Drie tegenstanders voor Erdogan bij Turkse presidentsverkiezingen
ANKARA (ANP/DPA) - Recep Tayyip Erdogan (69) krijgt bij de aankomende presidentsverkiezingen te maken met drie tegenstanders volgens de officiële kandidatenlijst. De belangrijkste uitdager van de zittende president is de leider van de grootste oppositiepartij, de Republikeinse Volkspartij CHP, Kemal Kilicdaroglu (74). Hij voert campagne namens zes partijen.
De zes partijen hopen door gezamenlijk op te trekken meer kans te maken om Erdogan te verslaan. Kilicdaroglu werd na enige onenigheid uiteindelijk als kandidaat gekozen. De burgemeesters van Istanbul en Ankara, Ekrem Imamoglu en Mansur Yavas, worden vicepresident als de oppositiekandidaat als winnaar uit de bus komt.
De andere presidentskandidaten zijn Muharrem Ince en de nationalistische Sinan Ogan. Ince was in 2018 de belangrijkste tegenstander voor Erdogan als kandidaat voor de CHP. Ditmaal doet hij mee voor een door hemzelf opgerichte partij. Volgens de peilingen staat Ince ver achter Erdogan en Kilicdaroglu. Ook Onan worden weinig kansen toegedicht.
Bij de eerste stemming op 14 mei moet een kandidaat meer dan 50 procent van de stemmen krijgen voor de overwinning. Gebeurt dat niet volgen twee weken later verkiezingen tussen de twee kandidaten met de meeste stemmen. Op 14 mei wordt ook het Turkse parlement gekozen.
Meer uit Buitenland
DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
1 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
6 uur geledenQUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.
6 uur geledenTURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR/DPA) - De hoogste Iraanse leider ayatollah Ali Khamenei heeft gewaarschuwd voor een groot conflict als de Verenigde Staten zijn land aanvallen. "De Amerikanen moeten weten dat als ze een oorlog beginnen, het deze keer een regionale oorlog zal zijn", verklaarde hij volgens het Iraanse persbureau Tasnim.
7 uur geleden