
Drielandentrein verbindt Nederland met Duitsland en België
MAASTRICHT (ANP) - De Drielandentrein maakt het vanaf zondag mogelijk om te reizen tussen Maastricht, Heerlen, de Duitse stad Aken en het Belgische Luik zonder over te hoeven stappen. Inwoners van de zogeheten Euregio kunnen zo gemakkelijker de trein nemen naar werk, school of andere bestemmingen.
Volgens een Arriva-woordvoerster vertrok zondag de eerste trein om 07.15 uur. Reizigers werden getrakteerd op Luikse wafels en Limburgse vlaai.
De trein zou eigenlijk al op zondag 9 juni gaan rijden, maar onweer veroorzaakte schade aan de infrastructuur op het traject tussen Visé en Eijsden. Bovendien moest het spoor beter worden beschermd tegen mogelijke overstromingen.
Symbool
Vervoersbedrijf Arriva is verantwoordelijk voor de lijn, maar werkt samen met de NS en het Belgische zusterbedrijf NMBS. "Dit is niet alleen een belangrijk moment voor het openbaar vervoer, maar ook een symbool van internationale samenwerking", zegt regiodirecteur Michiel Cussell van Arriva.
Minister Mark Harbers (Infrastructuur en Waterstaat) spreekt op X van een belangrijke treinverbinding voor inwoners van Limburg. "Aken, Heerlen, Maastricht en Luik zijn nu zonder overstap verbonden. Daardoor zijn steden als Keulen, Berlijn, Brussel, Londen en Parijs beter bereikbaar vanuit de regio."
Meer uit Binnenland
VESSEM (ANP) - Bij de brand in het Brabantse Vessem zijn zondagavond laat duizenden kippen omgekomen, laat de veiligheidsregio weten. De brand brak uit in een loods aan de Keijenhurkseweg en sloeg over naar een naastgelegen kippenstal.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Centrum Seksueel Geweld Amsterdam-Amstelland zijn dit weekend vijf meldingen binnengekomen van mensen die het slachtoffer zijn geworden van seksueel geweld.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van Pride Amsterdam kijkt tevreden terug op de editie van dit jaar, die zondagavond eindigt met een drukbezocht slotfeest op de Dam. "Het was een aaneenschakeling van hoogtepunten", zegt een woordvoerder van de organisatie.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Afvalinzamelaars hebben na de Canal Parade ruim 84 ton afval opgehaald in het centrum van Amsterdam. Medewerkers van de gemeente zijn zaterdagavond begonnen met het opruimen van de stad en hebben volgens een woordvoerder van de gemeente de hele nacht doorgewerkt. De opruimactie verliep volgens hem goed. Vorig jaar werd meer afval opgehaald, toen ging het om zo'n 101 ton.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeker duizend mensen liepen zondagmiddag een mars tegen femicide door de straten van Rotterdam. De stoet vertrok na een programma met sprekers rond 13.25 uur van het Schouwburgplein. Omstreeks 14.50 uur kwam de menigte daar weer aan.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Honderden mensen lopen zondagmiddag in een mars tegen femicide door Rotterdam, ziet een verslaggever van het ANP. De tocht is rond 13.25 uur gestart op het Schouwburgplein. Deelnemers hebben borden bij zich met daarop teksten als 'Niet alle mannen, maar altijd een man' en 'I got 99 problems and the patriarchy is all of them'.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie in Rotterdam heeft een man aangehouden die het podium op rende bij het sprekersprogramma rond de mars tegen femicide. De man trok de microfoon uit de handen van een nabestaande die op dat moment aan het spreken was en begon dingen te roepen, zag een verslaggever van het ANP.
14 uur geleden