Drie 'rebellenclubs' Super League komen in bestuur ECA
GENÈVE (ANP) - Drie voetbalclubs die eerder dit jaar wilden meedoen aan de Super League, hebben een plek gekregen in het bestuur van de ECA. Tottenham Hotspur, Atlético Madrid en Internazionale zijn voortaan in het bestuur van de associatie van Europese clubs vertegenwoordigd met respectievelijk voorzitter Daniel Levy en de directeuren Miguel Ángel Gil en Alessandro Antonello.
Twaalf clubs kondigden in april de oprichting aan van een min of meer gesloten competitie, de Super League. Het leverde ze zoveel kritiek op vanuit de voetbalwereld, dat negen clubs zich al binnen enkele dagen onder grote druk terugtrokken uit het project. Alleen Real Madrid, FC Barcelona en Juventus zijn daar officieel nog bij betrokken. "Het project is nog steeds in leven", zei Barcelona-voorzitter Joan Laporta dinsdag.
De ECA, de belangenvereniging van Europese clubs, keurde de Super League-plannen ook direct af. Opvallend was de rol van Andrea Agnelli, de voorzitter van Juventus die ook voorzitter was van de ECA. Hij legde die laatste functie neer toen de twaalf clubs hun plannen presenteerden. Voormalig KNVB-voorzitter Michael van Praag noemde Agnelli "een ordinaire leugenaar, bedrieger en verrader".
Opgestapt
De twaalf betrokken clubs stapten in april tegelijkertijd uit de ECA, maar afgelopen maand keerden de negen die zich hebben teruggetrokken uit het project daarin weer terug.
Op de tweedaagse ledenvergadering van de ECA in Genève werden bestuurders van de Spurs, Atlético en Inter gekozen in het bestuur, dat onder leiding staat van Nasser Al-Khelaïfi. De voorzitter van Paris Saint-Germain nam die taak eind april over van Agnelli. Ajax-directeur Edwin van der Sar is een van de vicevoorzitters van de ECA.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
38 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
17 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
18 uur geleden