Drie verdachten aangehouden voor brand in Arnhem
ARNHEM (ANP) - Drie verdachten zijn zaterdagavond aangehouden voor betrokkenheid bij de grote brand die in de nacht van 5 op 6 maart woedde in het centrum van Arnhem. Het gaat om twee mannen van 30 en 57 jaar, beiden afkomstig uit Arnhem, en een 41-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats.
Volgens een woordvoerster van de politie zijn de verdachten in beeld gekomen "door goede camerabeelden en informatie die binnen is gekomen". Zo heeft de politie tips gekregen en is er volgens haar "goed speurwerk verricht door de collega's". Hoe de brand is ontstaan, wil ze niet zeggen.
De brand ontstond in het pand van de winkel SoLow aan de Jansstraat. Dat pand brandde geheel uit. Tien andere panden hebben ook in brand gestaan en het vuur zorgde voor veel schade. De meeste winkels en horecazaken rond het getroffen blok konden vrijdag weer open. Ook de bussen mochten weer normaal door het centrum rijden, nadat ze donderdag waren omgeleid.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Een vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is van Tenerife vertrokken naar Eindhoven. Maandag gingen de laatste mensen die geëvacueerd worden van boord van het cruiseschip waar het hantavirus is uitgebroken. Naar verwachting vertrekt later op de avond ook nog een tweede evacuatievlucht.
6 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Op dag twee van de landelijke eindexamens voor middelbare scholieren staat de klachtenteller over die toetsen op iets minder dan 95.000. Dat is "best veel", stelt Inass Jagour, bestuurslid en woordvoerder van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). "Vorig jaar werd er gedurende de hele examenperiode 240.000 keer geklaagd."
15 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius is rond 20.00 uur Nederlandse tijd vertrokken uit de haven van Granadilla op Tenerife, ziet ANP ter plaatse.
41 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het NOS Jeugdjournaal krijgt de Ere Zilveren Nipkowschijf. Dat werd maandag bekendgemaakt in de talkshow Eva op NPO 1. Het programma krijgt de prijs omdat het 45 jaar bestaat en omdat het volgens de jury "met de juiste toon" jonge kijkers weet te bereiken.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Nu de Hondius is aangemeerd in de haven van Granadilla op Tenerife, worden opvarenden aan wal gehaald, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Eerder gebeurde dat nog met behulp van een bootje, dat pendelde tussen het schip dat voor anker lag in de haven en de pier.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius meert aan in de haven van Granadilla in Tenerife vanwege de aanhoudende harde wind. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid op gezag van de havenautoriteit, die daartoe een verzoek deed.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Met het besluit over nieuwe sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten laat de EU zien dat geweld door kolonisten "echt onacceptabel is", vindt buitenlandminister Tom Berendsen. Hiermee geven de 27 EU-lidstaten een stevig signaal af, zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
2 uur geleden