Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie relschoppers Museumplein moeten voor rechter verschijnen

Drie relschoppers Museumplein moeten voor rechter verschijnen

AMSTERDAM (ANP) - Drie verdachten die betrokken zouden zijn geweest bij de uit de hand gelopen demonstratie op het Museumplein in Amsterdam op 17 januari, moeten voor de snelrechter verschijnen. Twee van hen meldden zichzelf dinsdag bij de politie, nadat die foto's van hen en vier andere mannen online had gezet. De derde verdachte werd aangehouden nadat hij werd herkend.

Het gaat om een 35-jarige man uit Warnsveld, een 22-jarige man uit Heerenveen en een 31-jarige man uit Nador, Marokko. De eerste twee worden donderdag voorgeleid aan de rechter-commissaris, de 31-jarige man uit Marokko vrijdag. Ook twee andere mannen zijn na het tonen van de foto's geïdentificeerd door de politie. Zij zullen zich later op het politiebureau moeten melden.

Verder werden dinsdagavond in het televisieprogramma Opsporing Verzocht beelden getoond van zes andere mensen die mogelijk betrokken waren bij de rellen op het Museumplein op 17 en 24 januari. Nog niemand van de zes heeft zich gemeld, maar de politie heeft wel meerdere tips ontvangen.

Meer uit Binnenland

Formerende partijen praten met experts over minderheidskabinet

DEN HAAG (ANP) - Politieke wetenschappers met kennis over minderheidskabinetten komen maandag langs bij informateur Rianne Letschert en de leiders van de formerende partijen D66, VVD en CDA. Het gaat om Claes de Vreese, Tom van der Meer en Corné Smit.

34 minuten geleden
Gemeente Utrecht: oorzaak explosies komende dagen nog niet bekend

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.

2 uur geleden
Drinkwaterkookadvies Amersfoort na bijna twee weken opgeheven

AMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.

3 uur geleden
Winterkou komt terug: in het noorden kans op schaatspret

HOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.

4 uur geleden
Schoof: dreigen met extra importheffing ondermijnt band met VS

DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse dreigement om acht Europese landen extra importheffingen op te leggen, dreigt de banden tussen Europa en de VS te ondermijnen. Ze "brengen het risico van een gevaarlijke neerwaartse spiraal met zich mee". Dat stellen Nederland, Zweden, Noorwegen, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk, Finland en Denemarken in een gezamenlijke verklaring die door demissionair premier Dick Schoof op X is geplaatst.

4 uur geleden
AVROTROS haalt Afghanistan-serie offline na arrestatie Taliban

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.

6 uur geleden
Van Weel noemt dreigement Trump met tarieven chantage

HILVERSUM (ANP) - Het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om acht Europese landen waaronder Nederland extra importtarieven op te leggen is "chantage". Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) in het televisieprogramma WNL op Zondag.

8 uur geleden