Drie 'rebellenclubs' Super League komen in bestuur ECA
GENÈVE (ANP) - Drie voetbalclubs die eerder dit jaar wilden meedoen aan de Super League, hebben een plek gekregen in het bestuur van de ECA. Tottenham Hotspur, Atlético Madrid en Internazionale zijn voortaan in het bestuur van de associatie van Europese clubs vertegenwoordigd met respectievelijk voorzitter Daniel Levy en de directeuren Miguel Ángel Gil en Alessandro Antonello.
Twaalf clubs kondigden in april de oprichting aan van een min of meer gesloten competitie, de Super League. Het leverde ze zoveel kritiek op vanuit de voetbalwereld, dat negen clubs zich al binnen enkele dagen onder grote druk terugtrokken uit het project. Alleen Real Madrid, FC Barcelona en Juventus zijn daar officieel nog bij betrokken. "Het project is nog steeds in leven", zei Barcelona-voorzitter Joan Laporta dinsdag.
De ECA, de belangenvereniging van Europese clubs, keurde de Super League-plannen ook direct af. Opvallend was de rol van Andrea Agnelli, de voorzitter van Juventus die ook voorzitter was van de ECA. Hij legde die laatste functie neer toen de twaalf clubs hun plannen presenteerden. Voormalig KNVB-voorzitter Michael van Praag noemde Agnelli "een ordinaire leugenaar, bedrieger en verrader".
Opgestapt
De twaalf betrokken clubs stapten in april tegelijkertijd uit de ECA, maar afgelopen maand keerden de negen die zich hebben teruggetrokken uit het project daarin weer terug.
Op de tweedaagse ledenvergadering van de ECA in Genève werden bestuurders van de Spurs, Atlético en Inter gekozen in het bestuur, dat onder leiding staat van Nasser Al-Khelaïfi. De voorzitter van Paris Saint-Germain nam die taak eind april over van Agnelli. Ajax-directeur Edwin van der Sar is een van de vicevoorzitters van de ECA.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
19 minuten geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
11 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
12 uur geleden