Drie nieuwe gevallen coronavirus in Duitsland en een in Frankrijk
MÜNCHEN (ANP/DPA/RTR) - In Duitsland zijn drie nieuwe gevallen van het heersende coronavirus vastgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid van de deelstaat Beieren heeft dat bekendgemaakt.
De drie patiënten werken bij hetzelfde bedrijf als de man uit de regio Starnberg bij wie het virus maandag is vastgesteld. Ze zijn vermoedelijk besmet geraakt door een Chinese collega die een cursus in Beieren volgde. Bij haar werd pas bij terugkeer in China ontdekt dat ze besmet was.
Ook in Frankrijk is dinsdag een nieuwe besmetting vastgesteld. Het gaat om een toerist van rond de tachtig uit China. Volgens de Franse autoriteiten is de man er slecht aan toe. Hij is opgenomen in een ziekenhuis in Parijs.
In totaal zijn in Frankrijk vier mensen bij wie het besmettelijke virus is vastgesteld. De drie Franse patiënten bij wie het virus eerder is ontdekt, waren de eersten in Europa.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
59 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
4 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
4 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
6 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
7 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
7 uur geleden