Drie tieners in Duitsland aangeklaagd voor plannen aanslag
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Drie tieners zijn in Duitsland aangeklaagd voor het plannen van een terroristische aanslag. Het drietal, dat sinds april vastzit, wordt verdacht van het beramen van een aanval "in overeenstemming met de doelen en ideologie van Islamitische Staat", aldus een woordvoerder van de rechtbank in Düsseldorf.
De twee meisjes en de jongen werden opgepakt toen ze 15 en 16 jaar oud waren. Een rechtbank bepaalde onlangs dat ze blijven vastzitten. De zaak tegen een vierde verdachte uit de deelstaat Baden-Württemberg is overgedragen aan het Openbaar Ministerie van Stuttgart.
Volgens de aanklagers wisselden de tieners via het platform Telegram plannen voor terroristische aanslagen uit en bespraken ze aanslagen op kerken, rechtbanken, treinstations en politiebureaus. Uit onderzoek zou zijn gebleken dat ze hadden ingestemd met een misdrijf en voorbereidingen troffen. Het is niet duidelijk waar en wanneer ze een aanslag wilden plegen.
De politie kwam een 16-jarig meisje uit Iserlohn, ten zuidoosten van Dortmund, als eerste op het spoor. Er waren aanwijzingen dat zij het land wilde verlaten om zich bij Islamitische Staat aan te sluiten. Ze had hierover gesproken met een andere verdachte, een meisje uit Düsseldorf. De chatberichten over de aanslagplannen werden gevonden bij het onderzoek naar de telefoon van het meisje uit Iserlohn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn kabinet het bevel te hebben gegeven om zo snel mogelijk te beginnen met onderhandelingen met Libanon. Israël bleef het buurland aanvallen, ook nadat Iran en de Verenigde Staten een staakt-het-vuren hadden gesloten dat volgens Iran ook zou moeten gelden voor Libanon.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de "aanhoudende Israëlische agressie tegen Libanon" sterk veroordeeld, meldt hij op X. Hij heeft de Libanese premier Nawaf Salam gecondoleerd met het verlies van "duizenden kostbare levens" als gevolg van de aanvallen, schrijft Sharif.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Internationale organisaties slaan na zware Israëlische aanvallen alarm over het lot van burgers in Libanon. Hulpverleningsorganisatie CARE waarschuwt dat het Libanezen ontbreekt aan water, voedsel en bescherming en dat de gezondheidszorg op instorten staat. "We zien grote tekorten aan medicijnen, medische apparatuur en bloed", stelt landendirecteur Michael Adams in een verklaring.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een man die bij een Londense pub een handtas stal met een Fabergé-ei, is veroordeeld tot een celstraf van meer dan twee jaar. De 29-jarige verdachte, die schuld heeft bekend, had de tas meegenomen zonder zich te realiseren dat de inhoud miljoenen waard was.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een inval gedaan bij de onafhankelijke krant Novaja Gazeta. De krant meldt op haar website dat "gemaskerde veiligheidsagenten" bezig zijn met onderzoek. Een AFP-journalist zag twee busjes van de Russische federale onderzoeksdienst bij de redactie.
4 uur geleden