Drie weken na aardbeving nog steeds dieren levend teruggevonden
ANKARA (ANP) - Meer dan drie weken na de dodelijke aardbeving in Turkije vindt het dierenreddingsteam van Humane Society International (HSI) nog steeds levende dieren in verlaten appartementen, beschadigde gebouwen of op straat. De internationale organisatie die de humane behandeling van dieren nastreeft, schat dat inmiddels meer dan 1500 dieren medische zorg hebben ontvangen in één van de drie voornaamste veterinaire veldklinieken in de stad Antakaya. Deze klinieken zijn opgezet door lokale dierenartsen en groepen, meldde de internationale organisatie op zijn website.
De meeste dieren die naar de klinieken worden gebracht, hebben snijwonden, kneuzingen, geïnfecteerde wonden of ogen en zijn in shock. "Het is opmerkelijk dat ons team na meer dan drie weken sinds de eerste aardbeving nog steeds dieren in leven vindt, maar ze hebben dringend hulp nodig", vertelt Kelly Donithan. Zij leidt het redden van dieren in rampsituaties en de plaatselijke inzet van HSI. Ze verwacht dat het aantal dode dieren in het hele land waarschijnlijk in de tienduizenden zal lopen.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is optimistisch over een voorlopige deal met Iran en hoopt dat die zondag nog kan worden aangekondigd.
20 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
9 uur geleden