
Drie Palestijnen gedood op Westelijke Jordaanoever
RAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Het Israëlische leger heeft donderdag twee Palestijnen doodgeschoten bij een operatie in de stad Jenin op de Westelijke Jordaanoever. Een derde Palestijn die iemand met een schroevendraaier stak in een bus ten zuiden van Bethlehem werd volgens het leger doodgeschoten door een Israëlische burger.
De operatie in Jenin om verdachten op te pakken volgde op drie aanvallen in Israël waarbij Israëlische Arabieren en Palestijnen in totaal elf mensen doodden. Militairen werden donderdagochtend bij de actie beschoten en schoten terug. Twee Palestijnen van 17 en 23 jaar werden gedood en een 15-jarige raakte gewond. Een Israëlische soldaat is gewond naar een ziekenhuis vervoerd.
Een topfiguur van de beweging Islamitische Jihad in de Gazastrook zei dat de gewapende vleugel van de groep in actie komt "in het licht van de bestorming in Jenin door het zionistische leger".
Israël vreest voor meer geweld voordat de vastenmaand ramadan komend weekend begint. Het leger versterkt de politie met duizend man en op de Westoever worden extra troepen ingezet.
Israël bezette de Westoever en de Gazastrook in 1967. De Palestijnen willen in die gebieden een onafhankelijke staat vestigen, maar besprekingen daarover liggen in de ijskast.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Twee mensen zijn in Parijs op straat ontkomen aan een ontvoering, meldt de Franse krant Le Parisien. Het zou gaan om de dochter van een ondernemer in cryptovaluta en de vader van haar kind. Het kind bleef ongedeerd. In Frankrijk zijn vergelijkbare ontvoeringen geweest.
39 minuten geledenNAPELS (ANP/AFP/DPA) - Een aardbeving met een kracht van 4.4 heeft in de omgeving van Napels voor onrust gezorgd. In de stad Pozzuoli renden inwoners in paniek de straat op. Burgemeester Gigi Manzoni riep mensen via sociale media op kalm te blijven en een open plek op te zoeken.
49 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De activiteiten op de Belgische luchthaven Charleroi zijn dinsdag stilgelegd vanwege een bommelding aan boord van een vliegtuig, meldt de beheerder van de luchthaven.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase leger meldt dat drie vermeende opstandelingen zijn gedood bij een vuurgevecht in de regio Kasjmir. Dat brak uit nadat informatie was binnengekomen dat rebellen zich bevonden in een bos, staat in een bericht op X.
2 uur geledenBELGRADO (ANP) - Servië wordt niet gestraft voor de aanwezigheid van president Aleksandar Vučić bij de militaire parade in Moskou afgelopen vrijdag, waarop het Kremlin de overwinning op nazi-Duitsland herdacht. Het land mag doorgaan met het toetredingsproces tot de Europese Unie, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa tijdens een persconferentie in Belgrado.
2 uur geledenJERUSALEM (ANP/DPA) - De Amerikaans-Israëlische Edan Alexander heeft een dag na zijn vrijlating door Hamas gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat gebeurde toen de Amerikaanse gezant Steve Witkoff de voormalige gijzelaar opzocht in het ziekenhuis, berichten media als The Jerusalem Post en Times of Israel.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties zegt bezorgd te zijn over de behandeling van migranten die worden uitgezet door de Amerikaanse autoriteiten. Volker Türk stelt dat het lot van 245 Venezolanen en 30 Salvadoranen die naar El Salvador zijn gestuurd, onduidelijk is.
3 uur geleden