Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Driekwart in Margraten begraven soldaten heeft gezicht

Driekwart in Margraten begraven soldaten heeft gezicht

MARGRATEN (ANP) - Afgelopen weekend is in de Verenigde Staten de 7500e foto gevonden van de 10.000 Amerikaanse soldaten, die in Margraten begraven zijn of als vermiste herdacht worden. Driekwart van de soldaten die in de Tweede Wereldoorlog sneuvelden en op de oorlogsbegraafplaats bij het Limburgse dorp herdacht worden, heeft daarmee een gezicht. Dat maakte een woordvoerder van het project De Gezichten van Margraten maandag bekend.

Het was de bedoeling de foto's begin mei tentoon te stellen, maar omdat de begraafplaats door de coronacrisis gesloten is, wordt het eerbetoon naar 2021 verschoven. Om de bevrijding toch te vieren is op de website degezichtenvanmargraten.nl een speciale herdenkingsposter te downloaden.

De 7500e foto werd gevonden na een oproep van Fields of Honor Foundation. Deze organisatie wilde dat bij de herdenking van 75 jaar vrijheid minstens 7500 omgekomen soldaten een gezicht hebben. Dat is gelukt.

7000e foto

Toen de oproep werd gedaan waren er slechts 5850 foto's bekend. In bijna twee jaar werden er nog eens 1650 achterhaald.

In december 2019 werd al de 7000e foto gevonden van een gesneuvelde Amerikaanse soldaat op de oorlogsbegraafplaats.

Vrijwilligers

"We hadden een kaart online gezet zodat mensen konden zien waar de soldaten zonder foto vandaan kwamen. Vrijwilligers hebben uren door archiefstukken gebladerd en er zijn Amerikanen die letterlijk hun hele thuisstaat hebben afgebeld. Heel veel mensen hebben eraan bijgedragen dat we al deze soldaten een gezicht kunnen geven," zei voorzitter Sebastiaan Vonk van de Fields of Honor Foundation, die het project organiseert.

Deze week verschijnt ook het boek De Gezichten van Margraten: Zij blijven voor altijd jong. In dit herdenkingsboek staan de verhalen van tweehonderd soldaten evenals alle 10.000 namen. Het boek is uitgebracht ter gelegenheid van 75 jaar vrijheid.

Meer uit Binnenland

ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

6 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

6 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

7 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

7 uur geleden
Urenlang spreken inwoners Groene Hart zich uit tegen windturbines

DEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.

7 uur geleden
Politie verwijdert bezetters Betuwelijn, tientallen aanhoudingen

VALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.

8 uur geleden
Chauffeur bij moord Peter R. de Vries gestoken in gevangenis

ROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.

10 uur geleden