Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie partijleiders voor laatste gesprek bij informateur Plasterk

Drie partijleiders voor laatste gesprek bij informateur Plasterk

DEN HAAG (ANP) - De leiders van PVV, VVD en BBB zijn vrijdag zoals het er nu uitziet voor hun laatste overleg aangeschoven bij informateur Ronald Plasterk. Die moet maandag zijn eindverslag van deze eerste informatieronde inleveren bij de Tweede Kamer die daar dan woensdag over debatteert.

Zoals aangekondigd ontbrak Pieter Omtzigt van NSC. "Je moet altijd met elkaar praten en doorgaan, liefst met z'n vieren en als dat niet zo is met z'n drieën. Kijken wat voor mogelijkheden er zijn", zei PVV-leider Geert Wilders. "Voor mij heeft het altijd zin om door te praten", aldus BBB'er Caroline van der Plas.

Omtzigt verklaarde dinsdag tot verbazing van de andere onderhandelaars klaar te zijn met de gesprekken. De verhoudingen tussen de vier partijleiders zijn er niet beter op geworden. Ook ergerde Omtzigt zich aan de houding van de informateur die te laat informatie zou hebben gegeven. Plasterk mist op zijn beurt bij de NSC-leider weer respect voor het "instituut informateur".

Meer uit Politiek

Kamer stemt in met fors hogere belasting op vlucht in privéjet

DEN HAAG (ANP) - Reizigers die gebruikmaken van een privéjet, gaan vanaf 2030 veel meer vliegbelasting betalen. Een Kamermeerderheid heeft ingestemd met een voorstel van die strekking van GroenLinks-PvdA, mede dankzij steun van D66 en CDA, de partijen die momenteel aan de formatietafel zitten.

4 uur geleden
Kamer lijkt alsnog stop te willen op inhouden huur arbeidsmigrant

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid lijkt alsnog te willen dat demissionair minister Mariëlle Paul (Sociale Zaken, VVD) een einde maakt aan de mogelijkheid voor werkgevers om loon van arbeidsmigranten in te houden in ruil voor huisvesting. De VVD-bewindsvrouw oogstte enkele weken geleden al verbazing en irritatie toen ze een besluit hierover plotseling uitstelde.

5 uur geleden
D66 en CDA beloven steun burgemeesters die druk voelen door asiel

DEN HAAG (ANP) - Als D66 en CDA regeren, kunnen burgemeesters en andere lokale politici die moeilijke besluiten nemen over asiel rekenen op rugdekking, beloven de leiders van deze partijen. Deze week werd duidelijk dat bestuurders en raadsleden in Venlo worden bedreigd en beveiliging aan huis nodig hebben sinds de gemeente plannen maakt voor een asielopvang. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten vindt dat het kabinet gemeenten onvoldoende steunt bij weerstand tegen asielbeleid.

5 uur geleden
Brekelmans tempert verwachtingen over onderzoek naar drones

DEN HAAG (ANP) - De drone-incidenten bij vliegbases Volkel en Eindhoven roepen in de Kamer veel vragen op. Maar in een debat woensdag waarschuwde demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) dat mogelijk veel onopgehelderd blijft.

19 uur geleden
Slechts drie Kamerleden willen parlementaire enquête corona doen

DEN HAAG (ANP) - Slechts drie Kamerleden willen de parlementaire enquête over de coronacrisis uitvoeren. Naast voorzitter Daan de Kort (VVD) hebben Songül Mutluer (GroenLinks-PvdA) en Henk-Jan Oosterhuis (D66) zich gemeld, bevestigen bronnen na berichtgeving door het AD.

20 uur geleden
Onderzoek: stevige keuzes nodig voor ondersteuning kwetsbaren

DEN HAAG (ANP) - Om de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) in de toekomst werkbaar en effectief te houden, zijn stevige politieke keuzes nodig. Dat staat in een onderzoek hiernaar. Demissionair zorgstaatssecretaris Nicki Pouw-Verweij (BBB) zei in een reactie direct dat zij die keuzes niet wil maken, maar dat dit aan een nieuw kabinet en aan de gemeenten is.

21 uur geleden
D66 en CDA laten veel open om later in formatie te bespreken

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA laten in deze fase van de formatie nog veel punten open. Die moeten in een later stadium worden beantwoord als met andere partijen wordt gesproken. Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) schrijven de komende dagen nog aan het eindverslag onder leiding van informateur Sybrand Buma.

23 uur geleden