Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie miljoen inwoners Wuhan getest op virus

Drie miljoen inwoners Wuhan getest op virus

WUHAN (ANP) - In de Chinese stad Wuhan zijn inmiddels 3 miljoen inwoners getest op het coronavirus. Dat maakten de lokale autoriteiten vrijdag bekend. Het stadsbestuur van de metropool, waar het virus eind vorig jaar voor het eerst uitbrak, maakte eerder deze week bekend alle inwoners binnen tien dagen te willen testen. Dat zijn er in totaal 11 miljoen.

In Wuhan zijn de afgelopen dagen weer nieuwe besmettingen vastgesteld. Hoeveel van de gecontroleerde mensen positief op het virus hebben getest is niet bekendgemaakt. Wel is duidelijk geworden dat tientallen mensen het virus hebben opgelopen, maar geen symptomen vertonen.

Wetenschappers vermoeden dat het coronavirus op een markt in Wuhan van een dier op mensen is overgesprongen. De lockdown in de stad is begin april opgeheven, omdat het aantal besmettingen sterk terugliep.

In heel China stierven ruim 4600 mensen aan het virus. Zeker 82.000 raakten besmet.

Meer uit Buitenland

Litouwen scherpt beveiliging aan na incident bij Starlink-station

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen scherpt de beveiliging van zijn kritieke infrastructuur aan na een poging tot brandstichting bij een grondstation van satellietcommunicatiedienst Starlink, meldt premier Mindaugas Sinkevičius. Hij zei eerder dat Rusland waarschijnlijk achter het incident zit.

31 minuten geleden
Duitsland ontbiedt Iraanse gezant om aanslagplan

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse regering heeft de Iraanse ambassadeur ontboden na de veroordeling van twee mannen die in Duitsland aanslagen zouden hebben voorbereid. "Aanvallen op het Joodse leven en op degenen die het verdedigen, tolereren we niet. Nergens, en zeker niet in Duitsland", stelde het ministerie op X. "Wij veroordelen de activiteiten van Iran in de allerscherpste bewoordingen."

45 minuten geleden
Museum Louvre sluit deuren om studentenprotest

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre houdt de deuren maandag gesloten in verband met een studentenprotest. Dat meldt het Franse kunstmuseum in een bericht op X en op zijn website. Het Franse persbureau AFP meldt dat demonstranten de ingangen van het museum hebben geblokkeerd. Het is niet bekend of het museum de hele dag gesloten blijft.

1 uur geleden
Marseille voert samenscholingsverbod in na rellen

MARSEILLE (ANP/RTR) - Marseille heeft voor maandag een samenscholingsverbod afgekondigd als reactie op de rellen van afgelopen weekend. De stad in het zuiden van Frankrijk is bijzonder zwaar getroffen door het geweld.

1 uur geleden
Zelensky meldt massale stroomuitval na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat de energiesector in zijn land weer is aangevallen door Rusland. "Alleen al in deze ene nacht raakten meer dan tien energievoorzieningen beschadigd en gingen de lichten uit bij zeker 550.000 families", aldus de president.

1 uur geleden
Nieuwe Amelia Earhart-zoektocht lost mysterie niet op

SYDNEY (ANP/DPA) - Een nieuwe zoektocht naar het vliegtuig van luchtvaartpionier Amelia Earhart heeft het mysterie rond haar verdwijning niet opgelost. Onderzoekers wilden uitzoeken of een mysterieus object op satellietbeelden haar gecrashte toestel was. Dat lijkt niet het geval te zijn geweest.

2 uur geleden
Australisch parlementslid aangereden, premier spreekt van aanval

WANGARATTA (ANP) - Het Australische parlementslid Helen Haines is aangereden buiten haar kantoor. Dat melden Australische media. Volgens ABC News had de chauffeur van de wagen die haar raakte een mes bij zich en is deze persoon opgepakt. Premier Anthony Albanese spreekt van een aanval.

2 uur geleden