Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie Nederlandse schakers in challenger Tata

Drie Nederlandse schakers in challenger Tata

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het schaaktoernooi Tata Steel Chess in Wijk aan Zee kent begin volgend jaar ook weer een zogenoemd challengertoernooi. In januari van dit jaar vond dat vanwege de coronamaatregelen niet plaats. De organisatie maakte maandag bekend dat drie Nederlandse grootmeesters zullen deelnemen aan de Tata Steel Challengers. Het gaat om Max Warmerdam, die vorige week Nederlands kampioen werd, Erwin l’Ami en Lucas van Foreest.

De speler met de hoogste ranking (2631) in het challengertoernooi is de Kazach Rinat Joemabajev. Het toernooi wordt tegelijkertijd gespeeld met het Tata Steel Chess Tournament waarin Nederland wordt vertegenwoordigd door Anish Giri, de nummer 7 van de wereld, en Jorden van Foreest, de winnaar van het hoofdtoernooi van 2021. De Noor Magnus Carlsen, momenteel zijn wereldtitel verdedigend, komt ook weer in actie in de 84e editie van het hoog aangeschreven toernooi. Er wordt gespeeld van 14 tot en met 30 januari. Toeschouwers zijn vooralsnog vanwege de huidige coronaregels niet toegestaan.

Meer uit Sport

Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

14 minuten geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

30 minuten geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

35 minuten geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

1 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

14 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

15 uur geleden
NOC*NSF uit zorgen over bezuinigingen in brief aan sportminister

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.

17 uur geleden