Drie verdachten kunstroof Assen langer vast
ASSEN (ANP) - De drie verdachten die zijn aangehouden na de kunstroof uit het Drents Museum in Assen blijven nog veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris vrijdag besloten, meldt het Openbaar Ministerie. De twee mannen en een vrouw, allen uit Heerhugowaard, worden verdacht van betrokkenheid bij de inbraak in het museum en de diefstal van de vier Roemeense kunstschatten zaterdag.
Het OM zegt "met man en macht" samen te werken met de politie "om zicht te krijgen op de kunstschatten", die nog niet terecht zijn. Informatie van het publiek kan daarbij waardevol zijn. Ook minister van David Van Weel (Justitie en Veiligheid) zei vrijdag dat er tijdsdruk is om de schatten te vinden, want als die "op weg zijn naar het buitenland of naar elders of naar vernietiging, dan telt elke seconde". Gevreesd wordt dat de gouden helm van Cotofenesti en drie armbanden worden omgesmolten.
Om de druk te verhogen zijn donderdag foto's en namen van twee aangehouden verdachten gedeeld. Van Weel lichtte vrijdag toe dat dit is gebeurd omdat ze weigerden informatie te geven over de locatie van de schatten.
Meer uit Binnenland
HEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
14 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
1 dag geleden