Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drietal aangehouden voor witwassen van bijna een miljoen euro

Drietal aangehouden voor witwassen van bijna een miljoen euro

AMSTERDAM (ANP) - Drie mannen zijn aangehouden in Amsterdam-West op verdenking van het witwassen van bijna een miljoen euro. Agenten arresteerden twee van hen donderdag in een parkeergarage aan de Pontsteiger. In de auto waarin ze zaten, vonden ze een groot geldbedrag. Bij doorzoekingen in twee woningen die daarop volgden werd nog meer contant geld en dure merkkleding aangetroffen. Daarbij is nog een derde verdachte aangehouden.

De agenten voerden een surveillance uit in de parkeergarage, wat vaker gebeurt vanuit veiligheidsoogpunt. Bij het zien van de twee mannen die uit een geparkeerde auto stapten, kregen de politiemensen argwaan. Het tweetal kon vervolgens niet goed uitleggen wat ze er deden. Een van de agenten keek daarop in de auto en zag een tas met extreem veel bankbiljetten liggen, waarop de mannen werden aangehouden. De politiemensen trokken daarbij hun vuurwapen.

Diezelfde avond doorzocht de politie een woning in Amsterdam, waar nog meer geld en een vuurwapen lag. Bij een inval in een woning in Rotterdam de ochtend erna lag eveneens veel cash en een grote hoeveelheid dure merkkleding.

De drie verdachten - een man van 38 uit Rotterdam, een man van 48 zonder vaste woon- of verblijfplaats en een man van 19 uit Assen - zitten nog vast. De recherche onderzoekt de herkomst van het geld, het vuurwapen en de kleding.

Meer uit Binnenland

Paradiso kondigt verbouwing aan, verhuizing onvermijdelijk

AMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.

25 minuten geleden
Zo'n 3,5 miljoen mensen hebben last van medicijntekorten

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 3,5 miljoen Nederlanders merken de gevolgen van de tekorten aan geneesmiddelen in Nederland. Dat is een op de drie medicijngebruikers, meldt de beroepsorganisatie voor apothekers, de KNMP.

38 minuten geleden
Zes jaar cel voor oudste zoon Ridouan Taghi na procesafspraken

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
Minister: gevangenen en tbs'ers konden online door fout in laptop

DEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).

1 uur geleden
Musical Soldaat van Oranje stopt 12 juli, na ruim vijftien jaar

KATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.

2 uur geleden
ANWB waarschuwt voor files op wegen naar Winterspelen

DEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor files op de wegen naar en in Noord-Italië in de periode van de Olympische Spelen. Die beginnen volgende week vrijdag in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De organisatie verwacht extra drukte en tijdelijke verkeersmaatregelen.

2 uur geleden
18 jaar cel en tbs voor man die vrouw (75) doodde bij Halsteren

BREDA (ANP) - De 33-jarige Elias M. moet achttien jaar de cel in voor het aanranden en doden van een 75-jarige vrouw uit het Brabantse Halsteren. De rechtbank in Breda heeft hem ook veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. De opgelegde straf is iets lager dan de twintig jaar celstraf en tbs die het Openbaar Ministerie had geëist.

2 uur geleden