Drie miljoen onbruikbare maskers geleverd in België
BRUSSEL (ANP) - Drie miljoen zogenoemde FFP2-maskers uit China die vorige week aankwamen in België blijken onbruikbaar, omdat ze niet aan de kwaliteitseisen voldoen. De partij is afgekeurd.
Minister Philippe De Backer sprak donderdag in het parlement van "zware setback" in de zoektocht naar mondkapjes die hoge bescherming bieden aan zorgpersoneel. De Backer leidt een taskforce die er onder meer voor moet zorgen dat er voldoende beschermingsmiddelen komen tegen het coronavirus. Die zijn schaars in België, net als in de meeste andere Europese landen.
De partij kwam vorige week vrijdag aan in Luik. Volgens de minister bleek al direct dat er problemen mee waren. Woensdag werd officieel vastgesteld dat de maskers kwalitatief onder de maat zijn en onvoldoende bescherming bieden.
De Backer blijft verder zoeken. "Voor de komende maand hebben we 15 miljoen chirurgische maskers en 3 miljoen FFP2-maskers nodig", zei hij volgens Het Nieuwsblad.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
13 minuten geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
14 minuten geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
8 uur geleden