Drievoudig olympisch kampioene Schouten draagt Nederlandse vlag
BEIJING (ANP) - Schaatsster Irene Schouten draagt zondag tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Beijing de Nederlandse vlag. Dat maakte Carl Verheijen, chef de mission van TeamNL, na de laatste dag van het olympische schaatstoernooi in de National Speed Skating Oval bekend.
De keuze voor Schouten is niet verrassend. De 29-jarige schaatsster van Team Zaanlander pakte drie gouden medailles, op de 3000 meter, de 5000 meter en op de massastart. Daarmee trad ze in de voetsporen van onder anderen schaatsster Yvonne van Gennip, die bij de Spelen van 1988 in Calgary ook drie keer goud veroverde.
Verheijen twijfelde tot zaterdag tussen Schouten, shorttrackster Suzanne Schulting en schaatsster Ireen Wüst, die vier jaar geleden bij de Winterspelen van Pyeongchang al de vlag droeg tijdens de sluitingsceremonie. Wüst behaalde in Beijing haar zesde olympische titel, Schulting won in China twee keer goud ́en één keer zilver.
Koninginnen van Spelen
"Wüst besloot al eerder naar huis te gaan, dat maakte het al iets makkelijker", aldus Verheijen. "Toen hielden we twee 'Koninginnen van de Spelen' over. Het derde goud van Schouten gaf vandaag de doorslag. Het is ongekend dat zij, met zoveel druk, zo goed heeft gepresteerd. Haar eerste goud won ze kort na het begin van de Spelen en haar laatste goud helemaal aan het einde. Het is knap dat je de gehele Spelen goed en scherp bent."
NOC*NSF had ook voor Sven Kramer kunnen kiezen. De Fries nam na zijn vijfde Olympische Spelen in Beijing afscheid van de schaatssport. Hij had het ook graag willen doen, zei hij. "Ik denk dat het een eer is. Is het niet zo, dan is het ook goed", aldus Kramer, nog voordat Verheijen bekendmaakte dat de keuze op Schouten viel.
Hoofdrol
Verheijen sprak zaterdag, na de afsluitende massastart, met Kramer. "Het gaat er bij de keuze van de vlaggendrager ook om wie er bij de huidige Spelen de hoofdrol hebben gespeeld en medailles hebben behaald. Sven krijgt over een paar weken in Thialf een heel mooi en verdiend afscheid", aldus Verheijen.
Vier jaar geleden, bij de vorige Winterspelen in Pyeongchang, droeg schaatsster Ireen Wüst de Nederlandse vlag.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
8 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
11 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
13 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
18 uur geleden