Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drietal Feyenoord en doelman Verbruggen in voorselectie Oranje

Drietal Feyenoord en doelman Verbruggen in voorselectie Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft Mats Wieffer, Quilindschy Hartman en Lutsharel Geertruida opgenomen in de voorselectie van het Nederlands elftal voor de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk (24 maart) en Gibraltar (27 maart). De drie Feyenoorders maakten nog niet eerder deel uit van de voorselectie.

Doelman Bart Verbruggen van Anderlecht maakt ook deel uit van de groep van 37 spelers, net als Georginio Wijnaldum. De middenvelder van AS Roma liep vorig jaar augustus een beenbreuk op tijdens een training van zijn club en maakte onlangs zijn rentree. Wijnaldum speelde tot dusverre 86 interlands voor Oranje.

Naast Verbruggen zijn Jasper Cillessen (NEC), Mark Flekken (SC Freiburg), Andries Noppert (sc Heerenveen) en Kjell Scherpen (Vitesse) de andere keepers in de groep. Feyenoord-keeper Justin Bijlow is voorlopig nog geblesseerd. Remko Pasveer, die deel uitmaakte van de selectie op het WK in Qatar maar nu reserve is bij Ajax, ontbreekt.

Groep van 37

Daley Blind staat ook op de lijst. De verdediger vertrok in de winterstop na een rel bij Ajax en komt bij zijn nieuwe club Bayern München weinig aan spelen toe. Blind, die volgende week 33 jaar wordt, staat nu nog op 99 interlands. Naast Bijlow en Pasveer en de als international gestopte spits Luuk de Jong zijn alle WK-gangers van Qatar er nu ook bij.

Verdediger Sven Botman wordt beloond voor zijn goede spel bij Newcastle United en is ook opgenomen in de voorselectie. Ook Brian Brobbey (Ajax), Jordy Clasie (AZ), Ryan Gravenberch (Bayern München), Kenny Tete (Fulham) en Joey Veerman behoren tot de groep van 37.

Aantal vraagtekens

"De voorlopige lijst telt 37 namen; dat is meer dan gebruikelijk. Ik heb bewust gekozen voor een grotere groep, omdat we op dit moment te maken hebben met een aantal vraagtekens wat betreft wedstrijdritme en fitheid", zegt Koeman, die maandag 20 maart een toelichting geeft op zijn definitieve selectie.

Naast Frankrijk en Gibraltar zijn Griekenland en Ierland de tegenstanders in het kwalificatietoernooi voor het EK van 2024 in Duitsland. Komende zomer strijdt Oranje in eigen land met Spanje, Italië en Kroatië om winst van de Nations League.

Meer uit Voetbal

Scheidsrechter Makkelie leidt eerste duel van de VS op het WK

LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.

55 minuten geleden
Koeman: basisplaats tegen Japan wordt kort dag voor Depay

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."

1 uur geleden
Koeman: we krijgen veel kansen, maar scoren te weinig

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.

1 uur geleden
Koeman moet ernst van heupblessure doelman Verbruggen afwachten

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.

1 uur geleden
Aanvalster Miedema heeft knieoperatie ondergaan

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.

1 uur geleden
Van Dijk blij dat Oranje duel met Oezbekistan heeft gewonnen

NEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.

1 uur geleden
Oranje verslaat Oezbekistan en ziet keeper Verbruggen uitvallen

NEW YORK (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste oefenwedstrijd voor het WK op het nippertje gewonnen. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman versloeg Oezbekistan (2-1) in een leeg Icahn Stadium in New York.

3 uur geleden