Drie Nederlanders aangehouden voor aanslagen Antwerpen
ANTWERPEN (ANP) - Nederland heeft drie verdachten van aanslagen in het drugsmilieu in en rond Antwerpen overgedragen aan België. Een van de drie twintigers was mogelijk een opdrachtgever.
Rond de Antwerpse haven woedt al meer dan een jaar een drugsoorlog, met aanvallen over en weer van rivaliserende bendes. Zo werd in september een fruitimporteur in de havenstad belaagd met een brandbom. Een 26-jarige man uit Den Haag die door Nederland is overgeleverd heeft daartoe mogelijk opdracht gegeven, zegt het Belgische Openbaar Ministerie. Deze verdachte was volgens justitie ook betrokken bij een aanslag op een huis in het naburige Beveren in juni.
Een Rotterdammer van 27 jaar is overgeleverd wegens zijn mogelijke betrokkenheid bij het gooien van een explosief naar een woning in Deurne in mei. Dat gebeurde vanuit een voorbijrijdende auto. Een 22-jarige Amsterdammer zou een aandeel hebben gehad in een aanval op een restaurant.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Vanaf donderdag verwacht Weeronline tropische temperaturen. "Daarbij voelt het voor veel mensen benauwd aan en is er kans op felle onweersbuien", waarschuwt het weerbureau. Vooral vrijdag is het heet en is er sprake van een hoge luchtvochtigheid.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 2-jarig jongetje dat maandagavond van de tweede verdieping van een woning in Rotterdam is gevallen, is overleden. Dat meldt de politie.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederlanders verliezen steeds meer interesse en vertrouwen in het nieuws. Dat blijkt uit het Digital News Report Nederland 2026 dat het Commissariaat voor de Media dinsdag publiceert.
4 uur geledenHASSELT (ANP) - Op een circuit in België is maandag een Nederlandse motorrijder om het leven gekomen. Dat gebeurde op Circuit Zolder, even ten noordwesten van de Belgische plaats Hasselt, tijdens vrije sessies georganiseerd door een motorsportschool.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een jongetje van twee jaar is maandagavond van de tweede verdieping uit het raam van een woning in Rotterdam gevallen en is door hulpdiensten gereanimeerd. Dat meldt de Rotterdamse politie op X.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten houdt zondag een toespraak bij de onthulling van een nationaal monument voor Molukkers in Rotterdam. Dat bevestigt zijn woordvoerder na berichtgeving van NOS en RTL Nieuws. De twee zenders hinten op mogelijke excuses van de premier aan de Molukse gemeenschap. De woordvoerder van Jetten zegt niks over de inhoud van de toespraak.
10 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het is nog niet duidelijk wanneer twee zeer vervuilende fabrieken van Tata Steel in IJmuiden zullen worden gesloten. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied is sinds een maand bezig met de officiële voorbereidingen om de vergunningen van de twee kooksgasfabrieken in te trekken. Het onderzoek loopt nog en de procedure moet zorgvuldig zijn, gaf de Noord-Hollandse gedeputeerde Anouk Gielen (Klimaat en Energie) aan in een overleg met Provinciale Staten.
12 uur geleden