Drievoudig olympisch kampioen White sluit af zonder medaille
ZHANGJIAKOU (ANP) - Snowboarder Shaun White is er bij zijn laatste optreden op de Olympische Spelen niet in geslaagd een medaille te winnen. De 35-jarige Amerikaan, drievoudig olympisch kampioen, eindigde in de finale op de halfpipe in Zhangjiakou als vierde. White ging bij zijn laatste run onderuit en zag daardoor de kans op een medaille vervliegen.
"Ik was mijn laatste run heel graag goed geëindigd, maar ik had wat last van mijn achterste been", zei White, een icoon van het snowboarden, die na zijn laatste olympische optreden in huilen uitbarstte. "Misschien was het de druk, misschien vermoeidheid. Ik ben het snowboarden heel dankbaar, deze sport is de liefde van mijn leven. Het was een geweldige reis. Ik ben heel benieuwd waar deze sport heen gaat."
Drievoudig olympisch kampioen White, die goud won bij de Spelen van 2006, 2010 en 2018 en vierde werd in 2014, kwam op het Genting Snow Park tot een hoogste score van 85,00 punten. Het goud ging naar de Japanner Ayumu Hirano, die in zijn laatste poging 96,00 scoorde. De 23-jarige Hirano had bij de vorige twee Spelen, in Sotsji en Pyeongchang, genoegen moeten nemen met zilver. In Zhangjiakou nam de Japanner de olympische titel over van White.
Nieuwe generatie
Het toonde volgens de Amerikaan aan dat de nieuwe generatie de macht heeft overgenomen in 'zijn' sport. "Ik hoef deze jongens nu niet meer te verslaan, ik wil ze juist gaan sponsoren", zei de Amerikaan met de karakteristieke rode haren, die ook als zakenman succesvol is in de snowboardwereld. "Al die jongens waren zo aardig, ze klopten me op de rug en zeiden tegen me dat de 'tricks' in onze sport zonder mij niet zo goed zouden zijn geweest." White werd de afgelopen maanden gehinderd door blessures en een coronabesmetting en plaatste zich pas in januari voor de Spelen.
Hirano sprak vol respect over de vijfvoudig olympiër. "Het feit dat hij er hier weer bij was, inspireert ons allemaal." De Japanner verdreef in zijn laatste run de Australiër Scotty James (92,50 punten) van de eerste plaats. Het brons ging met 87,25 naar de Zwitser Jan Scherrer.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Guy den Ouden is in de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam uitgeschakeld. De 23-jarige tennisser verloor in twee sets van de Fransman Ugo Humbert: 4-6 3-6. Humbert speelt in de kwartfinales tegen de Australiër Christopher O'Connell.
3 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is goed begonnen aan de snowboardcross op de Olympische Spelen. De 30-jarige Westlander zette donderdag in de eerste run van de kwalificatie de achtste tijd neer. De Blois klokte 1.08,68. De Fransman Aidan Chollet was met 1.06,37 het snelst.
41 minuten geledenMILAAN (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat bij de Spelen voor haar tweede olympische medaille. De 32-jarige regerend wereldkampioene uit Ede won vier jaar geleden met brons de eerste olympische medaille ooit voor Nederland in deze sport. Ze heeft haar hele seizoen afgestemd om in Cortina d'Ampezzo te pieken.
45 minuten geledenCORTINA (ANP) - Marijke Groenenwoud vervangt Bente Kerkhoff op de 5000 meter op de Spelen van Milaan. TeamNL meldt de aanpassing omdat Kerkhoff last van haar rug heeft. Merel Conijn is donderdag de andere Nederlandse schaatsster op de 5000 meter in het Milano Speed Skating Stadium.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha vindt dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zich moet schamen voor de diskwalificatie van skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj op de Winterspelen. "Het IOC heeft niet de sporter schade berokkend, maar zijn eigen reputatie. Toekomstige generaties zullen dit herinneren als een beschamend moment", schrijft Sybiha op X.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is gediskwalificeerd omdat hij tijdens zijn olympische optreden een helm wilde dragen met daarop slachtoffers van de oorlog met Rusland. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) waarschuwde al eerder dat dit in strijd is met de regels, maar Jeraskevitsj wilde de helm desondanks dragen. Daarop verbood het IOC hem vanaf 09.30 uur mee te doen aan de olympische skeletonwedstrijd in Italië.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong zijn tijdens het ABN AMRO Open in Rotterdam hard geclasht via de media. Woensdag zei eerst De Jong (25) dat hij vindt dat Griekspoor "zijn land te kakken zette" met zijn harde kritiek op het Nederlandse tennis van vorige week. Daar was Griekspoor het niet mee eens en daarop kwam hij met een fel weerwoord.
3 uur geleden