Drie mensen gewond door brand na ontploffing Vlaardingen
VLAARDINGEN (ANP) - Bij een pand op de kruising van de Wilhelminastraat en Willem Beukelszoonstraat in Vlaardingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag brand uitgebroken na een explosie, meldt de veiligheidsregio. Drie bewoners zijn naar het ziekenhuis gebracht.
De explosie was rond 01.45 uur. Door de ontploffing ontstond direct brand. Bij de aankomst van de hulpdiensten sloegen de vlammen uit het pand. Volgens een woordvoerder is het pand volledig uitgebrand en onbewoonbaar.
Volgens de veiligheidsregio heeft de brandweer één iemand van het dak van het pand gered. Drie mensen werden met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. Twee van hen hadden rook ingeademd. De derde was er ernstiger aan toe, omdat diegene hete rook binnenkreeg. De woordvoerder van de veiligheidsregio verwacht dat die persoon nog wel in het ziekenhuis is voor behandeling. Hij zegt dat de drie huurders waren van het pand. Gegevens over hun identiteit kon hij niet geven.
Doelwit eerdere explosies
RTV Rijnmond meldde dat een garagebox net naast het pand op naam staat van een loodgieter die de afgelopen maanden vaker het doelwit is geweest van explosies. Burgemeester Bert Wijbenga sloot op 21 maart voor de derde keer de woning van de loodgieter aan de Gretha Hofstralaan. De woordvoerder van de veiligheidsregio "gaat ervan uit" dat de box inderdaad eigendom is van de loodgieter.
De sluiting werd gedaan omdat er kort daarvoor opnieuw een explosie was bij de woning van de loodgieter. Er werden toen twee personen aangehouden wegens mogelijke betrokkenheid bij de reeks explosies bij het huis: een 16-jarige jongen uit Hellevoetsluis en een 23-jarige man uit Rotterdam. Wijbenga stuurde omwonenden een brief dat de surveillance in de buurt zou worden geïntensiveerd en dat het rechercheteam dat werkt aan de zaak zou worden uitgebreid.
Bewoners 'aangedaan'
Volgens de woordvoerder van de veiligheidsregio gaat de politie zaterdag verder onderzoek doen. Wegens eerdere incidenten is er in de buurt een camera geplaatst in de buurt van het pand. De beelden daarop zullen nagetrokken worden, verwacht hij. Er zijn geen aanhoudingen verricht.
De woordvoerder zegt dat de explosie veel teweegbrengt in de buurt. "In deze wijk hebben al veel aanslagen plaatsgevonden, bewoners zijn het meer dan zat. De emoties lopen echt op. Vannacht was het ook behoorlijk druk bij de plaats van de brand. Mensen stonden in pyjama te kijken, behoorlijk aangedaan."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Landen moeten meer doen en beter samenwerken om kwetsbare ecosystemen in internationale wateren te beschermen. Dat stelt Greenpeace op de dag dat in de Armeense hoofdstad Jerevan een VN-biodiversiteitstop begint.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
1 dag geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.
1 dag geleden