Drie 'rebellenclubs' Super League komen in bestuur ECA
GENÈVE (ANP) - Drie voetbalclubs die eerder dit jaar wilden meedoen aan de Super League, hebben een plek gekregen in het bestuur van de ECA. Tottenham Hotspur, Atlético Madrid en Internazionale zijn voortaan in het bestuur van de associatie van Europese clubs vertegenwoordigd met respectievelijk voorzitter Daniel Levy en de directeuren Miguel Ángel Gil en Alessandro Antonello.
Twaalf clubs kondigden in april de oprichting aan van een min of meer gesloten competitie, de Super League. Het leverde ze zoveel kritiek op vanuit de voetbalwereld, dat negen clubs zich al binnen enkele dagen onder grote druk terugtrokken uit het project. Alleen Real Madrid, FC Barcelona en Juventus zijn daar officieel nog bij betrokken. "Het project is nog steeds in leven", zei Barcelona-voorzitter Joan Laporta dinsdag.
De ECA, de belangenvereniging van Europese clubs, keurde de Super League-plannen ook direct af. Opvallend was de rol van Andrea Agnelli, de voorzitter van Juventus die ook voorzitter was van de ECA. Hij legde die laatste functie neer toen de twaalf clubs hun plannen presenteerden. Voormalig KNVB-voorzitter Michael van Praag noemde Agnelli "een ordinaire leugenaar, bedrieger en verrader".
Opgestapt
De twaalf betrokken clubs stapten in april tegelijkertijd uit de ECA, maar afgelopen maand keerden de negen die zich hebben teruggetrokken uit het project daarin weer terug.
Op de tweedaagse ledenvergadering van de ECA in Genève werden bestuurders van de Spurs, Atlético en Inter gekozen in het bestuur, dat onder leiding staat van Nasser Al-Khelaïfi. De voorzitter van Paris Saint-Germain nam die taak eind april over van Agnelli. Ajax-directeur Edwin van der Sar is een van de vicevoorzitters van de ECA.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
5 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
9 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
11 uur geleden