
Drie verzamellocaties voor boeren die 4 juni naar Brussel willen
WAGENBERG (ANP) - Voor boeren die op dinsdag 4 juni met een trekker naar een boerenprotest in Brussel willen, worden drie verzamellocaties opgezet. Eentje in Wagenberg, een andere in Someren en een derde in Schaijk, meldt Farmers Defence Force (FDF) dinsdag.
De demonstratie begint om 12.00 uur in het Atomiumpark in de Brussels hoofdstad. De verwachting is dat boeren uit veel verschillende Europese landen zich bij de manifestatie zullen aansluiten. In aanloop naar de verkiezingen voor het Europees Parlement protesteren ze tegen het "landbouw-sloopbeleid in Brussel", aldus FDF.
Op de drie locaties - allen in Noord-Brabant - kunnen boeren op 3 juni alvast samenkomen en er overnachten, om vervolgens gezamenlijk om 05.00 uur de volgende dag onder begeleiding van de politie de weg op te gaan. De boeren hebben verzocht om een route over snelwegen, maar dat hebben de autoriteiten nog in beraad.
Verzamelplekken
Behalve boeren uit het hele land, verwacht FDF ook boeren uit Duitsland te verwelkomen op de drie locaties. Op de verzamelplekken is ruimte voor in totaal 1350 mensen. Ze kunnen er slapen in een grote opgezette tent, elders in een loods of kiezen voor de eigen caravan. Op de terreinen zijn voorzieningen zoals douches en foodtrucks.
Afgezien van die verzamelplekken, verwacht de boerenactiegroep dat ook veel boeren met de auto rechtstreeks naar Brussel rijden. Ook regelt FDF bussen op opstapplekken, waarmee boeren groepsgewijs richting demonstratiegebied kunnen afreizen.
De boerendemonstranten hebben de Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gevraagd te spreken tijdens de manifestatie, maar het is nog niet zeker of dat ook gebeurt. Verder zijn ze met de politie, gemeente en burgemeester in gesprek over een "ludieke actie", maar daarover maakt FDF nog niets bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Websites en apps van enkele regionale media kampen zaterdagochtend met een storing. Dat melden RTV Utrecht, L1 Nieuws en RTV Noord. Over de oorzaak van de storing schrijven zij niets.
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD heeft meer geld en meer leden nodig in aanloop naar de verkiezingen, zeggen bestuurders op het congres van de partij. De VVD blijft qua ledenaantal achter bij andere partijen, zegt voorzitter Eric Wetzels, en ook de campagnekas is nog niet genoeg gevuld.
9 minuten geledenHEIBLOEM (ANP) - Door de grote brand die in de nacht van vrijdag op zaterdag uitbrak bij een kippenhouderij in het Limburgse Heibloem zijn 50.000 kippen omgekomen. Dat meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenHELMOND (ANP) - Een 45-jarige man uit Helmond is vrijdag opgepakt omdat hij wordt verdacht van het aanbieden van een "nogal bijzondere dienstverlening", zo meldt de politie. Het vermoeden is dat hij luxe auto's op zijn naam had staan, om de identiteit van de werkelijke eigenaren buiten bereik van de autoriteiten te houden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is vrijdagmiddag door de douane naar schatting duizend kilo cocaïne onderschept, meldt het Openbaar Ministerie (OM). De drugs zaten professioneel verstopt tussen een lading hout uit West-Afrika.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NSC-Kamerlid Diederik Boomsma stelt zich kandidaat als lijsttrekker van zijn partij bij de Tweede Kamerverkiezingen in oktober. Dat meldt hij op X. "Ik kies voor een sociaal-conservatieve koers: herstel van gezag, respect voor onze cultuur, minder migratie, een dienstbare overheid en een zorgzame, weerbare samenleving."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is vrijdagmiddag door de douane naar schatting duizend kilo cocaïne onderschept, meldt het Openbaar Ministerie (OM). De drugs zaten professioneel verstopt tussen een lading hout uit West-Afrika.
14 uur geleden