Drievoudig olympisch kampioene Schouten draagt Nederlandse vlag
BEIJING (ANP) - Schaatsster Irene Schouten draagt zondag tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Beijing de Nederlandse vlag. Dat maakte Carl Verheijen, chef de mission van TeamNL, na de laatste dag van het olympische schaatstoernooi in de National Speed Skating Oval bekend.
De keuze voor Schouten is niet verrassend. De 29-jarige schaatsster van Team Zaanlander pakte drie gouden medailles, op de 3000 meter, de 5000 meter en op de massastart. Daarmee trad ze in de voetsporen van onder anderen schaatsster Yvonne van Gennip, die bij de Spelen van 1988 in Calgary ook drie keer goud veroverde.
Verheijen twijfelde tot zaterdag tussen Schouten, shorttrackster Suzanne Schulting en schaatsster Ireen Wüst, die vier jaar geleden bij de Winterspelen van Pyeongchang al de vlag droeg tijdens de sluitingsceremonie. Wüst behaalde in Beijing haar zesde olympische titel, Schulting won in China twee keer goud ́en één keer zilver.
Koninginnen van Spelen
"Wüst besloot al eerder naar huis te gaan, dat maakte het al iets makkelijker", aldus Verheijen. "Toen hielden we twee 'Koninginnen van de Spelen' over. Het derde goud van Schouten gaf vandaag de doorslag. Het is ongekend dat zij, met zoveel druk, zo goed heeft gepresteerd. Haar eerste goud won ze kort na het begin van de Spelen en haar laatste goud helemaal aan het einde. Het is knap dat je de gehele Spelen goed en scherp bent."
NOC*NSF had ook voor Sven Kramer kunnen kiezen. De Fries nam na zijn vijfde Olympische Spelen in Beijing afscheid van de schaatssport. Hij had het ook graag willen doen, zei hij. "Ik denk dat het een eer is. Is het niet zo, dan is het ook goed", aldus Kramer, nog voordat Verheijen bekendmaakte dat de keuze op Schouten viel.
Hoofdrol
Verheijen sprak zaterdag, na de afsluitende massastart, met Kramer. "Het gaat er bij de keuze van de vlaggendrager ook om wie er bij de huidige Spelen de hoofdrol hebben gespeeld en medailles hebben behaald. Sven krijgt over een paar weken in Thialf een heel mooi en verdiend afscheid", aldus Verheijen.
Vier jaar geleden, bij de vorige Winterspelen in Pyeongchang, droeg schaatsster Ireen Wüst de Nederlandse vlag.
Meer uit Sport
RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
55 minuten geledenRIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.
1 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.
8 uur geledenBERGAMO (ANP) - De Spaanse wielrenner Ion Izagirre doet zaterdag met een gebroken pols mee aan de Ronde van Lombardije. De laatste klassieker van het jaar zou na een carrière van zeventien jaar de afscheidskoers vormen voor Izagirre (37), maar zijn polsbreuk na een trainingsongeval ruim een week geleden leek dat te voorkomen. "Ik wil mijn loopbaan niet op deze manier afsluiten. Daarom zie ik jullie zaterdag bij de start in Lombardije", meldde de renner via zijn ploeg Cofidis.
9 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met enige moeite de tweede ronde bereikt in het masterstoernooi van Shanghai. De 31-jarige tennisser won van de Spanjaard Daniel Merida in drie sets: 1-6 6-3 6-4.
9 uur geleden