Driedaagse wapenstilstand begint in Afghanistan
KABUL (ANP/DPA) - Een driedaagse wapenstilstand is begonnen in Afghanistan. Het bestand werd vorige week afgekondigd door de extremistische Taliban, waarop de Afghaanse president Ashraf Ghani zijn strijdkrachten opriep hier gehoor aan te geven.
Er wordt tot zaterdagavond niet gevochten vanwege Eid al-Fitr, het einde van de vastenmaand ramadan. Het staakt-het-vuren komt op een moment waarop de onrust in Afghanistan weer is toegenomen. In de recente dagen vonden hevige gevechten plaats tussen het leger en de Taliban.
Het geweld in Afghanistan is opgelaaid sinds bekend werd dat de internationale troepen zich gaan terugtrekken. De buitenlandse militairen zijn op 1 mei officieel begonnen met hun aftocht die op 11 september afgerond moet zijn. De Taliban hebben sindsdien hun aanvallen op onder meer provinciale hoofdsteden, legerbases en controleposten geïntensiveerd.
De Taliban waren in Afghanistan aan de macht totdat de Verenigde Staten het land binnenvielen na de aanslagen van 11 september 2001. De Amerikanen waren op zoek naar al-Qaeda-leider Osama Bin Laden. Hij werd gezien als het brein achter de aanslagen.
Meer uit Buitenland
OUAGADOUGOU (ANP/AFP) - De militaire junta in Burkina Faso heeft de doodstraf weer ingevoerd. De onverkozen regering stemde unaniem voor de maatregel, die juist in 2018 was afgeschaft.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Russische president Vladimir Poetin gesproken over de vrijlating van Stephan Hubbard, die al ruim vier jaar vastzit in Rusland. Dit zei Trump tegen journalisten bij het Witte Huis.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Het Poolse parlement heeft gestemd voor het versoepelen van de zeer strenge abortuswetten in het land. Daardoor moet het onder meer niet meer strafbaar worden om vrouwen te helpen die hun zwangerschap afbreken. Maar de verwachting is dat de conservatief-nationalistische president van Polen zijn veto zal gebruiken om de versoepeling te blokkeren.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn in Gaza omgekomen na Israëlische aanvallen op verschillende locaties. Dit melden de Palestijnse burgerbescherming en verschillende ziekenhuizen.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering heeft een nieuwe veiligheidswet aangenomen tegen relschoppers. Volgens premier Giorgia Meloni kan de politie daardoor strenger optreden bij grote ongeregeldheden, zoals afgelopen weekend in Milaan. Daar ontaardden demonstraties in grote rellen, waarbij winkels werden vernield en geplunderd.
4 uur geledenABUJA (ANP/RTR/AFP) - In Nigeria is ebola vastgesteld bij een vrouw in de hoofdstad Abuja, maakte minister van Volksgezondheid Muhammad Ali Pate dinsdag bekend. Het is het eerste bevestigde ebolageval in West-Afrika in de huidige uitbraak, waarin vooral de Democratische Republiek Congo zwaar getroffen is.
4 uur geledenOSLO (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dankbaar te zijn dat zijn land weer toegang heeft tot Amerikaanse inlichtingen. Hij klaagde afgelopen week geregeld dat de Verenigde Staten Oekraïne niet hadden gewaarschuwd voor Russische luchtaanvallen waarbij burgers om het leven kwamen.
5 uur geleden