Drie Palestijnse journalisten gedood bij luchtaanval op Gaza
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Drie Palestijnse journalisten zijn dinsdagochtend gedood bij een Israëlische luchtaanval op de Gazastrook, meldt de mediavakbond en een lokale functionaris. Bij die aanval werd een woongebouw geraakt.
Het Comité ter Bescherming van Journalisten, dat zich inzet voor de rechten van journalisten, meldde eerder dat zaterdag drie Palestijnse journalisten in Gaza waren doodgeschoten. Ook zijn sinds die dag twee fotojournalisten in Gaza vermist. Een ander raakte gewond door granaatscherven.
De organisatie is "extreem bezorgd". "We roepen alle partijen op te herinneren dat journalisten burgers zijn en niet het doelwit mogen zijn", aldus Sherif Mansour van het Comité ter Bescherming van Journalisten. "Nauwkeurige berichtgeving is cruciaal in tijden van crisis en de media spelen een cruciale rol bij het brengen van het nieuws uit Gaza en Israël."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Verschillende Oekraïense regio's kampen met stroomuitval nadat Rusland een grootschalige aanval had uitgevoerd met drones en raketten, meldden Oekraïense autoriteiten.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een fragment uit het Amerikaanse nieuwsprogramma 60 Minutes dat afgelopen weekend op het laatste moment niet werd uitgezonden, is toch online te zien, schrijft CNN. Het item gaat over de gevangenis in El Salvador waar de regering van president Donald Trump Venezolaanse migranten naartoe heeft gestuurd.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.
5 uur geledenPALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.
8 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.
8 uur geleden