Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Driekwart Nederlanders hekelt losse omgang coronaregels'

'Driekwart Nederlanders hekelt losse omgang coronaregels'

ROTTERDAM (ANP) - Driekwart van de Nederlanders ergert zich aan de manier waarop andere mensen omgaan met de coronaregels, meldt het AD op basis van onderzoek dat de krant liet doen. Ook denkt de helft van de mensen dat er meer maatregelen nodig zijn om het aantal besmettingen met het coronavirus omlaag te brengen. Het aantal positieve tests daalt niet verder, waardoor een eerder gehoopte versoepeling van de maatregelen rond de feestdagen er niet in lijkt te zitten.

Bijna 89 procent van de ondervraagden zegt zich goed tot zeer goed aan de coronaregels te houden zoals 1,5 meter afstand houden, terwijl driekwart zich ergert aan de losse wijze waarop anderen daarmee omgaan.

Ongeveer eenzelfde percentage (71 procent) is het eens met de stelling dat het onverantwoord is als mensen deze winter naar het buitenland gaan. Een mogelijke verklaring voor dit hoge percentage is dat veel Nederlanders de zomervakantie zien als een belangrijke oorzaak van de tweede coronagolf die in september begon. Op de vraag wie er medeverantwoordelijk is voor de tweede golf wijst 61 procent naar onder meer mensen die deze zomer vakantie vierden in het buitenland, aldus het AD. Premier Rutte riep eerder op om zeker tot medio januari niet met vakantie naar het buitenland te gaan.

Verder geeft meer dan de helft van de ondervraagden aan dat het kabinet en het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) te weinig doen om verdere verspreiding van het coronavirus te voorkomen. 8 procent meent juist dat er te veel maatregelen zijn genomen.

Meer uit Binnenland

Politie: 250 aanhoudingen tijdens 'heftige' jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 250 mensen aangehouden tijdens wat zij een "heftige" jaarwisseling noemt. Op verschillende plekken richtte het geweld zich tegen hulpverleners.

26 minuten geleden
Halsema staat stil bij verwoesting Amsterdamse Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema staat op sociale media stil bij de verwoesting van de Vondelkerk tijdens de jaarwisseling. De kerk uit 1880 in de buurt van het Vondelpark raakte zwaar beschadigd door brand. De toren en een deel van het middengedeelte zijn ingestort, net als een groot deel van het dak. "Afgelopen nacht verloor Amsterdam één van zijn meest intieme monumenten", schrijft Halsema, die in de nachtelijke uren zelf kwam kijken bij de brand.

43 minuten geleden
Zeer drukke jaarwisseling voor veiligheidsregio's

DEN HAAG (ANP) - Voor veel veiligheidsregio's was het een drukke jaarwisseling. De veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond spreekt over een "krankzinnig drukke nacht voor de hulpdiensten" met "een recordaantal meldingen". Bij de meldkamer van de ambulancedienst en brandweer kwamen in totaal 1671 meldingen binnen, een stijging van ruim 60 procent. Tussen 00.00 uur en 03.00 uur ging het volgens de veiligheidsregio om gemiddeld zeven 112-meldingen per minuut.

53 minuten geleden
Brand in Amsterdamse Vondelkerk onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De brandweer heeft het vuur in de Vondelkerk in Amsterdam onder controle gekregen. Het sein brand meester is gegeven, meldde de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.

1 uur geleden
Persoon aangehouden om dood van jongen door vuurwerk in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Na de dood van een jongen door vuurwerk in Nijmegen is iemand aangehouden. De politie wil verder niets over de identiteit van de verdachte zeggen.

1 uur geleden
Agenten in Haarlem bekogeld met zwaar vuurwerk

HAARLEM (ANP) - Agenten in Haarlem zijn tijdens nieuwjaarsnacht bekogeld met zwaar vuurwerk. Een 27-jarige man uit Hoofddorp is aangehouden en zit vast voor verhoor, meldt de politie. De agenten hebben aangifte gedaan van poging tot zware mishandeling.

1 uur geleden
Man wordt op wegdek in Rotterdam overreden en overlijdt

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is tijdens nieuwjaarsnacht een man die op het wegdek lag overreden, meldt de politie. De man is aan zijn verwondingen overleden.

1 uur geleden