Driekwart Nederlanders wil zelf iets doen tegen wateroverlast
DEN HAAG (ANP) - Drie op de vier Nederlanders vinden dat zij zelf iets moeten doen om wateroverlast en -tekort te voorkomen. Iets meer dan de helft spant zich ook echt in om wateroverlast rondom het huis te beperken, meldt de Unie van Waterschappen na onderzoek onder ruim duizend Nederlanders.
Van de ondervraagden denkt 81 procent dat in de toekomst steeds vaker langere perioden van droogte gaan komen. Ruim drie op de vier, 77 procent, denkt dat er steeds vaker hevige regenbuien zullen vallen.
De deelnemers werd onder meer ook gevraagd wat zij zelf doen om bij de dragen aan schoon en voldoende water. Twee op de drie gooien vochtige doekjes en tampons in de afvalbak in plaats van in de wc en leveren chemische middelen en frituurvet gescheiden in. Van de tuinbezitters vervangt 48 procent tegels voor gras of planten, zodat water beter de grond in kan zakken na een regenbui. Verder haalt 22 procent zwerfvuil weg uit het water of langs de waterkant.
Campagne
Bijna een kwart, 23 procent, zou een grotere bijdrage willen leveren aan het voorkomen van watertekort of -overlast. Vooral mensen tussen de 18 en 35 jaar geven aan meer te willen doen dan ze nu op dat gebied ondernemen.
De waterschappen starten zondag met de campagne Waterbazen, om Nederlanders te laten zien wat zij zelf kunnen doen om bij te dragen aan schoon en voldoende water in Nederland.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Raad voor Cultuur heeft vijf Nederlandse 'erfgoedelementen' uitgekozen als voorselectie voor de nominatie voor UNESCO's internationale lijst van immaterieel erfgoed. De raad legt het lijstje voor aan minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Rianne Letschert, die het besluit neemt over een nominatie bij UNESCO in 2027.
3 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - In Capelle aan den IJssel (Zuid-Holland) is donderdagavond rond 22.25 uur een persoon neergeschoten door de politie. Dat gebeurde op het Reviusrondeel. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Prijsvrij Vakanties en D-Reizen hebben inmiddels "mondjesmaat" gestrande vakantiegangers in het Midden-Oosten kunnen repatriëren op reguliere lijnvluchten. "We hebben nu reeds een aanzienlijk deel terug in Nederland kunnen krijgen. Desalniettemin hebben we nog honderden reizigers in de Golfregio", laat een woordvoerder donderdagavond weten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.
9 uur geledenBREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.
13 uur geledenBREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.
13 uur geleden