Drie verdachten schietpartij Vlaardingen blijven langer vast
VLAARDINGEN (ANP) - De drie mannen die afgelopen weekend zijn aangehouden na een schietpartij in Vlaardingen blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris woensdag bepaald. Bij dat schietincident raakte een 29-jarige man uit Vlaardingen zwaargewond.
De drie worden er onder andere van verdacht iets te maken te hebben met de verdovende middelen die in het huis tegenover het huis van het slachtoffer gevonden zijn. "Het onderzoek naar hun betrokkenheid bij de schietpartij is in volle gang", zo meldt het Openbaar Ministerie verder.
De schietpartij was rond 02.00 uur in de nacht van zaterdag op zondag in een huis aan de Geert Grootelaan. Bij de aanhouding van een van de drie verdachten werden waarschuwingsschoten gelost en werd uiteindelijk ook gericht geschoten. Deze 24-jarige man uit Den Haag werd niet geraakt. De andere verdachten zijn een 23-jarige man uit Vlaardingen en een 31-jarige man, die in de woning tegenover het slachtoffer is aangehouden. De burgemeester van Vlaardingen heeft allebei de woningen gesloten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.
52 minuten geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - KRO-NCRV heeft zaterdag met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Maarten Spanjer. De acteur en schrijver was onder meer te zien in het televisieprogramma Taxi. Ook anderen hebben bedroefd gereageerd. Zaterdag overleed Spanjer op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf is van plan om de columns die Maarten Spanjer schreef voor zijn dood alsnog te publiceren. Dat zegt Evert Santegoeds, hoofdredacteur van het blad Privé. De op 73-jarige leeftijd overleden Amsterdammer schreef ongeveer 25 columns, waarvan er pas zeven gepubliceerd zijn.
4 uur geledenSCHAGEN (ANP) - Een 81-jarige man uit Schagen (Noord-Holland) is overleden nadat hij vrijdagavond in zijn woning was overvallen. De bejaarde man raakte zwaargewond en stierf even later in een ziekenhuis. Die avond is na een achtervolging een 36-jarige man aangehouden, meldt de politie.
4 uur geledenBEEK EN DONK (ANP) - De verdachte die in de nacht van vrijdag op zaterdag is aangehouden rond de dood van een vrouw in Beek en Donk, is een 56-jarige man uit de Noord-Brabantse plaats. Hij wordt ervan verdacht de vrouw om het leven te hebben gebracht, aldus de politie. Zij was 50 jaar en woonde in Tilburg.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man uit Amsterdam is vrijdag op een supersnelrechtzitting veroordeeld tot een deels onvoorwaardelijke celstraf en een werkstraf wegens zijn aandeel in ongeregeldheden deze week in Floradorp. Dat meldt het Openbaar Ministerie zaterdag.
5 uur geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - De Nederlandse acteur en schrijver Maarten Spanjer is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt zijn partner Monique Waterham aan het ANP na berichtgeving van De Telegraaf. Spanjer werd in 2025 gediagnosticeerd met blaas- en prostaatkanker.
7 uur geleden