Drie tieners in Duitsland aangeklaagd voor plannen aanslag
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Drie tieners zijn in Duitsland aangeklaagd voor het plannen van een terroristische aanslag. Het drietal, dat sinds april vastzit, wordt verdacht van het beramen van een aanval "in overeenstemming met de doelen en ideologie van Islamitische Staat", aldus een woordvoerder van de rechtbank in Düsseldorf.
De twee meisjes en de jongen werden opgepakt toen ze 15 en 16 jaar oud waren. Een rechtbank bepaalde onlangs dat ze blijven vastzitten. De zaak tegen een vierde verdachte uit de deelstaat Baden-Württemberg is overgedragen aan het Openbaar Ministerie van Stuttgart.
Volgens de aanklagers wisselden de tieners via het platform Telegram plannen voor terroristische aanslagen uit en bespraken ze aanslagen op kerken, rechtbanken, treinstations en politiebureaus. Uit onderzoek zou zijn gebleken dat ze hadden ingestemd met een misdrijf en voorbereidingen troffen. Het is niet duidelijk waar en wanneer ze een aanslag wilden plegen.
De politie kwam een 16-jarig meisje uit Iserlohn, ten zuidoosten van Dortmund, als eerste op het spoor. Er waren aanwijzingen dat zij het land wilde verlaten om zich bij Islamitische Staat aan te sluiten. Ze had hierover gesproken met een andere verdachte, een meisje uit Düsseldorf. De chatberichten over de aanslagplannen werden gevonden bij het onderzoek naar de telefoon van het meisje uit Iserlohn.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De linkse Emmanuel Grégoire heeft zondagavond voor het stadhuis van Parijs zijn aanhangers toegesproken na zijn winst bij de burgemeestersverkiezingen in de Franse hoofdstad, meldt de Franse krant Le Monde. Grégoire versloeg de conservatieve oud-minister Rachida Dati. Daarmee verlengde hij de kwart eeuw durende heerschappij van de socialisten in de Franse hoofdstad.
1 uur geledenLJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.
13 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.
15 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".
16 uur geledenARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.
16 uur geleden