Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drievoudig olympisch kampioene Schouten draagt Nederlandse vlag

Drievoudig olympisch kampioene Schouten draagt Nederlandse vlag

BEIJING (ANP) - Schaatsster Irene Schouten draagt zondag tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Beijing de Nederlandse vlag. Dat maakte Carl Verheijen, chef de mission van TeamNL, na de laatste dag van het olympische schaatstoernooi in de National Speed Skating Oval bekend.

De keuze voor Schouten is niet verrassend. De 29-jarige schaatsster van Team Zaanlander pakte drie gouden medailles, op de 3000 meter, de 5000 meter en op de massastart. Daarmee trad ze in de voetsporen van onder anderen schaatsster Yvonne van Gennip, die bij de Spelen van 1988 in Calgary ook drie keer goud veroverde.

Verheijen twijfelde tot zaterdag tussen Schouten, shorttrackster Suzanne Schulting en schaatsster Ireen Wüst, die vier jaar geleden bij de Winterspelen van Pyeongchang al de vlag droeg tijdens de sluitingsceremonie. Wüst behaalde in Beijing haar zesde olympische titel, Schulting won in China twee keer goud ́en één keer zilver.

Koninginnen van Spelen

"Wüst besloot al eerder naar huis te gaan, dat maakte het al iets makkelijker", aldus Verheijen. "Toen hielden we twee 'Koninginnen van de Spelen' over. Het derde goud van Schouten gaf vandaag de doorslag. Het is ongekend dat zij, met zoveel druk, zo goed heeft gepresteerd. Haar eerste goud won ze kort na het begin van de Spelen en haar laatste goud helemaal aan het einde. Het is knap dat je de gehele Spelen goed en scherp bent."

NOC*NSF had ook voor Sven Kramer kunnen kiezen. De Fries nam na zijn vijfde Olympische Spelen in Beijing afscheid van de schaatssport. Hij had het ook graag willen doen, zei hij. "Ik denk dat het een eer is. Is het niet zo, dan is het ook goed", aldus Kramer, nog voordat Verheijen bekendmaakte dat de keuze op Schouten viel.

Hoofdrol

Verheijen sprak zaterdag, na de afsluitende massastart, met Kramer. "Het gaat er bij de keuze van de vlaggendrager ook om wie er bij de huidige Spelen de hoofdrol hebben gespeeld en medailles hebben behaald. Sven krijgt over een paar weken in Thialf een heel mooi en verdiend afscheid", aldus Verheijen.

Vier jaar geleden, bij de vorige Winterspelen in Pyeongchang, droeg schaatsster Ireen Wüst de Nederlandse vlag.

Meer uit Sport

Martín werkt met gebroken pols aan snelle rentree in MotoGP

PHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.

12 uur geleden
Verstappen ergert zich aan storingen op boordradio Red Bull

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.

16 uur geleden
Griekspoor na zege in Brussel in top 50 wereldranglijst tennis

BRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.

17 uur geleden
Van 't Wout wint derde individuele goud bij World Tour Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.

23 uur geleden
Xandra Velzeboer boekt op 500 meter eerste zege in World Tour  

VANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.

1 dag geleden
Verstappen miste de snelheid om voor zege in Austin te strijden

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van de Verenigde Staten niet de snelheid om voor de zege te kunnen rijden. Dat zei de Red Bull-coureur in het interview na zijn derde plaats op het Circuit of The Americas in Austin, waar de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes de zege greep.

1 dag geleden
Antonelli met zege in Austin nog dichter bij titel, Verstappen 3e

AUSTIN (ANP) - Kimi Antonelli heeft met de zege in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 voor het grijpen. De Italiaan bleef in zijn Mercedes de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari en Max Verstappen in de Red Bull voor en won met grote voorsprong zijn negende Grand Prix.

1 dag geleden