Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Drie slachtoffers brand Werkendam kwamen uit Litouwen'

'Drie slachtoffers brand Werkendam kwamen uit Litouwen'

WERKENDAM (ANP) - De drie slachtoffers die zondag omkwamen bij de brand in een appartement boven een timmer- en interieurbedrijf in Werkendam komen alle drie uit Litouwen. Dat zegt directeur Dirk Hoogendoorn van het gelijknamige bedrijf na berichtgeving van Omroep Brabant. De slachtoffers werkten niet voor Hoogendoorn, maar voor een bedrijf waar Hoogendoorn al lange tijd mee samenwerkt.

De brand in de woning brak zondag rond 08.00 uur door nog onbekende oorzaak uit, en sloeg over naar een naastgelegen woning en het bedrijf onder de appartementen. De brandweer had het vuur rond 16.00 uur onder controle. Het was lange tijd niet mogelijk om naar binnen te gaan, vanwege de hitte en instortingsgevaar. Toen dat gevaar geweken was, hebben de hulpdiensten de drie slachtoffers gevonden.

Hoogendoorn noemt het nieuws "verschrikkelijk". Maandagochtend kwam hij samen met alle medewerkers bij het bedrijf om stil te staan bij de slachtoffers, die hij persoonlijk kende. "Op het moment zijn we bezig dingen op te lossen", aldus Hoogendoorn. De schade aan de kantoren en een deel van de werkplaats is groot. "Het moet nog allemaal precies vastgesteld worden, maar de schade is groot. Het is ontzettend heftig."

De politie doet nog onderzoek naar de oorzaak van de brand. Ook de identiteit van de slachtoffers is bij de politie nog niet bekend. "Wij hebben de slachtoffers nog niet kunnen identificeren. Dat het mensen uit Litouwen zijn, kunnen wij nog niet met zekerheid zeggen", aldus een politiewoordvoerder maandagochtend.

Meer uit Binnenland

Stormloop op website Soldaat van Oranje na bekendmaking stoppen

KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.

28 minuten geleden
Paradiso kondigt verbouwing aan, verhuizing onvermijdelijk

AMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.

59 minuten geleden
Zes jaar cel voor oudste zoon Ridouan Taghi na procesafspraken

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
Minister: gevangenen en tbs'ers konden online door fout in laptop

DEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).

2 uur geleden
Musical Soldaat van Oranje stopt 12 juli, na ruim vijftien jaar

KATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.

3 uur geleden
ANWB waarschuwt voor files op wegen naar Winterspelen

DEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor files op de wegen naar en in Noord-Italië in de periode van de Olympische Spelen. Die beginnen volgende week vrijdag in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De organisatie verwacht extra drukte en tijdelijke verkeersmaatregelen.

3 uur geleden
18 jaar cel en tbs voor man die vrouw (75) doodde bij Halsteren

BREDA (ANP) - De 33-jarige Elias M. moet achttien jaar de cel in voor het aanranden en doden van een 75-jarige vrouw uit het Brabantse Halsteren. De rechtbank in Breda heeft hem ook veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. De opgelegde straf is iets lager dan de twintig jaar celstraf en tbs die het Openbaar Ministerie had geëist.

3 uur geleden