Drie verdachten kunstroof Assen langer vast
ASSEN (ANP) - De drie verdachten die zijn aangehouden na de kunstroof uit het Drents Museum in Assen blijven nog veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris vrijdag besloten, meldt het Openbaar Ministerie. De twee mannen en een vrouw, allen uit Heerhugowaard, worden verdacht van betrokkenheid bij de inbraak in het museum en de diefstal van de vier Roemeense kunstschatten zaterdag.
Het OM zegt "met man en macht" samen te werken met de politie "om zicht te krijgen op de kunstschatten", die nog niet terecht zijn. Informatie van het publiek kan daarbij waardevol zijn. Ook minister van David Van Weel (Justitie en Veiligheid) zei vrijdag dat er tijdsdruk is om de schatten te vinden, want als die "op weg zijn naar het buitenland of naar elders of naar vernietiging, dan telt elke seconde". Gevreesd wordt dat de gouden helm van Cotofenesti en drie armbanden worden omgesmolten.
Om de druk te verhogen zijn donderdag foto's en namen van twee aangehouden verdachten gedeeld. Van Weel lichtte vrijdag toe dat dit is gebeurd omdat ze weigerden informatie te geven over de locatie van de schatten.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
1 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
5 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
9 uur geleden