Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drievoudig moordverdachte Thijs H. opnieuw voor rechter

Drievoudig moordverdachte Thijs H. opnieuw voor rechter

MAASTRICHT (ANP) - De zaak van drievoudig moordverdachte Thijs H. gaat maandag verder in de rechtbank in Maastricht. Het gaat wederom om een voorbereidende zitting. Rechtbanken, gerechtshoven en bijzondere colleges sluiten vanaf dinsdag hun deuren vanwege het coronavirus. Urgente zaken gaan wel door, maar zonder publiek. Ook voor H. is het virus aanleiding om niet bij zijn zitting aanwezig te zijn.

Tijdens de vorige zitting drie maanden geleden werd duidelijk dat deskundigen van het Pieter Baan Centrum de geestesgesteldheid van H. nogmaals gaan onderzoeken. De ouders, zus en een ex-vriendin van de verdachte worden ook opnieuw verhoord als getuige. Het Openbaar Ministerie houdt er rekening mee dat H. simuleert, liegt of de psychotische klachten aandikt.

H. wordt ervan verdacht vorig jaar mei drie mensen te hebben doodgestoken in Den Haag en Heerlen. Hij heeft dat eerder al bekend. De 28-jarige H. zou op 4 mei vorig jaar in Den Haag een willekeurige vrouw die haar hondjes uitliet in de Scheveningse Bosjes dood hebben gestoken. Drie dagen later zou hij een man en een vrouw hebben doodgestoken die aan het wandelen waren op de Brunssummerheide bij Heerlen, de regio waar H. vandaan komt. De verdachte woonde sinds kort op kamers in Den Haag.

Eerder deze maand oordeelde de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) dat de kliniek waar H. werd opgenomen nadat hij drie mensen had doodgestoken, niet genoeg had gedaan om te voorkomen dat hij ervandoor ging. H. had zich bebloed gemeld bij de Mondriaan-kliniek in Maastricht. Nog diezelfde avond nam hij de benen. Hij keerde al gauw terug, maar ontkwam onmiddellijk weer.

Meer uit Binnenland

COA-baas: 500 plekken nodig voor gewone situatie bij Ter Apel

HILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.

1 uur geleden
Op dit moment geen plek voor 30 asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.

3 uur geleden
Stadskanaal laat asielzoekers Ter Apel niet buiten slapen

STADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.

3 uur geleden
COA maakt voorwaarden voor voorrang opvang Ter Apel bekend

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.

4 uur geleden
Bas Eickhout stopt in EU-parlement, deels om 'ongepaste relaties'

STRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariƫr. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariƫr Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.

6 uur geleden
Kabinet ontbiedt ambassadeur om behandeling opvarenden flotilla

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israƫlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.

6 uur geleden
Medewerkers ov staken op 24 juni in de ochtend, meldt FNV

UTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.

8 uur geleden