Drie verdachten opgepakt na geweldincident in Meppel
MEPPEL (ANP) - De politie heeft vrijdagavond laat drie personen opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij een geweldsincident aan de Ceintuurbaan in het Drentse Meppel, waarbij een 48-jarige man uit die plaats gewond raakte. Een 33-jarige man uit Hengelo (Overijssel), een 33-jarige vrouw uit Almelo en een 23-jarige man uit Enschede werden aangehouden, bevestigt de politie zaterdag na berichtgeving van RTV Drenthe.
De politie spreekt zaterdagochtend van een "zware mishandeling". Het slachtoffer werd met nog onbekende verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis. Volgens de politie was hij op dat moment wel aanspreekbaar.
De politie onderzoekt de zaak zaterdag verder bij de woning aan de Ceintuurbaan.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Vanwege lage waterstanden kunnen schepen op de IJssel vanaf vrijdag tussen Zutphen en Westervoort alleen in de richting van Arnhem varen, meldt Rijkswaterstaat. Op plekken is de vaargeul in de rivier te ondiep.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer op Amsterdam Centraal ligt zaterdag 3 oktober volledig stil voor grootschalige werkzaamheden, melden NS en ProRail. Op zondag 4 en maandag 5 oktober rijden er minder treinen dan normaal en moeten reizigers rekening houden met grote drukte, vooral tijdens de spits. De grootscheepse renovatie van het station bereikt volgens ProRail "een belangrijke mijlpaal".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dichter en performer Babs Gons krijgt de Johannes Vermeerprijs 2026. De jury meldt Babs Gons unaniem te hebben voorgedragen voor de prijs vanwege haar "grensverleggende, multidisciplinaire" werk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Criminelen gebruiken kunstmatige intelligentie (AI) om cyberaanvallen te automatiseren, te versnellen of efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwen inlichtingendiensten AIVD en MIVD samen met vijf andere organisaties. In een open brief roepen zij bestuurders van bedrijven en andere organisaties op om "verantwoordelijkheid te nemen en prioriteit te geven aan cybersecurity".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Inwoners van de Achterhoek in Gelderland en van de Gooi en Vechtstreek en West-Friesland in Noord-Holland mogen bij de komende jaarwisseling geen eigen vuurwerk afsteken. De gemeenten in die regio's hebben samen besloten om geen ontheffingen op het landelijke vuurwerkverbod te verstrekken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Baasjes van een bijtgrage hond moeten verplicht op een praktijkcursus. Dat wil staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) regelen. Het gaat dan om honden die vaak worden geassocieerd met bijtincidenten.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Groningse gedeputeerde die over sport gaat, Marian van Dijken (BBB), is heel blij dat de wereldkampioenschappen wielrennen naar Groningen en Drenthe komen. Het liefst had ze die in 2032 hier willen zien, maar 2034 is wat haar betreft ook goed, reageerde ze. "Als het maar komt, zodat tientallen miljoenen televisiekijkers kunnen zien wat de noordelijke provincies voor moois te bieden hebben." Er komen ook altijd veel bezoekers op af.
8 uur geleden