Drie Nederlandse schakers in challenger Tata
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het schaaktoernooi Tata Steel Chess in Wijk aan Zee kent begin volgend jaar ook weer een zogenoemd challengertoernooi. In januari van dit jaar vond dat vanwege de coronamaatregelen niet plaats. De organisatie maakte maandag bekend dat drie Nederlandse grootmeesters zullen deelnemen aan de Tata Steel Challengers. Het gaat om Max Warmerdam, die vorige week Nederlands kampioen werd, Erwin l’Ami en Lucas van Foreest.
De speler met de hoogste ranking (2631) in het challengertoernooi is de Kazach Rinat Joemabajev. Het toernooi wordt tegelijkertijd gespeeld met het Tata Steel Chess Tournament waarin Nederland wordt vertegenwoordigd door Anish Giri, de nummer 7 van de wereld, en Jorden van Foreest, de winnaar van het hoofdtoernooi van 2021. De Noor Magnus Carlsen, momenteel zijn wereldtitel verdedigend, komt ook weer in actie in de 84e editie van het hoog aangeschreven toernooi. Er wordt gespeeld van 14 tot en met 30 januari. Toeschouwers zijn vooralsnog vanwege de huidige coronaregels niet toegestaan.
Meer uit Sport
BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.
8 uur geledenŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.
10 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.
11 uur geledenSEPANG (ANP) - Autosportfederatie FIA heeft toegegeven dat een fout in de software leidde tot chaos in de Formule 1-race op het circuit van Sepang in Maleisië. De half-elektrische racewagens vielen stil tijdens de opwarmronden op een nog natte baan van eerder gevallen stortbuien. Onder anderen de latere winnaar Max Verstappen merkte dat hij geen power had bij het indrukken van het gaspedaal.
12 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in Maleisië voor het elfde jaar op rij minstens één grand prix in de Formule 1 gewonnen. Hij klom daarmee in de eeuwige ranglijst naar de derde plaats achter Michael Schumacher en Lewis Hamilton, die het record delen van vijftien achtereenvolgende seizoenen met één of meer zeges. Verstappen ging Alain Prost voorbij, die tien seizoenen achtereen een of meer races won.
13 uur geledenBAKOE (ANP) - Amber Gersjes is op de openingsdag van de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) in de achtste finales uitgeschakeld. De 29-jarige judoka, uitkomend in de klasse tot 48 kilogram, verloor in haar tweede partij met een ippon van de Japanse Wakana Koga.
14 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft zijn doel bereikt in dit voor hem wat moeizaam verlopen seizoen. De viervoudig wereldkampioen wilde minstens één grand prix winnen en dat lukte in Maleisië, waar de uitgestelde Grote Prijs van Bahrein werd verreden. "Ik ben ontzettend trots op het team. Dit is een heerlijke zege, zeker als je ziet hoe het dit jaar is gegaan", zei de Nederlander in het flashinterview op de baan.
14 uur geleden