Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie verdachten vast voor mishandelen boa's in Rotterdam

Drie verdachten vast voor mishandelen boa's in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen aangehouden die worden verdacht van het mishandelen van enkele buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) op eerste paasdag in Rotterdam. Dat gebeurde nadat de gemeentelijke handhavers hadden ingrepen omdat een te grote groep mensen bij elkaar stond bij een voetbalvereniging in de wijk Charlois.

De leden van de groep gingen daarna weg, maar een 32-jarige achterblijver hoestte in de directe nabijheid van een handhaver en ging er vervolgens vandoor. Hij kon op de Oldegaarde worden aangehouden. Omstanders waren het daar niet mee eens. Een 40-jarige man uit Vlaardingen beledigde de handhavers en dreigde te gaan slaan, waarna ook hij werd aangehouden. Een derde man, een 38-jarige Rotterdammer, haalde daadwerkelijk uit. Hij is dinsdag opgepakt.

De 32-jarige verdachte zit vast en moet zich woensdag via het supersnelrecht verantwoorden voor poging tot zware mishandeling. De andere twee verdachten zitten vast in afwachting van hun verhoor.

De Nederlandse BOA BOND riep maandag op tot actie na afloop van een druk paasweekend voor de handhavers van de coronamaatregelen. Volgens de vakbond voor buitengewoon opsporingsambtenaren neemt het asociaal gedrag landelijk toe. De buitengewoon opsporingsambtenaren willen van minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) snel de toezegging dat ze de beschikking krijgen over middelen om zich te verdedigen.

Meer uit Binnenland

Maritiem Museum Rotterdam toont historisch scheepje

ROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.

3 minuten geleden
Congresleden VS pleiten voor herstel panelen Margraten

WASHINGTON (ANP) - Meerdere leden van het Amerikaanse Congres willen dat de regering de verdwenen panelen over zwarte militairen op de begraafplaats in het Limburgse Margraten terugplaatst. Ook vragen ze om opheldering over de kwestie, aldus de politici in een brief waar De Limburger eerder over berichtte.

7 minuten geleden
Koning feliciteert Suriname met jubileum bij opening museum

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft Suriname gefeliciteerd met vijftig jaar onafhankelijkheid van Nederland. Hij deed dat bij de officiële opening van het Suriname Museum in Amsterdam, waar hij een plaquette onthulde. Willem-Alexander feliciteerde ook het nieuwe museum. Hij prees het doorzettingsvermogen van de initiatiefnemers en het resultaat ervan "na vier jaar keihard werken".

10 minuten geleden
Vrouwenorganisaties willen nationaal plan tegen vrouwengeweld

DEN HAAG (ANP) - Vrouwenorganisaties WOMEN Inc., LINDA. en LINDA.meiden hebben een petitie voor een nationaal actieplan om geweld tegen vrouwen te stoppen aangeboden aan Tweede Kamerleden in Den Haag. De organisaties willen dat de politiek maatregelen neemt tegen dit structurele probleem, omdat vrouwen veilig moeten kunnen zijn in Nederland, schrijven ze. Ruim 33.000 mensen hebben de petitie ondertekend.

56 minuten geleden
Halsema: kennis nodig van Suriname om Amsterdam te begrijpen

AMSTERDAM (ANP) - "Amsterdam kun je niet begrijpen als je geen kennis hebt van Suriname", zei burgemeester Femke Halsema bij de officiële opening van het Suriname Museum in de hoofdstad. "Onze hele binnenstad getuigt van onze koloniale geschiedenis en de slavernij waar de stad Amsterdam en vele stadsbestuurders eeuwenlang verantwoordelijk voor waren."

57 minuten geleden
CPB waarschuwt opnieuw voor toenemende uitgaven van de overheid

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Planbureau (CPB) herhaalt aan de formatietafel bij D66 en CDA de oproep dat de overheid niet nog meer geld moet uitgeven. Directeur Pieter Hasekamp zegt na zijn gesprek met de formerende partijen dat die "keuzes moeten maken. Dat zijn politieke keuzes, maar alleen maar meer van alles, dat gaat niet werken."

1 uur geleden
NOC*NSF: geld nodig om met name jongeren te laten sporten

ARNHEM (ANP) - Structurele financiële ondersteuning door het Rijk is nodig om de breedtesport in Nederland op peil te houden. Dat zei Marc van den Tweel, algemeen directeur NOC*NSF, tijdens de algemene ledenvergadering. Met name jongeren tussen de 13 en 18 jaar blijken de weg naar het sportveld steeds moeilijker te vinden.

1 uur geleden