Drie tieners in Duitsland aangeklaagd voor plannen aanslag
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Drie tieners zijn in Duitsland aangeklaagd voor het plannen van een terroristische aanslag. Het drietal, dat sinds april vastzit, wordt verdacht van het beramen van een aanval "in overeenstemming met de doelen en ideologie van Islamitische Staat", aldus een woordvoerder van de rechtbank in Düsseldorf.
De twee meisjes en de jongen werden opgepakt toen ze 15 en 16 jaar oud waren. Een rechtbank bepaalde onlangs dat ze blijven vastzitten. De zaak tegen een vierde verdachte uit de deelstaat Baden-Württemberg is overgedragen aan het Openbaar Ministerie van Stuttgart.
Volgens de aanklagers wisselden de tieners via het platform Telegram plannen voor terroristische aanslagen uit en bespraken ze aanslagen op kerken, rechtbanken, treinstations en politiebureaus. Uit onderzoek zou zijn gebleken dat ze hadden ingestemd met een misdrijf en voorbereidingen troffen. Het is niet duidelijk waar en wanneer ze een aanslag wilden plegen.
De politie kwam een 16-jarig meisje uit Iserlohn, ten zuidoosten van Dortmund, als eerste op het spoor. Er waren aanwijzingen dat zij het land wilde verlaten om zich bij Islamitische Staat aan te sluiten. Ze had hierover gesproken met een andere verdachte, een meisje uit Düsseldorf. De chatberichten over de aanslagplannen werden gevonden bij het onderzoek naar de telefoon van het meisje uit Iserlohn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.
20 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."
3 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
8 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
11 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.
11 uur geleden