Drie weken aangepaste dienstregeling Schiphol om werkzaamheden
SCHIPHOL (ANP) - Vanaf volgende week maandag tot en met 3 december rijden treinen via een aangepaste dienstregeling van, naar en via Schiphol om werkzaamheden. Door de werkzaamheden van ProRail is een aantal sporen niet te gebruiken. NS adviseert reizigers die in deze drie weken via de luchthaven moeten reizen, om kort van tevoren de reisplanner te checken.
Op enkele momenten rijden er geen treinen en moeten reizigers rekening houden met langere reistijden. In de nacht van zondag 12 november op maandag 13 november rijden er tussen 01.30 uur en 05.30 uur geen treinen tussen Leiden Centraal en Schiphol. NS zet dan snelbussen in. Zaterdag 18 en zondag 19 november rijdt er geen Intercity direct tussen Rotterdam Centraal en Amsterdam Centraal. Op zondag 3 december rijden er eveneens geen treinen, maar bussen tussen Leiden Centraal en de luchthaven.
ProRail is in de betreffende drie weken bezig met werkzaamheden op de perrons. Zo wordt onder meer het spoor een beetje verhoogd, waardoor er een gelijkvloerse instap tussen trein en perron ontstaat. "Zo wordt de trein toegankelijker voor mensen die niet goed ter been zijn", aldus NS. Ook worden delen van de bovenleiding vervangen.
Begin oktober reden er ook al minder treinen over Schiphol om werkzaamheden aan de spoortunnels. De werkzaamheden aan het treinstation in de luchthaven duren naar verwachting tot 2028.
Meer uit Binnenland
VENRAY (ANP) - Mensen kunnen vanaf zaterdag weer naar natuurgebied Boschhuizerbergen bij Venray in Limburg. Begin augustus brak daar een grote natuurbrand uit. Een gebied van ruim 100 hectare ging in vlammen op, waaronder bijna 4000 aaneengesloten struiken met jeneverbessen.
27 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vier verdachten van de schietpartij in Overasselt blijven tot negentig dagen langer vastzitten. Een vijfde verdachte blijft nog dertig dagen vast. Dat heeft de rechtbank in Arnhem woensdag besloten.
29 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de Europese Unie betere afspraken maakt met landen buiten de EU, om te voorkomen dat veroordeelde drugscriminelen hun straf ontlopen. Een resolutie met deze strekking is donderdag door het Europees Parlement aangenomen. In de resolutie wordt de Nederlandse drugscrimineel Jos Leijdekkers ('Bolle Jos') bij naam genoemd.
40 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse korpschef Tolga Köklü heeft in een boodschap op social media zijn medeleven betuigd aan de nabestaanden van de 51-jarige Alfredo Goeloe. De man kwam zondagavond op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid om het leven bij een aanhouding door agenten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Verkeer op de A15 richting de Maasvlakte moet vanwege de defecte westelijke Suurhoffbrug vier tot acht weken over de vluchtstrook van de brug rijden. Rijkswaterstaat laat dat weten. Woensdagmiddag werden scheuren in de brug ontdekt, waardoor twee rijstroken direct werden afgesloten en het verkeer werd omgeleid over de vluchtstrook.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De afgesloten rijstroken op de A15 richting Maasvlakte zorgden donderdagochtend al vroeg voor extra files, zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Op het hoogtepunt, rond 07.00 uur, stond er 12 kilometer file met iets meer dan een uur vertraging. Ook begonnen de files rond 06.30 uur en dat is volgens de woordvoerder vrij vroeg voor deze locatie.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederlandse en Belgische mediabedrijven werken samen aan richtlijnen voor meer transparantie bij het gebruik van AI in beeld-, audio- en videocontent. Onder meer NPO, DPG Media, Mediahuis en Talpa werken op initiatief van Media Campus NL aan een gezamenlijke aanpak. Volgens een woordvoerder van Media Campus NL komen richtlijnen voor AI-gebruik in tekst ook "snel" aan bod.
6 uur geleden