Drie zwemmers voldoen aan olympische limiet in Marseille
MARSEILLE (ANP) - Zwemster Tes Schouten en de zwemmers Arno Kamminga en Kenzo Simons hebben bij de Mediterranean Open Meeting in Marseille voldaan aan de limieten voor deelname aan de Olympische Spelen volgend jaar in Parijs.
De 22-jarige Schouten was op de 100 meter schoolslag als eerste succesvol. Ze won in 1.06,65. Daarmee bleef ze onder de internationale eis (1.06,79). Daarna volgenden Kamminga en Simons haar voorbeeld. Kamminga bleef op de 200 meter schoolslag met 2.09,47 onder de vereiste limiet (2.09,68). Simons noteerde op de 50 meter vrije slag een tijd van 21,87. De limiet staat op 21,96.
Schouten is met 1.06,09 de houdster van het Nederlands record op de 100 school. Bij de WK kortebaan van eind vorig jaar in Melbourne pakte de schoolslagspecialist zilver op de 100 meter en brons op de 200 meter. Schouten kon daarna twee maanden niet trainen vanwege fysieke problemen, maar in Marseille liet ze zien weer terug te zijn. "Het medisch team van de KNZB heeft topwerk verricht in haar herstel", zegt bondscoach Mark Faber. "Ze doet weer mee op topniveau, zo blijkt."
Maximaal twee zwemmers
Ook Kamminga was tevreden. "Het was voor het eerst sinds een jaar weer een goede 200. Ik zag de prestaties van Tes en Kenzo en kon natuurlijk niet achterblijven’’, liet de tweevoudig zilveren medaillewinnaar bij de Spelen van Tokio op deze discipline weten.
Simons was vooral te spreken over zijn optreden in de finale. "Vreemd genoeg was de race in de series het zwaarste. In de finale had ik mij beste uitvoering’’, aldus de 21-jarige Amsterdammer. "Op de Eindhoven Qualification Meet begin april hoop ik weer stappen te maken."
Per land mogen maximaal twee zwemmers meedoen aan de individuele nummers op de Spelen van volgend jaar.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
20 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
7 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
10 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
21 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
22 uur geleden