Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie wetenschappers gaan onderzoek naar Arib begeleiden

Drie wetenschappers gaan onderzoek naar Arib begeleiden

DEN HAAG (ANP) - Het onderzoek naar de werksfeer in de Tweede Kamer ten tijde van voormalig voorzitter Khadija Arib is weer een stap dichterbij. Er liggen drie namen van de mensen die het onderzoek gaan begeleiden. Anders dan aanvankelijk het plan was, gaat het niet om medewerkers van de Kamer maar om drie wetenschappers. Die kunnen zich daardoor ook meer met de inhoud bezighouden.

De opdracht voor het onderzoek wordt officieel gegeven door de bestuurlijke top van de Tweede Kamer: het presidium en de (waarnemend) griffier. Om te voorkomen dat zij het onderzoek kunnen beïnvloeden, is ervoor gekozen dat zij de begeleiding van het onderzoek overlaten aan de zogenoemde gedelegeerde opdrachtgevers. Daarvoor is Willem Bouwens, hoogleraar arbeidsrecht aan de Vrije Universiteit benaderd. Hij wilde die klus graag samen doen met bijzonder hoogleraar organisatiepsychologie Aukje Nauta van Universiteit Leiden en Mirko Noordegraaf, hoogleraar bestuurskunde aan de Universiteit Utrecht.

In eerste instantie werd het gedelegeerd opdrachtgeverschap overgelaten aan het hoofd hr en de concernjurist van de Kamer. Het presidium vond dat dat wel kon omdat zij zich toch niet met de inhoud zouden bemoeien, maar slechts met de praktische invulling van het onderzoek. Daar kwam men later op terug, ook omdat er ophef over was ontstaan. Het onderzoek ligt erg gevoelig, aangezien anonieme meldingen over wangedrag door een in de Kamer gewaardeerde oud-voorzitter met een lange staat van dienst de aanleiding waren.

Extra waarborg

De huidige opzet, met drie externe wetenschappers, levert een "extra waarborg" op dat het onderzoek zorgvuldig verloopt, schrijft Kamervoorzitter Vera Bergkamp namens het presidium in een brief aan de Kamer. Het maakt dat het bureau dat het onderzoek zal verrichten, Hoffmann, "meer openhartig" met de gedelegeerde opdrachtgevers kan overleggen over de inhoud, "als het verloop van het onderzoek daartoe aanleiding mocht geven".

De Kamer wilde ook graag dat er breder onderzoek gedaan wordt naar "een veilige werkomgeving binnen de Tweede Kamer". De drie wetenschappers is gevraagd om het onderzoeksbureau te verzoeken daar vast over na te denken.

Meer uit Politiek

Toegangscontrole bij stadions moet beter, vindt Van Weel

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt dat de toegangscontrole bij stadions beter moet. "Dat dit soort hoeveelheden vuurwerk naar binnen gesmokkeld worden, dat kan natuurlijk niet", zei hij naar aanleiding van het vuurwerk dat Feyenoord-hooligans gooiden bij de recente wedstrijd tegen SC Cambuur. Zeven mensen raakten toen gewond.

36 minuten geleden
Berendsen betreurt dat Israël ambassadepersoneel het land uitzet

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken "betreurt het" dat Israël een medewerker van de ambassade in Israël en een van de vertegenwoordiging in Ramallah het land uitzet. Zij werkten als waarnemers in het internationaal steuncentrum voor Gaza in Kiryat Gat. De CDA-minister zegt het besluit uiteindelijk wel te respecteren. "Uiteraard verandert er ook niets aan ons besluit om producten uit illegale nederzettingen te weren."

12 uur geleden
Kamerleden dringen aan op vertrek ON! bij NPO na Hitler-fragment

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden van PRO, CDA en D66 dringen aan op een vertrek van Ongehoord Nederland (ON!) uit de publieke omroep, nadat in een discussieprogramma is gezegd dat Adolf Hitler ook weleens gelijk had. In het onlineprogramma 'Let's twist again' is aan de hand van een toespraak van Hitler bediscussieerd of hij gelijk had in zijn strijd tegen het globalisme.

16 uur geleden
Dassen verbaasd over begrotingsgesprekken: 'Als dit al niet lukt'

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen is verbaasd dat er nog geen begrotingsvoorstel van het kabinet ligt. Na een gesprek met minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) noemt Dassen het proces "chaotisch".

17 uur geleden
Vermeer verwacht voor vrijdag geen begrotingsakkoord

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voor vrijdag geen meerderheid voor de begroting vinden, verwacht BBB-leider Henk Vermeer. Hij denkt dat het minderheidskabinet veel te laat is begonnen met het zoeken naar meerderheden.

19 uur geleden
Markuszower ziet kabinet niet bewegen na gesprek over begroting

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft het kabinet niet zijn kant op zien bewegen nadat hij voor het eerst over de begroting heeft gesproken met minister-president Rob Jetten (D66) en zijn vicepremiers. Wel is volgens de fractieleider van zijn groep van zeven afsplitsers van de PVV afgesproken om in gesprek te blijven, zonder dat er een concrete vervolgafspraak is gemaakt. "Ze hebben nog 48 uur om tot inkeer te komen", zei hij verwijzend naar het moment waarop het kabinet de begroting naar de Raad van State hoopt te sturen.

19 uur geleden
Begrotingsonderhandelingen zitten volgens Klaver 'muurvast'

DEN HAAG (ANP) - De begrotingsonderhandelingen zijn maandag volgens PRO-leider Jesse Klaver niets opgeschoten. "Het proces zit muurvast", zei hij na een gesprek met premier Rob Jetten, vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA) en financiënminister Eelco Heinen.

1 dag geleden