Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drievoudig olympisch kampioene Schouten draagt Nederlandse vlag

Drievoudig olympisch kampioene Schouten draagt Nederlandse vlag

BEIJING (ANP) - Schaatsster Irene Schouten draagt zondag tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Beijing de Nederlandse vlag. Dat maakte Carl Verheijen, chef de mission van TeamNL, na de laatste dag van het olympische schaatstoernooi in de National Speed Skating Oval bekend.

De keuze voor Schouten is niet verrassend. De 29-jarige schaatsster van Team Zaanlander pakte drie gouden medailles, op de 3000 meter, de 5000 meter en op de massastart. Daarmee trad ze in de voetsporen van onder anderen schaatsster Yvonne van Gennip, die bij de Spelen van 1988 in Calgary ook drie keer goud veroverde.

Verheijen twijfelde tot zaterdag tussen Schouten, shorttrackster Suzanne Schulting en schaatsster Ireen Wüst, die vier jaar geleden bij de Winterspelen van Pyeongchang al de vlag droeg tijdens de sluitingsceremonie. Wüst behaalde in Beijing haar zesde olympische titel, Schulting won in China twee keer goud ́en één keer zilver.

Koninginnen van Spelen

"Wüst besloot al eerder naar huis te gaan, dat maakte het al iets makkelijker", aldus Verheijen. "Toen hielden we twee 'Koninginnen van de Spelen' over. Het derde goud van Schouten gaf vandaag de doorslag. Het is ongekend dat zij, met zoveel druk, zo goed heeft gepresteerd. Haar eerste goud won ze kort na het begin van de Spelen en haar laatste goud helemaal aan het einde. Het is knap dat je de gehele Spelen goed en scherp bent."

NOC*NSF had ook voor Sven Kramer kunnen kiezen. De Fries nam na zijn vijfde Olympische Spelen in Beijing afscheid van de schaatssport. Hij had het ook graag willen doen, zei hij. "Ik denk dat het een eer is. Is het niet zo, dan is het ook goed", aldus Kramer, nog voordat Verheijen bekendmaakte dat de keuze op Schouten viel.

Hoofdrol

Verheijen sprak zaterdag, na de afsluitende massastart, met Kramer. "Het gaat er bij de keuze van de vlaggendrager ook om wie er bij de huidige Spelen de hoofdrol hebben gespeeld en medailles hebben behaald. Sven krijgt over een paar weken in Thialf een heel mooi en verdiend afscheid", aldus Verheijen.

Vier jaar geleden, bij de vorige Winterspelen in Pyeongchang, droeg schaatsster Ireen Wüst de Nederlandse vlag.

Meer uit Sport

Springruiter Smolders tweede bij start wereldbekerseizoen

OSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.

3 uur geleden
Keniaan Kipruto loopt naar winst in marathon van Chicago

CHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).

4 uur geleden
Hockeyers Oranje-Rood naar finaleweek Euro Hockey League

EINDHOVEN (ANP) - De hockeyers van Oranje-Rood hebben zich geplaatst voor de finaleweek van de Euro Hockey League. De ploeg uit Eindhoven won ook de tweede wedstrijd in de eerste ronde van het Europese toernooi. Voor eigen publiek werd het Engelse Wimbledon met 5-3 verslagen.

5 uur geleden
Noor Strand Hagenes van Visma-Lease a Bike wint Parijs-Tours

TOURS (ANP/BELGA) - Per Strand Hagenes heeft de 120e editie van Parijs-Tours gewonnen. De 23-jarige Noor van Team Visma-Lease a Bike bleef in de herfstkoers over 216,2 kilometer de Belg Jasper Stuyven (Soudal Quick-Step) en zijn Franse ploeggenoot Christophe Laporte voor. Laporte schreef de eendagskoers in 2024 op zijn naam.

5 uur geleden
Tennisster Zheng wint na bijna twee jaar weer WTA-toernooi

BEIJING (ANP/AFP) - Tennisster Zheng Qinwen heeft in Beijing het China Open op haar naam geschreven. De 24-jarige Chinese was in de finale te sterk voor de Russische tiener Mirra Andrejeva: 7-5 6-4.

7 uur geleden
Veldrijdster Brand de beste in Mosselcross in Dendermonde

DENDERMONDE (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft de Mosselcross in Dendermonde op haar naam geschreven. De 37-jarige Nederlandse wereldkampioen bleef haar landgenoten Ceylin del Carmen Alvarado en Denise Betsema voor.

8 uur geleden
Bezzecchi wint in Indonesië, Martín neemt leiding in MotoGP

MANDALIKA (ANP) - Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Indonesië gewonnen. De 27-jarige Italiaan kwam als eerste over de finish op het stratencircuit van Mandalika op Lombok.

13 uur geleden