Drie Nederlandse militairen gewond bij schietpartij in VS
DEN HAAG (ANP) - Bij een schietpartij voor een hotel in de stad Indianapolis in de Verenigde Staten zijn drie militairen van het Nederlandse Korps Commando Troepen gewond geraakt. Een van hen verkeert in kritieke toestand, aldus het ministerie van Defensie. De twee andere militairen zijn ook geraakt, maar zijn wel aanspreekbaar.
De schietpartij gebeurde in de vrije tijd van de militairen in de nacht van vrijdag op zaterdag. De commando's zijn op oefening in de staat Indiana. In het hotel verbleven meer Nederlandse commando's, aldus een woordvoerder van het ministerie. Hij heeft verder niet meer informatie.
In de buurt van Indianapolis staat een oefendorp. Daar gaan Nederlandse commando's vaker heen om te trainen. Ze logeren dan in dit hotel.
De plaatselijke politie onderzoekt de zaak. Er zijn geen aanhoudingen verricht en er is ook nog niets bekend over de aanleiding voor de schietpartij.
Volgens lokale media gebeurde de schietpartij bij hotel Hampton Inn. Dat zou volgens lokale zender WISHTV rond 03.30 uur lokale tijd zijn gebeurd, zegt de zender op gezag van de Indianapolis Metropolitan Police Department. Dat hotel ligt in het hart van de stad, aan Maryland Street.
Volgens de politie zouden er meerdere getuigen zijn en heeft de politie een mogelijke verdachte in het vizier.
De zender zegt op gezag van de politie dat de drie militairen voor de schietpartij mogelijk eerder betrokken zijn geweest bij een vechtpartij elders.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin zegt in gesprek te zijn met Turkije over de Russische S-400-raketsystemen waarover Ankara beschikt. Het gaat daarbij om verkoop van de twee systemen aan een derde land.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije sluit zich aan bij het Europees Openbaar Ministerie (EPPO), dat EU-lidstaten controleert op fraude en corruptie met EU-geld. Daarmee breekt de nieuwe premier Péter Magyar opnieuw met beleid van zijn voorganger Viktor Orbán, die altijd weigerde EPPO toegang te geven tot Hongarije.
25 minuten geledenATHENE (ANP/AFP/RTR) - De Griekse politie heeft drie arrestaties verricht na een reeks aanslagen in de stad Thessaloniki. Die lijken gericht te zijn geweest tegen politici van de regerende partij Nea Dimokratia (ND) en hebben zeker één persoon het leven gekost.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk heeft een noodplan in werking gesteld vanwege de extreme hitte in delen van het land. Dat meldt BFMTV. Het kabinet van premier Sébastien Lecornu was eerder op vrijdag in spoed bijeen om de hittemaatregelen te bespreken.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse parlement heeft een wet aangenomen die de keizerlijke opvolging moet verzekeren. Een Japanse wet over troonopvolging uit 1947 staat niet toe dat vrouwen keizer kunnen worden, waardoor de 24-jarige prinses Aiko als enige kind van keizer Naruhito geen aanspraak maakt op de keizerstitel. De wetswijziging moet daarom de erfopvolging verruimen, zodat ook mannen die verder afstammen van de keizerlijke familie keizer kunnen worden. Dit door hen op te nemen in de familie.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie onderzoekt een half miljoen pond (586.000 euro) aan donaties aan de Reform UK-partij van Nigel Farage. Het geld komt volgens The Times van de moeder van George Cottrell, een bondgenoot van Farage die in de VS een gevangenisstraf heeft uitgezeten voor fraude.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - In het noorden van Keulen is vrijdag een relatief grote bom uit de Tweede Wereldoorlog aangetroffen. Dat meldt het stadsbestuur. Het gaat om een Amerikaanse bom van circa 500 kilo. De directe omgeving, waar ook een kinderziekenhuis ligt, wordt ontruimd. De evacuatie treft 4300 personen.
2 uur geleden