Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drietal Feyenoord en doelman Verbruggen in voorselectie Oranje

Drietal Feyenoord en doelman Verbruggen in voorselectie Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft Mats Wieffer, Quilindschy Hartman en Lutsharel Geertruida opgenomen in de voorselectie van het Nederlands elftal voor de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk (24 maart) en Gibraltar (27 maart). De drie Feyenoorders maakten nog niet eerder deel uit van de voorselectie.

Doelman Bart Verbruggen van Anderlecht maakt ook deel uit van de groep van 37 spelers, net als Georginio Wijnaldum. De middenvelder van AS Roma liep vorig jaar augustus een beenbreuk op tijdens een training van zijn club en maakte onlangs zijn rentree. Wijnaldum speelde tot dusverre 86 interlands voor Oranje.

Naast Verbruggen zijn Jasper Cillessen (NEC), Mark Flekken (SC Freiburg), Andries Noppert (sc Heerenveen) en Kjell Scherpen (Vitesse) de andere keepers in de groep. Feyenoord-keeper Justin Bijlow is voorlopig nog geblesseerd. Remko Pasveer, die deel uitmaakte van de selectie op het WK in Qatar maar nu reserve is bij Ajax, ontbreekt.

Groep van 37

Daley Blind staat ook op de lijst. De verdediger vertrok in de winterstop na een rel bij Ajax en komt bij zijn nieuwe club Bayern München weinig aan spelen toe. Blind, die volgende week 33 jaar wordt, staat nu nog op 99 interlands. Naast Bijlow en Pasveer en de als international gestopte spits Luuk de Jong zijn alle WK-gangers van Qatar er nu ook bij.

Verdediger Sven Botman wordt beloond voor zijn goede spel bij Newcastle United en is ook opgenomen in de voorselectie. Ook Brian Brobbey (Ajax), Jordy Clasie (AZ), Ryan Gravenberch (Bayern München), Kenny Tete (Fulham) en Joey Veerman behoren tot de groep van 37.

Aantal vraagtekens

"De voorlopige lijst telt 37 namen; dat is meer dan gebruikelijk. Ik heb bewust gekozen voor een grotere groep, omdat we op dit moment te maken hebben met een aantal vraagtekens wat betreft wedstrijdritme en fitheid", zegt Koeman, die maandag 20 maart een toelichting geeft op zijn definitieve selectie.

Naast Frankrijk en Gibraltar zijn Griekenland en Ierland de tegenstanders in het kwalificatietoernooi voor het EK van 2024 in Duitsland. Komende zomer strijdt Oranje in eigen land met Spanje, Italië en Kroatië om winst van de Nations League.

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

4 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

6 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

7 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

7 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

8 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

8 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

13 uur geleden