Drie Nederlanders omgekomen door lawine in Zwitserse Alpen
BERN (ANP/AFP) - In de Zwitserse Alpen zijn drie Nederlanders om het leven gekomen door hoogstwaarschijnlijk een lawine. Dat meldt de Zwitserse politie. De drie, twee mannen van 32 en 40 en een vrouw van 30, werden al een aantal dagen vermist. De Koninklijke Nederlandse Klim- en Bergsport Vereniging meldt dat het om drie "zeer ervaren" bergbeklimmers gaat die ook instructeur waren van de NKBV.
Donderdagavond werd er voor het laatst iets van hen vernomen. De drie gaven aan dat ze vrijdag de berg Grosshorn zouden gaan beklimmen. Zaterdagmiddag werd er alarm geslagen. De drie Nederlanders werden zondagochtend gevonden aan de voet van de gletsjer Jegi. De Zwitserse politie zegt de exacte doodsoorzaak nog te onderzoeken.
Volgens de NKBV beklommen de drie alpinisten vrijdag "zeer waarschijnlijk" de Grosshorn (3754 meter) via de noordwand. Tijdens de afdaling is volgens de organisatie vermoedelijk een lawine ontstaan waarbij ze zijn verongelukt. "Dit is een groot verlies voor onze vereniging. Niet alleen waren zij goede en ervaren alpinisten, maar vooral betrokken vrijwilligers en fijne mensen. Wij gaan ze missen", reageert NKBV-voorzitter Peter Valkenburg.
Veel kennis
Directeur Robin Baks van NKBV zegt in het radioprogramma Nieuws en Co op NPO 1 dat de drie succesvol de top van de Grosshorn hadden bereikt en dat het waarschijnlijk vrij snel misging tijdens de afdaling. Volgens hem staat de berg niet per se bekend als gevaarlijk, maar kunnen risico's in de bergsport nooit helemaal uitgesloten worden. Ook Baks benadrukt dat de drie "veel kennis" hadden over het beklimmen van bergen.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag is niet om hulp gevraagd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
22 minuten geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
21 uur geleden