Drie tegenstanders voor Erdogan bij Turkse presidentsverkiezingen
ANKARA (ANP/DPA) - Recep Tayyip Erdogan (69) krijgt bij de aankomende presidentsverkiezingen te maken met drie tegenstanders volgens de officiële kandidatenlijst. De belangrijkste uitdager van de zittende president is de leider van de grootste oppositiepartij, de Republikeinse Volkspartij CHP, Kemal Kilicdaroglu (74). Hij voert campagne namens zes partijen.
De zes partijen hopen door gezamenlijk op te trekken meer kans te maken om Erdogan te verslaan. Kilicdaroglu werd na enige onenigheid uiteindelijk als kandidaat gekozen. De burgemeesters van Istanbul en Ankara, Ekrem Imamoglu en Mansur Yavas, worden vicepresident als de oppositiekandidaat als winnaar uit de bus komt.
De andere presidentskandidaten zijn Muharrem Ince en de nationalistische Sinan Ogan. Ince was in 2018 de belangrijkste tegenstander voor Erdogan als kandidaat voor de CHP. Ditmaal doet hij mee voor een door hemzelf opgerichte partij. Volgens de peilingen staat Ince ver achter Erdogan en Kilicdaroglu. Ook Onan worden weinig kansen toegedicht.
Bij de eerste stemming op 14 mei moet een kandidaat meer dan 50 procent van de stemmen krijgen voor de overwinning. Gebeurt dat niet volgen twee weken later verkiezingen tussen de twee kandidaten met de meeste stemmen. Op 14 mei wordt ook het Turkse parlement gekozen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
36 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
2 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
2 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
5 uur geleden