Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie weken aangepaste dienstregeling Schiphol om werkzaamheden

Drie weken aangepaste dienstregeling Schiphol om werkzaamheden

SCHIPHOL (ANP) - Vanaf volgende week maandag tot en met 3 december rijden treinen via een aangepaste dienstregeling van, naar en via Schiphol om werkzaamheden. Door de werkzaamheden van ProRail is een aantal sporen niet te gebruiken. NS adviseert reizigers die in deze drie weken via de luchthaven moeten reizen, om kort van tevoren de reisplanner te checken.

Op enkele momenten rijden er geen treinen en moeten reizigers rekening houden met langere reistijden. In de nacht van zondag 12 november op maandag 13 november rijden er tussen 01.30 uur en 05.30 uur geen treinen tussen Leiden Centraal en Schiphol. NS zet dan snelbussen in. Zaterdag 18 en zondag 19 november rijdt er geen Intercity direct tussen Rotterdam Centraal en Amsterdam Centraal. Op zondag 3 december rijden er eveneens geen treinen, maar bussen tussen Leiden Centraal en de luchthaven.

ProRail is in de betreffende drie weken bezig met werkzaamheden op de perrons. Zo wordt onder meer het spoor een beetje verhoogd, waardoor er een gelijkvloerse instap tussen trein en perron ontstaat. "Zo wordt de trein toegankelijker voor mensen die niet goed ter been zijn", aldus NS. Ook worden delen van de bovenleiding vervangen.

Begin oktober reden er ook al minder treinen over Schiphol om werkzaamheden aan de spoortunnels. De werkzaamheden aan het treinstation in de luchthaven duren naar verwachting tot 2028.

Meer uit Binnenland

Vakbonden schorten acties om sociale zekerheid op

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP schorten hun stakingen en protestacties tegen bezuinigingen op de sociale zekerheid op. De bonden zeggen "opgetogen" te zijn omdat het kabinet de voorgenomen bezuinigingen zou hebben geschrapt. Ze zijn ook weer bereid om te praten met de regering over de toekomst van het sociaal vangnet. Eerder eisten ze dat het kabinet volledig zou afzien van kostenbesparende ingrepen in bijvoorbeeld de werkloosheidsuitkering en arbeidsongeschiktheidsverzekering.

38 minuten geleden
RIVM: PFAS in bloed Nederlanders gedaald

BILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid PFAS in het bloed van volwassenen in Nederland is sinds 2016/2017 gedaald. Dat blijkt uit nieuw RIVM-onderzoek onder 967 bloeddonors. Bij 71 procent ligt de hoeveelheid nog boven de gezondheidskundige grenswaarde. In de eerdere onderzoeken gold dat voor 99 procent.

40 minuten geleden
Temperatuur stijgt boven 28 graden, record uit 1934 verbroken

HOUTEN (ANP) - Niet eerder was het op een weerstation in Nederland zo warm op 29 september als dinsdag in Maastricht. Daar werd om 14.20 uur een temperatuur van 28,1 graden gemeten, meldt Weeronline. Daarmee is het record uit 1934 verbroken: toen werd het op 29 september 28,0 graden in Winterswijk.

1 uur geleden
Verdachte ShinyHunters ook verdacht van geven 2 moordopdrachten

DRIEBERGEN (ANP) - De 24-jarige Amsterdammer die is aangehouden in het onderzoek naar hackersgroep ShinyHunters, wordt ook verdacht van het geven van twee moordopdrachten in het buitenland. Dat meldt de politie, die het heeft over een "poging tot uitlokking van twee moorden".

1 uur geleden
Mensen kunnen vanaf januari aanvraag doen bij Noodfonds Energie

DEN HAAG (ANP) - Mensen die moeite hebben met het betalen van hun energierekening kunnen vanaf begin volgend jaar steun vanuit het Noodfonds Energie aanvragen. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) dinsdag in een Kamerbrief. "We nemen de hogere energieprijzen van het nieuwe jaar mee om ervoor te zorgen dat mensen geen geld mislopen", aldus de bewindsman.

1 uur geleden
Halsema schreef Ye dat ze hem liefst uit Amsterdam had geweerd

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft afgelopen juni een brief geschreven aan rapper Ye, waarin zij hem opriep zich met respect te gedragen tegen Amsterdammers en Joodse Amsterdammers in het bijzonder. In de brief, die is ingezien door het ANP, schrijft Halsema ook dat zij de rapper het liefst uit de stad had geweerd.

2 uur geleden
Joden open tegen koning: zoon draagt buiten geen keppel meer

DEN HAAG (ANP) - Joodse gemeenteleden hebben koning Willem-Alexander dinsdag tijdens zijn bezoek aan de Liberaal Joodse Gemeente Beth Jehoeda in Den Haag openhartig verteld dat zij zich sinds de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 minder veilig voelen. De koning was daar om met verschillende generaties te spreken over het Joodse leven en de betekenis van de gemeenschap.

2 uur geleden