Drie miljoen inwoners Wuhan getest op virus
WUHAN (ANP) - In de Chinese stad Wuhan zijn inmiddels 3 miljoen inwoners getest op het coronavirus. Dat maakten de lokale autoriteiten vrijdag bekend. Het stadsbestuur van de metropool, waar het virus eind vorig jaar voor het eerst uitbrak, maakte eerder deze week bekend alle inwoners binnen tien dagen te willen testen. Dat zijn er in totaal 11 miljoen.
In Wuhan zijn de afgelopen dagen weer nieuwe besmettingen vastgesteld. Hoeveel van de gecontroleerde mensen positief op het virus hebben getest is niet bekendgemaakt. Wel is duidelijk geworden dat tientallen mensen het virus hebben opgelopen, maar geen symptomen vertonen.
Wetenschappers vermoeden dat het coronavirus op een markt in Wuhan van een dier op mensen is overgesprongen. De lockdown in de stad is begin april opgeheven, omdat het aantal besmettingen sterk terugliep.
In heel China stierven ruim 4600 mensen aan het virus. Zeker 82.000 raakten besmet.
Meer uit Buitenland
SARAJEVO (ANP/AFP) - Bosnië zet twee Servische diplomaten het land uit omdat meerdere ministers de uitvaart van Ratko Mladić in Belgrado hadden bijgewoond. Minister van Buitenlandse Zaken Elmedin Konaković heeft de defensiegezant en een adviseur van de Servische inlichtingendienst opgedragen te vertrekken.
6 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een groep van twaalf landen heeft aangekondigd de handel in goederen met illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever te willen aanpakken. Landen kunnen zelf maatregelen nemen of die op Europees niveau steunen, stellen Canada, Denemarken, Finland, Frankrijk, IJsland, Ierland, Noorwegen, Polen, Portugal, Spanje, Zweden en het Verenigd Koninkrijk in een verklaring.
8 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat een ontmoeting tussen Oekraïense, Russische en Amerikaanse onderhandelaars nog later deze maand kan plaatsvinden. Dat zei hij nadat de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner afgelopen weekend een bezoek hadden gebracht aan Moskou en Kyiv.
2 uur geledenREYKJAVIK (ANP/RTR) - De IJslandse minister van Buitenlandse Zaken Thorgerdur Katrín Gunnarsdóttir heeft de Amerikaanse ambassadeur in IJsland Billy Long ontboden. Zij deed dit omdat president Donald Trump maandag een kaart plaatste op zijn sociale mediaplatform Truth Social. Op deze kaart waren IJsland, Groenland, Canada, Mexico, de VS en het gebied ten zuiden ervan tot en met Panama en de Caraïben bedekt door de Amerikaanse vlag.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft de voortvluchtige verdachte van een reeks sabotageaanvallen op de elektriciteitsvoorziening opgepakt. Hij werd aangehouden in de buurt van een energiecentrale niet ver van Zuid-Limburg en had explosieven bij zich, meldt de politie.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De lokale leider van de Spaanse exclave Ceuta, Juan Jesús Vivas, vraagt de EU om hulp bij de "onhoudbare situatie". Die is ontstaan nadat eind juli 80.000 immigranten vanuit Marokko Ceuta binnenkwamen. Vivas wil onder meer geld om de grenzen beter te beschermen en voor humanitaire hulp, zei hij dinsdag tijdens een persconferentie in het Europees Parlement. Daarnaast wil hij dat de EU-grensbewakingsdienst Frontex en het Asielagentschap van de EU zichtbaarder aanwezig zijn in Ceuta.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat 100 miljoen Britse pond (116 miljoen euro) bijdragen aan een luchtverdedigingspakket voor Oekraïne voor de winter. Het gaat om onder meer felbegeerde Patriot-luchtverdedigingsraketten, maakte de regering in Londen dinsdag bekend. Die worden voor Oekraïne gekocht in de Verenigde Staten.
5 uur geleden