Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drievoudig olympisch kampioen White sluit af zonder medaille

Drievoudig olympisch kampioen White sluit af zonder medaille

ZHANGJIAKOU (ANP) - Snowboarder Shaun White is er bij zijn laatste optreden op de Olympische Spelen niet in geslaagd een medaille te winnen. De 35-jarige Amerikaan, drievoudig olympisch kampioen, eindigde in de finale op de halfpipe in Zhangjiakou als vierde. White ging bij zijn laatste run onderuit en zag daardoor de kans op een medaille vervliegen.

"Ik was mijn laatste run heel graag goed geëindigd, maar ik had wat last van mijn achterste been", zei White, een icoon van het snowboarden, die na zijn laatste olympische optreden in huilen uitbarstte. "Misschien was het de druk, misschien vermoeidheid. Ik ben het snowboarden heel dankbaar, deze sport is de liefde van mijn leven. Het was een geweldige reis. Ik ben heel benieuwd waar deze sport heen gaat."

Drievoudig olympisch kampioen White, die goud won bij de Spelen van 2006, 2010 en 2018 en vierde werd in 2014, kwam op het Genting Snow Park tot een hoogste score van 85,00 punten. Het goud ging naar de Japanner Ayumu Hirano, die in zijn laatste poging 96,00 scoorde. De 23-jarige Hirano had bij de vorige twee Spelen, in Sotsji en Pyeongchang, genoegen moeten nemen met zilver. In Zhangjiakou nam de Japanner de olympische titel over van White.

Nieuwe generatie

Het toonde volgens de Amerikaan aan dat de nieuwe generatie de macht heeft overgenomen in 'zijn' sport. "Ik hoef deze jongens nu niet meer te verslaan, ik wil ze juist gaan sponsoren", zei de Amerikaan met de karakteristieke rode haren, die ook als zakenman succesvol is in de snowboardwereld. "Al die jongens waren zo aardig, ze klopten me op de rug en zeiden tegen me dat de 'tricks' in onze sport zonder mij niet zo goed zouden zijn geweest." White werd de afgelopen maanden gehinderd door blessures en een coronabesmetting en plaatste zich pas in januari voor de Spelen.

Hirano sprak vol respect over de vijfvoudig olympiër. "Het feit dat hij er hier weer bij was, inspireert ons allemaal." De Japanner verdreef in zijn laatste run de Australiër Scotty James (92,50 punten) van de eerste plaats. Het brons ging met 87,25 naar de Zwitser Jan Scherrer.

Meer uit Sport

Mekies nog vijf jaar lang teambaas Red Bull in Formule 1

MILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.

1 uur geleden
Turner Schmidt extra gespannen en extra gemotiveerd door Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.

1 uur geleden
Saudi-Arabië stelt tennistoernooi uit na aanvallen Houthi's

RIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.

2 uur geleden
Sabalenka uitgeschakeld in tweede ronde van tennistoernooi Wuhan

WUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.

3 uur geleden
Persbureau AFP: FIFA komt met ontwikkelingsplan van 5,7 miljard

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.

3 uur geleden
Merlier sprint naar zege in eerste etappe Eneco Tour

EDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.

4 uur geleden
Nederlandse baansprinters reden 'kwaad' naar WK-titel

SHANGHAI (ANP) - Harry Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg "maakten zich kwaad" voordat ze in Shanghai naar hun vierde wereldtitel op rij reden. "Ondanks dat de concurrentie in de eerste ronde dichterbij kwam, hebben we ons kwaad gemaakt en laten zien wat onze kwaliteiten zijn", sprak Van den Berg na afloop bij de NOS.

4 uur geleden