Drie verdachten schietpartij Vlaardingen blijven langer vast
VLAARDINGEN (ANP) - De drie mannen die afgelopen weekend zijn aangehouden na een schietpartij in Vlaardingen blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris woensdag bepaald. Bij dat schietincident raakte een 29-jarige man uit Vlaardingen zwaargewond.
De drie worden er onder andere van verdacht iets te maken te hebben met de verdovende middelen die in het huis tegenover het huis van het slachtoffer gevonden zijn. "Het onderzoek naar hun betrokkenheid bij de schietpartij is in volle gang", zo meldt het Openbaar Ministerie verder.
De schietpartij was rond 02.00 uur in de nacht van zaterdag op zondag in een huis aan de Geert Grootelaan. Bij de aanhouding van een van de drie verdachten werden waarschuwingsschoten gelost en werd uiteindelijk ook gericht geschoten. Deze 24-jarige man uit Den Haag werd niet geraakt. De andere verdachten zijn een 23-jarige man uit Vlaardingen en een 31-jarige man, die in de woning tegenover het slachtoffer is aangehouden. De burgemeester van Vlaardingen heeft allebei de woningen gesloten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nagenoeg alle stembureaus zijn sinds 07.30 uur open. In totaal zijn er 9964 locaties. Op verschillende plekken in het land kan al sinds middernacht gestemd worden.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gemiddeld zijn er bijna negen partijen verkiesbaar per gemeente, nagenoeg net zoveel als bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen. Dit jaar doen er gemiddeld 8,61 partijen mee per gemeente, bij de vorige verkiezingen waren dat er 8,66. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data van de Kiesraad.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Slechts enkele partijen hebben op de stembiljetten voor de gemeenteraadsverkiezingen uitsluitend vrouwelijke kandidaten. Dat blijkt uit een analyse van ANP op basis van gegevens van Stem op een Vrouw. Zonder partijen met minder dan vijf kandidaten mee te tellen, zijn er vier partijen die volledig uit vrouwen bestaan. Daartegenover staan 95 partijen met alleen mannelijke kandidaten.
1 uur geledenORANJESTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander is woensdag in alle vroegte aangekomen op Aruba. Hij bezoekt het eiland omdat het veertig jaar een zelfstandig land binnen het Koninkrijk der Nederlanden (1986-2026) is en vijftig jaar een eigen vlag en volkslied (1976-2026) heeft. Ook brengt de koning een bezoek aan CuraƧao. Daar gaat hij in gesprek met vertegenwoordigers van de lokale gemeenschap over de geopolitieke spanningen in de regio.
3 uur geledenDEN HAAG/ARNHEM/CASTRICUM (ANP) - Het nachtelijk stemmen had in Den Haag om 01.00 uur al meer stemmers getrokken dan in de hele nacht in 2018. Dat zei een woordvoerster van de gemeente.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag aangifte gedaan van mishandeling. Dat meldt de Amsterdamse JA21-fractie op X.
4 uur geledenEtten-Leur (ANP) - In een appartementencomplex aan de San Francescolaan in Etten-Leur is in de nacht van dinsdag op woensdag een grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer heeft opgeschaald naar grip 1. Het gebouw wordt ontruimd.
4 uur geleden