Drie militairen vrijgesproken van ontucht met collega-cadet
ARNHEM (ANP) - Drie militairen zijn maandag vrijgesproken van een zedendelict met een collega-cadet. Tegen de nu 23-jarige en twee 24-jarige militairen was een voorwaardelijke celstraf van zes weken geëist voor ontucht die plaatsvond op de Koninklijke Militaire Academie in Breda in 2016. Daar waren zij destijds in opleiding. Volgens de militaire kamer van de rechtbank in Arnhem is er onvoldoende bewijs.
Uit verklaringen van betrokkenen bleek dat het slachtoffer na een avond stappen in 2016 op een bank lag te slapen. Volgens de aanklacht zouden de verdachten een borstel in of tegen de anus van de cadet hebben geduwd. Ook zouden zij de broek van hun collega naar beneden hebben getrokken en met diens arm aftrekkende bewegingen hebben gemaakt. Van de gebeurtenis verspreidden zij foto's en een filmpje.
De rechter zegt dat er zoveel onduidelijkheid is over wat er op dat filmpje te zien zou zijn geweest, dat de handelingen met de borstel en het maken van aftrekbewegingen niet kunnen worden bewezen. In het oordeel is bovendien meegenomen dat het incident lang geleden heeft plaatsgevonden. De hoofdverdachte, een 23-jarige man uit Schagen, bekende wel de broek en onderbroek van de cadet naar beneden te hebben getrokken. Volgens de militaire kamer moet dit niet als een ontuchtige handeling worden beschouwd.
Het slachtoffer heeft van het incident niets meegekregen, hij verkeerde al die tijd in bewusteloze toestand. "Het slachtoffer bevond zich in een kwetsbare, zwakke positie", zei de officier van justitie begin februari. "Aanranding is een strafbaar feit en is niet goed te praten, ook niet als het grappig is bedoeld."
Omdat de verdachten zijn vrijgesproken, krijgt het slachtoffer geen schadevergoeding.
Meer uit Binnenland
HENGELO (ANP) - Bij een aanrijding op de A35 bij Hengelo is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X. De politie doet onderzoek, waardoor de snelweg vanaf Borne-West richting Enschede is afgesloten.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Op het Stationsplein in Den Bosch heeft in de nacht van zondag op maandag een steekincident plaatsgevonden. Rond 00.15 uur kreeg de politie een melding van een beroving, waarna een slachtoffer met steekwonden werd aangetroffen. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie Oost-Brabant.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn zondagavond rond 19.30 uur lokale tijd op de nationale luchthaven van Suriname aangekomen. Het koningspaar begint maandag in hoofdstad Paramaribo aan een driedaags staatsbezoek aan de voormalige Nederlandse kolonie.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De treindienst van en naar Noord-Nederland is zeker tot eind maandagochtend verstoord door een poging tot koperdiefstal. Dat meldt spoorbeheerder ProRail. In ieder geval tot eind maandagochtend rijden er geen treinen tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.
6 uur geledenALMERE (ANP) - De woning aan de Swingstraat in Almere waar in de nacht van zaterdag op zondag een zware aanslag met explosieven werd uitgevoerd, is op last van de burgemeester gesloten. Bij die explosie raakte een 49-jarige man zwaargewond en er brak brand uit.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee leden van de actiegroep Kick Out Zwarte Piet hebben een Andreaspenning ontvangen. Ze kregen deze voor hun inzet om het sinterklaasfeest in Amsterdam inclusiever te maken. Jerry Afriyie en Raul Balai ontvingen hun penning zondag uit handen van locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het winterse weer laat nog even op zich wachten in december. Door de toevoer van zachte lucht blijft de temperatuur in de eerste helft van december naar verwachting rond de 5 tot 10 graden. Slechts in een enkele nacht is er kans op vorst. Dat laat Weeronline weten in een voorlopige maandverwachting.
22 uur geleden