Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drievoudig moordverdachte Thijs H. hoort straf

Drievoudig moordverdachte Thijs H. hoort straf

MAASTRICHT (ANP) - Thijs H. hoort donderdag wat zijn straf gaat worden. De 28-jarige H. wordt verdacht van drie moorden. Er is 24 jaar cel en tbs met dwangverpleging tegen hem geëist.

H. heeft bekend dat hij op 4 mei vorig jaar in de Scheveningse Bosjes in Den Haag een 56-jarige vrouw heeft gedood. Drie dagen later sloeg hij toe op de Brunssummerheide, waar hij eerst een 63-jarige vrouw doodstak en korte tijd later een 68-jarige man. De slachtoffers werden onverhoeds aangevallen en met veel geweld om het leven gebracht. Volgens het Openbaar Ministerie zijn zij "op gruwelijke wijze en volstrekt willekeurig uit het leven weggerukt" en "afgeslacht". H. werd een dag na de moorden op de Brunssummerheide opgepakt.

Deskundigen van het Pieter Baan Centrum (PBC) concludeerden dat H. volledig ontoerekeningsvatbaar was toen hij de moorden pleegde. Hij zou destijds "ernstig psychotisch ontregeld" zijn geweest. Het PBC heeft de rechtbank geadviseerd H. tbs met dwangverpleging op te leggen. Het OM meent echter dat het PBC-onderzoek "incompleet" zou zijn geweest. Volgens justitie moet H. voor verminderd toerekeningsvatbaar worden gehouden.

H. zei tijdens de behandeling van zijn zaak in de rechtbank Maastricht dat hij spijt heeft van zijn daden. "Dit had nooit mogen gebeuren en ik zou niets liever willen dan mijn daden ongedaan maken."

De uitspraak wordt rechtstreeks via een livestream van de rechtspraak uitgezonden.

Meer uit Binnenland

Vijf mensen nog in het ziekenhuis na ongeluk A28 met touringcar

WEZEP (ANP) - Vijf gewonden van het ongeval met een touringcar op de A28 bij Wezep liggen nog in het ziekenhuis. Dat laat de gemeente Oldebroek weten, waar Wezep onder valt.

1 uur geleden
Geen arrestaties van vuurwerkgooiende Feyenoord-fans bij Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de wedstrijd SC Cambuur tegen Feyenoord in Leeuwarden van zondag. De bezoekende fans van de Rotterdamse ploeg gooiden vuurwerk richting het vak met Cambuur-supporters. Daarbij raakten vijf mensen gewond.

5 uur geleden
NPO dient bij minister geen verzoek in tot maatregelen tegen ON!

HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse Publieke Omroep gaat geen verzoek indienen bij mediaminister Rianne Letschert om maatregelen te nemen tegen aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!). De andere ledenomroepen vroegen begin juni aan de NPO om een dergelijk verzoek in te dienen. Volgens de NPO is het echter onduidelijk of er voldoende "juridische grondslag" is "voor het indienen van een verzoek tot intrekking van de voorlopige erkenning van ON!", meldt de NPO maandag.

5 uur geleden
Bijna 15.000 euro ingezameld voor zoektocht naar Rodney Leysner

PARAMARIBO (ANP) - Een crowdfunding voor de zoektocht naar de vermiste Nederlandse filmproducent Rodney Leysner heeft inmiddels bijna 15.000 euro opgeleverd. Dat is te zien op de GoFundMe-pagina waar de actie door de familie van Leysner is opgezet. De producent wordt sinds 15 augustus vermist in Suriname.

5 uur geleden
Meerdere aanhoudingen en gebiedsverboden bij GP Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Bij de Grand Prix in Zandvoort zijn dit weekend meerdere aanhoudingen verricht voor het verstoren van de openbare orde en een aantal gebiedsverboden uitgedeeld. Dat meldt de burgemeester van Zandvoort. Ook is een aantal jongeren naar Bureau Halt doorverwezen in verband met drankgebruik.

6 uur geleden
EBU betreurt besluit AVROTROS om niet deel te nemen aan ESF

GENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) betreurt dat AVROTROS opnieuw heeft besloten om niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival. Dat laat songfestivaldirecteur Martin Green weten in een verklaring aan het ANP. Wel zegt de organisatie begrip te hebben voor de beslissing van de omroep.

6 uur geleden
Letschert: plezier songfestival is groter als Nederland meedoet

DEN HAAG (ANP) - Het Eurovisie Songfestival is volgens cultuurminister Rianne Letschert elk jaar voor veel mensen een plezier om naar te kijken. "Het plezier is toch een stuk groter als Nederland meedoet", zegt de minister in een verklaring, nadat bekend werd dat AVROTROS ook volgend jaar afziet van deelname.

6 uur geleden