Drie Nederlanders aangehouden rond wedstrijd Olympique-Feyenoord
MARSEILLE (ANP) - Voorafgaand aan de wedstrijd Olympique Marseille-Feyenoord heeft de plaatselijke politie drie Nederlanders aangehouden. Een Nederlander werd in de Vieux Port (Oude Haven) opgepakt voor het gooien van voorwerpen naar de politie.
Een tweede Nederlander werd bij het stadion aangehouden omdat hij een rookbom het Stade Vélodrome in wilde smokkelen. Ook hield de politie een Fransman aan die een Nederlander te lijf ging. Ook de Nederlander werd aangehouden, meldt de lokale politie.
Eerder donderdag waren er chaotische taferelen bij de zogeheten fanzone in Marseille, waar supporters van Feyenoord zich ophielden. De Rotterdamse aanhang zocht een plek om te schuilen voor de regen.
Op het strand waar de fanzone was, was niets om onder te schuilen, waarop de ongeduldige Feyenoordfans door de afzetting braken. De politie wist met de nodige moeite de orde te herstellen, waarna het legioen Feyenoorders naar het stadion werd gebracht. Daarbij is voor zover bekend niemand aangehouden.
Later op de avond meldde de lokale politie dat er in totaal tien mensen zijn gearresteerd. Het is echter niet bekend om hoeveel Nederlanders het gaat en waarom de aanhoudingen zijn verricht.
Meer uit Binnenland
EPE (ANP) - In het Fletcher Hotel in Epe zitten nog altijd ruim tweehonderd asielzoekers gehuisvest, zegt directeur Rob Hermans van de hotelketen. Woensdag is de deadline verstreken die de gemeente Epe heeft gesteld aan het opvangorgaan COA. De organisatie moet 63.480 euro per dag betalen zolang er nog asielzoekers in het hotel zitten.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een standaardverzoek bij de rechter om de zogeheten schijnerkenning van een kind ongedaan te maken, wordt in april getest. De Immigratie- en Naturalisatiedienst en het Openbaar Ministerie dienen deze maand drie van die verzoeken in bij een civiele rechter om te zien of ze standhouden.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen veroordeeld tot celstraffen voor betrokkenheid bij de ernstige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. De mannen hebben zich volgens de rechtbank schuldig gemaakt aan openlijke geweldpleging. Een van hen was betrokken bij het omverwerpen van een in brand gestoken politieauto, meldt het Openbaar Ministerie.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een interview donderdag van studenten met Tom Van Grieken, de voorzitter van de Belgische partij Vlaams Belang, op de Universiteit van Amsterdam (UvA) is afgelast, meldt het universiteitsmedium Folia. Reden zou zijn dat de veiligheid van de politicus niet kan worden gewaarborgd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Organisaties die te maken hebben met asielzoekers met een hoge behoefte aan psychische zorg en veiligheid, werken niet goed samen. Hun werkzaamheden sluiten niet op elkaar aan en de samenwerking verloopt stroef. Dat concluderen de inspecties Justitie en Veiligheid en Gezondheidszorg en Jeugd na onderzoek.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de nazi's geroofde kunstobjecten van Nederlandse Joden die na de Tweede Wereldoorlog nooit zijn geclaimd, moeten teruggaan naar de Joodse gemeenschap. De manier waarop dat het beste zou kunnen, staat in een advies van een commissie onder aanvoering van Lodewijk Asscher. Hij heeft het opgesteld op verzoek van de vorige minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Eppo Bruins.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Cosmeticaketen Rituals is slachtoffer geworden van een hack, waarbij gegevens van klanten op onrechtmatige wijze zijn gedownload. De onderneming waarschuwt klanten dat ze nu extra alert moeten zijn op eventuele phishingberichten. De gedownloade gegevens kunnen namelijk door fraudeurs worden misbruikt, bijvoorbeeld voor valse e-mails. Van hoeveel klanten gegevens zijn gelekt, is niet duidelijk.
4 uur geleden