Drie Nederlanders aangehouden na plofkraak in Duitsland
HASSELROTH (ANP) - Drie Nederlanders in de leeftijd van 19 tot 24 jaar zijn zaterdag aangehouden op verdenking van het plegen van een plofkraak in Duitsland. Ze hebben daarbij een onbekend geldbedrag buitgemaakt, meldt de Duitse politie.
Het drietal zou in de nacht van vrijdag op zaterdag in Hasselroth, in de deelstaat Hessen, een geldautomaat hebben opgeblazen met explosieven. Daarna gingen ze er in een gestolen voertuig vandoor. De politie begon een klopjacht en zette onder meer een helikopter in. Het voertuig werd teruggevonden in Schöllkrippen. Uiteindelijk werden de verdachten daar in een afgelegen hut gevonden en gearresteerd.
Volgens de politie is een deel van de buit teruggevonden in de omgeving van een schuur waar de vermoedelijke daders zich tijdelijk met hun voertuig hadden verstopt. De schade door de ontploffing van de geldautomaat is groot. Niemand raakte gewond.
De verdachten zijn zondag voorgeleid voor de rechter in de rechtbank in Hanau.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De strafrechtelijke vervolging van schoolverzuim moet stoppen. Er moet zo snel mogelijk een passend en effectief alternatief komen voor de aanpak van leerlingen die spijbelen. Dat adviseert de Raad voor Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ) in een rapport.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gezondheidsminister Sophie Hermans (VVD) wil de behandeling van het wetsvoorstel om het eigen risico te verhogen uitstellen tot na de zomer. Dat werd donderdagavond duidelijk, toen Ingrid Coenradie (JA21) en Diederik van Dijk (SGP) voorstelden de behandeling uit te stellen en Hermans zich daar in kon vinden. Dit zorgde voor woede bij oppositiepartijen PRO, PVV en SP.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft in 2024 ruim 10.000 aangiften van ernstige misdrijven niet in behandeling genomen. Dat komt neer op een kwart van de aangiften van ernstige misdrijven, meldt de Algemene Rekenkamer op basis van eigen onderzoek.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Corné H. is opgenomen in de Mesdagkliniek in Groningen voor een tbs-behandeling. Dat bevestigt zijn advocaat Jan-Jesse Lieftink aan het ANP na berichtgeving door De Gelderlander. H. was verantwoordelijk voor een urenlange gijzeling in café Petticoat in Ede in maart 2024. Afgelopen december gijzelde hij werknemers van de gevangenis in Vught.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de hitte zijn meer sportevenementen de komende dagen aangepast of afgelast. Sinds donderdagochtend is in het hele land het Nationaal Hitteplan en daarmee ook code geel van kracht.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een recordaantal van 10.000 mensen loopt komend weekend mee in de Nacht van de Vluchteling, meldt de organisatie. Dat is bijna een kwart meer dan vorig jaar, toen 8100 lopers meededen. In de nacht van zaterdag (Wereldvluchtelingendag) op zondag lopen deelnemers in verschillende plaatsen routes variërend van 10 tot 50 kilometer.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven die dieren mishandelen, kunnen volgend jaar een fors hogere boete verwachten dan voorheen. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) verhoogt de boetes die de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) kan opleggen met 40 procent, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer. Op overtredingen rond het doden van dieren in slachthuizen gaat de boete bijvoorbeeld van 2500 naar 3500 euro.
8 uur geleden