Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drietal aangehouden voor witwassen van bijna een miljoen euro

Drietal aangehouden voor witwassen van bijna een miljoen euro

AMSTERDAM (ANP) - Drie mannen zijn aangehouden in Amsterdam-West op verdenking van het witwassen van bijna een miljoen euro. Agenten arresteerden twee van hen donderdag in een parkeergarage aan de Pontsteiger. In de auto waarin ze zaten, vonden ze een groot geldbedrag. Bij doorzoekingen in twee woningen die daarop volgden werd nog meer contant geld en dure merkkleding aangetroffen. Daarbij is nog een derde verdachte aangehouden.

De agenten voerden een surveillance uit in de parkeergarage, wat vaker gebeurt vanuit veiligheidsoogpunt. Bij het zien van de twee mannen die uit een geparkeerde auto stapten, kregen de politiemensen argwaan. Het tweetal kon vervolgens niet goed uitleggen wat ze er deden. Een van de agenten keek daarop in de auto en zag een tas met extreem veel bankbiljetten liggen, waarop de mannen werden aangehouden. De politiemensen trokken daarbij hun vuurwapen.

Diezelfde avond doorzocht de politie een woning in Amsterdam, waar nog meer geld en een vuurwapen lag. Bij een inval in een woning in Rotterdam de ochtend erna lag eveneens veel cash en een grote hoeveelheid dure merkkleding.

De drie verdachten - een man van 38 uit Rotterdam, een man van 48 zonder vaste woon- of verblijfplaats en een man van 19 uit Assen - zitten nog vast. De recherche onderzoekt de herkomst van het geld, het vuurwapen en de kleding.

Meer uit Binnenland

Zwangere vrouw na politie-incident: ik stelde gewoon een vraag

ZEIST (ANP) - De zwangere vrouw die onlangs in een azc door politieoptreden hardhandig ten val kwam, heeft van zich laten horen op de nieuwszender Al Jazeera. "Ik probeerde de agenten gewoon een vraag te stellen", zei Malak Mahmoud.

3 uur geleden
Turkije heeft broer van Bolle Jos uitgeleverd aan Nederland

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Schiphol en aangehouden.

11 uur geleden
Voetbaltrainer krijgt 5 jaar cel voor filmen in kleedkamers

MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.

16 uur geleden
OM eist vier keer levenslang in hoger beroep moordproces Marengo

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.

16 uur geleden
Aanhoudingen bij demonstraties Vriezenveen en Wijk bij Duurstede

DEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.

16 uur geleden
Japanse keizer naar Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen

DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.

18 uur geleden
Nederlanders vervolgd voor gijzelingsplan Belgische minister

BRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.

18 uur geleden