Drie nieuwe gevallen coronavirus in Duitsland en een in Frankrijk
MÜNCHEN (ANP/DPA/RTR) - In Duitsland zijn drie nieuwe gevallen van het heersende coronavirus vastgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid van de deelstaat Beieren heeft dat bekendgemaakt.
De drie patiënten werken bij hetzelfde bedrijf als de man uit de regio Starnberg bij wie het virus maandag is vastgesteld. Ze zijn vermoedelijk besmet geraakt door een Chinese collega die een cursus in Beieren volgde. Bij haar werd pas bij terugkeer in China ontdekt dat ze besmet was.
Ook in Frankrijk is dinsdag een nieuwe besmetting vastgesteld. Het gaat om een toerist van rond de tachtig uit China. Volgens de Franse autoriteiten is de man er slecht aan toe. Hij is opgenomen in een ziekenhuis in Parijs.
In totaal zijn in Frankrijk vier mensen bij wie het besmettelijke virus is vastgesteld. De drie Franse patiënten bij wie het virus eerder is ontdekt, waren de eersten in Europa.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - Familieleden van Naveed Akram, de schutter die verdacht wordt van de aanslag op Bondi Beach in Sydney eind vorig jaar, zeggen te vrezen voor hun leven na een reeks bedreigingen. Dat werd dinsdagochtend duidelijk tijdens een rechtszaak.
14 minuten geledenBEIROET (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien in Libanon. Meer dan 800.000 mensen zijn door Israëlische aanvallen op de vlucht geslagen. Velen daarvan slapen op straat. "De stortbuien van de afgelopen dagen raken hen ongekend hard", schrijft de hulporganisatie in een persbericht.
22 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger is een nieuwe aanvalsgolf begonnen op doelen in Iran en Libanon, meldt het in een bericht op het sociale medium Telegram. Het leger spreekt van een "grootschalige aanval" op wat het "infrastructuur van het Iraanse terroristische regime" in Teheran noemt. Volgens journalisten van Al Jazeera klonken explosies in de Iraanse hoofdstad.
3 uur geledenBAGDAD/TEL AVIV/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Verschillende landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag luchtaanvallen die worden afgeweerd. In de Iraakse hoofdstad Bagdad is de Amerikaanse ambassade aangevallen met drones en raketten, meldt een bron aan persbureau AFP. Een journalist van het persbureau zag zwarte rook opstijgen van het complex.
3 uur geledenKABUL (ANP/AFP/DPA) - Afghaanse autoriteiten stellen dat er zeker 400 mensen zijn omgekomen na een luchtaanval op een ziekenhuis in hoofdstad Kabul. In een bericht op X meldt Taliban-woordvoerder Hamdullah Fitrat dat naast de honderden doden ook zeker 250 mensen gewond zijn geraakt bij de Pakistaanse luchtaanval. Pakistan ontkent een ziekenhuis te hebben getroffen.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben in de nacht van maandag op dinsdag het luchtruim tijdelijk gesloten, meldt de lokale luchtvaartautoriteit. Het ministerie van Defensie van het land meldde eerder in de nacht dat de luchtafweer was ingeschakeld vanwege inkomende raketten en drones uit Iran.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft in onderhandelingen met Cuba laten weten dat de president van het land, Miguel Díaz-Canel, op moet stappen. Dat melden vier bronnen met kennis van die gesprekken aan The New York Times.
5 uur geleden