Drie spelers uit Eredivisie in Noorse ploeg voor duel met Oranje
OSLO (ANP) - De Noorse selectie voor de WK-kwalificatiewedstrijd tegen het Nederlands elftal telt drie voetballers uit de Eredivisie. Bondscoach Stale Solbakken heeft de Feyenoord-spelers Marcus Holmgren Pedersen en Fredrik Aursnes opgeroepen en ook Fredrik Midtsjø van AZ. Topschutter Erling Haaland (Borussia Dortmund) ontbreekt vanwege een heupblessure in de selectie van 26 spelers.
De spits raakte afgelopen maand geblesseerd. Haaland ontbreekt daardoor woensdag bij Dortmund in het Champions Leagueduel met Ajax en hij mist ook de komende interlands. Noorwegen neemt het op 13 november in Oslo op tegen Letland en komt drie dagen later naar Rotterdam voor de afsluitende WK-kwalificatiewedstrijd tegen Oranje. Het Nederlands elftal heeft na acht groepswedstrijden 2 punten meer dan de Noren.
Met aanvoerder Martin Ødegaard, middenvelder Morten Thorsby en spits Alexander Sørloth zitten ook drie spelers in de Noorse selectie met een verleden in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
CORNELLÀ DE LLOBREGAT (ANP) - FC Barcelona heeft een zwaarbevochten uitzege op Espanyol geboekt. Dani Olmo en Robert Lewandowski maakten in de slotfase de doelpunten in Cornellà de Llobregat (0-2).
7 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth gewonnen (2-3). Declan Rice scoorde twee keer voor de ploeg van trainer Mikel Arteta, die de koppositie in de Premier League verstevigde.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus is slecht aan de tweede helft van het seizoen begonnen. De ploeg uit Turijn bleef in het thuisduel met Lecce steken op een gelijkspel (1-1).
10 uur geledenTANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).
11 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).
12 uur geledenSOFIA (ANP/RTR) - Dimitar Penev is op 80-jarige leeftijd overleden. De voormalige bondscoach van Bulgarije leidde zijn landenploeg in 1994 naar de halve finales van het WK.
12 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de Premier League met 3-1 gewonnen van Nottingham Forest. De ploeg van trainer Unai Emery nam door de zege de tweede plaats op de ranglijst weer over van Manchester City.
14 uur geleden