schaatsster van Team IKO op Twitter.

"Het vuur om te strijden voor het hoogst haalbare is gedoofd. Ik ben en blijf de schaatssport heel mooi vinden en doe het nog met liefde. Op topniveau moet ook de drive er zijn om alles te geven. Die is er niet meer", gaf Ter Mors als verklaring om te stoppen.

Tegenslagen

Ter Mors kende ook veel tegenslagen. De Enschedese raakte na de Spelen van 2014 overtraind. Sinds 2017 kampte ze met een blessure aan haar knie, waaraan ze zich na de Spelen van 2018 liet opereren. Daardoor miste ze een heel seizoen. Ook daarna speelde haar rechterknie nog soms op. Dit seizoen kwam het er niet uit bij Ter Mors, ook na mentale problemen mede door een sterfgeval in de familie.

"Ik wil Team IKO bedanken voor de laatste jaren, makkelijk is het niet geweest", schrijft ze. "Jullie hebben mij in hele moeilijke tijden niet links laten liggen. Ik had het afscheid graag anders gezien, zoals velen weten. Helaas loopt het niet altijd zoals je wilt."

Verschillende disciplines

Ter Mors veroverde olympisch goud op de 1500 meter en op de ploegachtervolging bij de Spelen van 2014 in Sotsji. Vier jaar later bij de Spelen van Pyeongchang won ze goud op de 1000 meter. Ook veroverde ze in Zuid-Korea brons in het shorttrack met de aflossingsploeg. Ter Mors was daarmee de eerste vrouwelijke olympiër ter wereld die op dezelfde Winterspelen medailles won in twee verschillende disciplines.

Ter Mors haalde eerst successen als shorttrackster. Ze werd in 2014 in Dresden Europees kampioene shorttrack en haalde vijf Europese titels met de aflossingsploeg. Op de WK shorttrack haalde ze twee keer zilver. Als langebaanschaatsster verraste ze met twee keer goud in Sotsji. Daarna volgden er wereldtitels op de 1000 en 1500 meter in 2016 en werd ze nog wereldkampioene sprint in 2018.

De schaatsster wist zich niet te plaatsen voor de Spelen van volgende maand in Beijing.

Meer uit Sport

Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

13 minuten geleden
Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

15 uur geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

22 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

23 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

23 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

1 dag geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

1 dag geleden