Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie 'rebellenclubs' Super League komen in bestuur ECA

Drie 'rebellenclubs' Super League komen in bestuur ECA

GENÈVE (ANP) - Drie voetbalclubs die eerder dit jaar wilden meedoen aan de Super League, hebben een plek gekregen in het bestuur van de ECA. Tottenham Hotspur, Atlético Madrid en Internazionale zijn voortaan in het bestuur van de associatie van Europese clubs vertegenwoordigd met respectievelijk voorzitter Daniel Levy en de directeuren Miguel Ángel Gil en Alessandro Antonello.

Twaalf clubs kondigden in april de oprichting aan van een min of meer gesloten competitie, de Super League. Het leverde ze zoveel kritiek op vanuit de voetbalwereld, dat negen clubs zich al binnen enkele dagen onder grote druk terugtrokken uit het project. Alleen Real Madrid, FC Barcelona en Juventus zijn daar officieel nog bij betrokken. "Het project is nog steeds in leven", zei Barcelona-voorzitter Joan Laporta dinsdag.

De ECA, de belangenvereniging van Europese clubs, keurde de Super League-plannen ook direct af. Opvallend was de rol van Andrea Agnelli, de voorzitter van Juventus die ook voorzitter was van de ECA. Hij legde die laatste functie neer toen de twaalf clubs hun plannen presenteerden. Voormalig KNVB-voorzitter Michael van Praag noemde Agnelli "een ordinaire leugenaar, bedrieger en verrader".

Opgestapt

De twaalf betrokken clubs stapten in april tegelijkertijd uit de ECA, maar afgelopen maand keerden de negen die zich hebben teruggetrokken uit het project daarin weer terug.

Op de tweedaagse ledenvergadering van de ECA in Genève werden bestuurders van de Spurs, Atlético en Inter gekozen in het bestuur, dat onder leiding staat van Nasser Al-Khelaïfi. De voorzitter van Paris Saint-Germain nam die taak eind april over van Agnelli. Ajax-directeur Edwin van der Sar is een van de vicevoorzitters van de ECA.

Meer uit Voetbal

Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

9 uur geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

10 uur geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

10 uur geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

11 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

12 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

13 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

22 uur geleden