Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie verdachten kunstroof Assen langer vast

Drie verdachten kunstroof Assen langer vast

ASSEN (ANP) - De drie verdachten die zijn aangehouden na de kunstroof uit het Drents Museum in Assen blijven nog veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris vrijdag besloten, meldt het Openbaar Ministerie. De twee mannen en een vrouw, allen uit Heerhugowaard, worden verdacht van betrokkenheid bij de inbraak in het museum en de diefstal van de vier Roemeense kunstschatten zaterdag.

Het OM zegt "met man en macht" samen te werken met de politie "om zicht te krijgen op de kunstschatten", die nog niet terecht zijn. Informatie van het publiek kan daarbij waardevol zijn. Ook minister van David Van Weel (Justitie en Veiligheid) zei vrijdag dat er tijdsdruk is om de schatten te vinden, want als die "op weg zijn naar het buitenland of naar elders of naar vernietiging, dan telt elke seconde". Gevreesd wordt dat de gouden helm van Cotofenesti en drie armbanden worden omgesmolten.

Om de druk te verhogen zijn donderdag foto's en namen van twee aangehouden verdachten gedeeld. Van Weel lichtte vrijdag toe dat dit is gebeurd omdat ze weigerden informatie te geven over de locatie van de schatten.

Meer uit Binnenland

Situatie met gevaarlijke stoffen in Eindhoven onder controle

EINDHOVEN (ANP) - De situatie bij een bedrijf aan de Hurksestraat in Eindhoven waar maandagavond gevaarlijke stoffen waren vrijgekomen is onder controle, meldt de brandweer op X. Bij het incident raakte niemand gewond.

5 minuten geleden
KiKa en het Máxima: overlevingskans kinderkanker sterk verbeterd

ROTTERDAM/UTRECHT (ANP) - De overlevingskansen van kinderen met kanker zijn deze eeuw verder verbeterd. Van de kinderen die tussen 2010 en 2014 kanker kregen, was 83,2 procent tien jaar later nog in leven, melden het Prinses Máxima Centrum, KiKa en het Integraal Kankercentrum Nederland.

9 minuten geleden
Provincie worstelt met nieuwe windturbines bij Amsterdam-Noord

AMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de Noord-Hollandse politiek zich opnieuw tegen de komst van drie windturbines bij de Noorder IJ-plas bij Amsterdam-Noord keert. De windmolens zouden bij het verkeersknooppunt Coenplein komen, maar een meerderheid van de partijen vindt dat de verkeersveiligheid daar te veel last van ondervindt. De voorstanders van de turbines vinden dat de overgang naar duurzame energie en de aanpak van de krapte op het stroomnet een veel groter publiek belang dient, bleek maandagavond tijdens een stekelig debat.

10 minuten geleden
Bontenbal zinspeelt in lezing op uitbreiding erfbelasting

AMSTERDAM (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal heeft in de HJ Schoo-lezing gezinspeeld op uitbreidingen van de erfbelasting. "Wij willen een samenleving waarin je kansen meer afhangen van wat je zelf doet, dan van wat je erft", betoogde hij in de Rode Hoed in Amsterdam. "Daarom moeten we ons afvragen of de balans in ons belastingstelsel nog de juiste is."

3 uur geleden
Jetten: forse handreikingen aan oppositie in begroting

DEN HAAG (ANP) - De coalitie doet "een aantal forse handreikingen" aan de oppositie, zei premier Rob Jetten nadat de begroting is goedgekeurd door het kabinet. Hij denkt zo steun van rechts tot links te kunnen vergaren in de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Man (44) vrij na val vrouw van balkon in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De 44-jarige man die zaterdag werd aangehouden na de val van een 48-jarige vrouw van een balkon van een woning in Eindhoven, is vrijgelaten. Onderzoek heeft volgens de politie uitgewezen dat de val waarbij de vrouw zwaargewond raakte een ongeluk is. De man is niet langer verdachte.

5 uur geleden
Coalitiepartijen na dagen onderhandelen akkoord over begroting

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA zijn het na dagen onderhandelen eens geworden over de begroting, bevestigen ingewijden na berichtgeving van NU.nl en de NOS. Het akkoord moet nog worden goedgekeurd door het kabinet. Dat gebeurt om 18.00 uur.

7 uur geleden