Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie 'rebellenclubs' Super League komen in bestuur ECA

Drie 'rebellenclubs' Super League komen in bestuur ECA

GENÈVE (ANP) - Drie voetbalclubs die eerder dit jaar wilden meedoen aan de Super League, hebben een plek gekregen in het bestuur van de ECA. Tottenham Hotspur, Atlético Madrid en Internazionale zijn voortaan in het bestuur van de associatie van Europese clubs vertegenwoordigd met respectievelijk voorzitter Daniel Levy en de directeuren Miguel Ángel Gil en Alessandro Antonello.

Twaalf clubs kondigden in april de oprichting aan van een min of meer gesloten competitie, de Super League. Het leverde ze zoveel kritiek op vanuit de voetbalwereld, dat negen clubs zich al binnen enkele dagen onder grote druk terugtrokken uit het project. Alleen Real Madrid, FC Barcelona en Juventus zijn daar officieel nog bij betrokken. "Het project is nog steeds in leven", zei Barcelona-voorzitter Joan Laporta dinsdag.

De ECA, de belangenvereniging van Europese clubs, keurde de Super League-plannen ook direct af. Opvallend was de rol van Andrea Agnelli, de voorzitter van Juventus die ook voorzitter was van de ECA. Hij legde die laatste functie neer toen de twaalf clubs hun plannen presenteerden. Voormalig KNVB-voorzitter Michael van Praag noemde Agnelli "een ordinaire leugenaar, bedrieger en verrader".

Opgestapt

De twaalf betrokken clubs stapten in april tegelijkertijd uit de ECA, maar afgelopen maand keerden de negen die zich hebben teruggetrokken uit het project daarin weer terug.

Op de tweedaagse ledenvergadering van de ECA in Genève werden bestuurders van de Spurs, Atlético en Inter gekozen in het bestuur, dat onder leiding staat van Nasser Al-Khelaïfi. De voorzitter van Paris Saint-Germain nam die taak eind april over van Agnelli. Ajax-directeur Edwin van der Sar is een van de vicevoorzitters van de ECA.

Meer uit Voetbal

WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

2 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

2 uur geleden
Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

5 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

7 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

9 uur geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

10 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

11 uur geleden