Drievoudig olympisch kampioen White sluit af zonder medaille
ZHANGJIAKOU (ANP) - Snowboarder Shaun White is er bij zijn laatste optreden op de Olympische Spelen niet in geslaagd een medaille te winnen. De 35-jarige Amerikaan, drievoudig olympisch kampioen, eindigde in de finale op de halfpipe in Zhangjiakou als vierde. White ging bij zijn laatste run onderuit en zag daardoor de kans op een medaille vervliegen.
"Ik was mijn laatste run heel graag goed geëindigd, maar ik had wat last van mijn achterste been", zei White, een icoon van het snowboarden, die na zijn laatste olympische optreden in huilen uitbarstte. "Misschien was het de druk, misschien vermoeidheid. Ik ben het snowboarden heel dankbaar, deze sport is de liefde van mijn leven. Het was een geweldige reis. Ik ben heel benieuwd waar deze sport heen gaat."
Drievoudig olympisch kampioen White, die goud won bij de Spelen van 2006, 2010 en 2018 en vierde werd in 2014, kwam op het Genting Snow Park tot een hoogste score van 85,00 punten. Het goud ging naar de Japanner Ayumu Hirano, die in zijn laatste poging 96,00 scoorde. De 23-jarige Hirano had bij de vorige twee Spelen, in Sotsji en Pyeongchang, genoegen moeten nemen met zilver. In Zhangjiakou nam de Japanner de olympische titel over van White.
Nieuwe generatie
Het toonde volgens de Amerikaan aan dat de nieuwe generatie de macht heeft overgenomen in 'zijn' sport. "Ik hoef deze jongens nu niet meer te verslaan, ik wil ze juist gaan sponsoren", zei de Amerikaan met de karakteristieke rode haren, die ook als zakenman succesvol is in de snowboardwereld. "Al die jongens waren zo aardig, ze klopten me op de rug en zeiden tegen me dat de 'tricks' in onze sport zonder mij niet zo goed zouden zijn geweest." White werd de afgelopen maanden gehinderd door blessures en een coronabesmetting en plaatste zich pas in januari voor de Spelen.
Hirano sprak vol respect over de vijfvoudig olympiër. "Het feit dat hij er hier weer bij was, inspireert ons allemaal." De Japanner verdreef in zijn laatste run de Australiër Scotty James (92,50 punten) van de eerste plaats. Het brons ging met 87,25 naar de Zwitser Jan Scherrer.
Meer uit Sport
NICE (ANP) - Kasia Niewiadoma was na de voorlaatste etappe van de Tour de France Femmes boos op Demi Vollerings ploeggenoot Célia Gery. Dat is te zien op beelden van Wielerflits. Niewiadoma verloor de gele trui aan Vollering door een aanval in de finale. Volgens de Poolse renster werd zij gehinderd door Gery op het moment dat Vollering aanging.
3 uur geledenNICE (ANP) - Demi Vollering zag in een "déjà vu" voor zich dat ze de gele trui zou veroveren in de voorlaatste etappe van de Tour de France Femmes. Dat zei de Nederlandse kopvrouw van FDJ United-Suez na afloop van de etappe in het flashinterview. Vollering kwam na een aanval in de finale alleen aan op de Promenade des Anglais in Nice en heeft met nog één rit te gaan 8 seconden voorsprong op de Poolse Kasia Niewiadoma.
4 uur geledenNICE (ANP) - Demi Vollering heeft de voorlaatste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen en heeft de gele trui overgenomen van de Poolse Kasia Niewiadoma. De Nederlandse renster van FDJ United-Suez plaatste in de slotfase van de overwegend vlakke etappe naar Nice een aanval waarmee ze Niewiadoma achter zich wist te laten. Op 17 seconden van Vollering werd Elisa Longo Borghini tweede, voor Niewiadoma.
5 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Motorcoureur Jorge Martín heeft zaterdag de sprintrace op het circuit van Silverstone in het Verenigd Koninkrijk gewonnen. De Spaanse leider in de MotoGP bleef op zijn Aprilia de Japanner Ai Ogura voor. De Italiaan Marco Bezzecchi werd derde.
6 uur geledenBUKOWINA TATRZAŃSKA (ANP) - Wielrenner Bart Lemmen is de leiding in de Ronde van Polen in de voorlaatste etappe kwijtgeraakt. De Nederlander van Visma - Lease a Bike zag zijn Franse ploeggenoot Louis Barré in de zesde etappe over 126 kilometer naar zijn eerste profzege rijden. De Italiaan Christian Scaroni (Astana) finishte als tweede en is de nieuwe leider in het klassement. Marco Brenner (Tudor) uit Duitsland werd derde.
6 uur geledenROSARIO (ANP) - Jorge Messi, de vader van Lionel Messi, is op 68-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Spaanse sportkrant Marca op basis van Argentijnse media. Hij stierf volgens de berichten vrijdagavond rond 22.00 uur (lokale tijd) in een ziekenhuis in het Argentijnse Rosario. De familie Messi maakte tijdens het WK van deze zomer bekend dat Jorge kampte met een onbekende ziekte.
8 uur geledenSISTERON (ANP) - Titelverdedigster Pauline Ferrand-Prévot gaat niet meer van start in de achtste etappe van de Tour de France Femmes. De Franse kopvrouw van Visma-Lease a Bike is niet helemaal fit en heeft in overleg met de medische staf besloten niet meer op te stappen, meldt de ploeg.
10 uur geleden