Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie mensen gewond door brand na ontploffing Vlaardingen

Drie mensen gewond door brand na ontploffing Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Bij een pand op de kruising van de Wilhelminastraat en Willem Beukelszoonstraat in Vlaardingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag brand uitgebroken na een explosie, meldt de veiligheidsregio. Drie bewoners zijn naar het ziekenhuis gebracht.

De explosie was rond 01.45 uur. Door de ontploffing ontstond direct brand. Bij de aankomst van de hulpdiensten sloegen de vlammen uit het pand. Volgens een woordvoerder is het pand volledig uitgebrand en onbewoonbaar.

Volgens de veiligheidsregio heeft de brandweer één iemand van het dak van het pand gered. Drie mensen werden met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. Twee van hen hadden rook ingeademd. De derde was er ernstiger aan toe, omdat diegene hete rook binnenkreeg. De woordvoerder van de veiligheidsregio verwacht dat die persoon nog wel in het ziekenhuis is voor behandeling. Hij zegt dat de drie huurders waren van het pand. Gegevens over hun identiteit kon hij niet geven.

Doelwit eerdere explosies

RTV Rijnmond meldde dat een garagebox net naast het pand op naam staat van een loodgieter die de afgelopen maanden vaker het doelwit is geweest van explosies. Burgemeester Bert Wijbenga sloot op 21 maart voor de derde keer de woning van de loodgieter aan de Gretha Hofstralaan. De woordvoerder van de veiligheidsregio "gaat ervan uit" dat de box inderdaad eigendom is van de loodgieter.

De sluiting werd gedaan omdat er kort daarvoor opnieuw een explosie was bij de woning van de loodgieter. Er werden toen twee personen aangehouden wegens mogelijke betrokkenheid bij de reeks explosies bij het huis: een 16-jarige jongen uit Hellevoetsluis en een 23-jarige man uit Rotterdam. Wijbenga stuurde omwonenden een brief dat de surveillance in de buurt zou worden geïntensiveerd en dat het rechercheteam dat werkt aan de zaak zou worden uitgebreid.

Bewoners 'aangedaan'

Volgens de woordvoerder van de veiligheidsregio gaat de politie zaterdag verder onderzoek doen. Wegens eerdere incidenten is er in de buurt een camera geplaatst in de buurt van het pand. De beelden daarop zullen nagetrokken worden, verwacht hij. Er zijn geen aanhoudingen verricht.

De woordvoerder zegt dat de explosie veel teweegbrengt in de buurt. "In deze wijk hebben al veel aanslagen plaatsgevonden, bewoners zijn het meer dan zat. De emoties lopen echt op. Vannacht was het ook behoorlijk druk bij de plaats van de brand. Mensen stonden in pyjama te kijken, behoorlijk aangedaan."

Meer uit Binnenland

Demonstranten blokkeren ingang vliegbasis Volkel om kernwapens

VOLKEL (ANP) - Zo'n veertig personen blokkeren de hoofdingang van de vliegbasis in het Brabantse Volkel. Dat meldt een woordvoerder van de demonstranten. De groep herdenkt de Amerikaanse bombardementen met kernwapens op de Japanse steden Hiroshima en Nagasaki, deze maandag precies 81 jaar geleden. Ook protesteren ze tegen oorlog in de wereld. De demonstranten willen 81 minuten blijven zitten.

38 minuten geleden
Droogte hindert pleziervaart en watersport op Gelderse rivieren

LEUSDEN (ANP) - De watersport en pleziervaart in een deel van Nederland hebben last van de aanhoudende droogte. Sommige boten in het Gelderse rivierengebied, onder meer bij Culemborg, kunnen de jachthaven niet meer uit door de lage waterstand en het afgesloten Twentekanaal. Dat meldt een woordvoerster van HISWA-RECRON, dat de belangen van ondernemers in de watersport en recreatie behartigt.

1 uur geleden
Verdachten bekladding Nationaal Monument in november voor rechter

AMSTERDAM (ANP) - Beide mannen die verdacht worden van de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam moeten op 17 november voor de rechter verschijnen. Dat meldt het OM. Een 27-jarige man uit Hoofddorp en een 39-jarige man uit Polen worden verdacht van vernieling.

1 uur geleden
NS hervat treinverkeer rond Utrecht

UTRECHT (ANP) - Vanaf 06.45 uur rijden de treinen tussen Utrecht Centraal en Den Haag Centraal en tussen Utrecht Centraal en Rotterdam Centraal weer. Sinds zondag aan het einde van de middag reden daar door een kapotte bovenleiding geen treinen.

6 uur geleden
Gewonde bij explosie en brand in appartement in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - Op de Arnhemseweg in Apeldoorn heeft in de nacht van zondag op maandag een explosie plaatsgevonden. Daarna ontstond brand in een appartement. Het vuur kon snel worden geblust door de brandweer.

10 uur geleden
Vuilnis eerder opgehaald vanwege verwachte warmte

DEN HAAG (ANP) - Omdat het de komende dagen heel warm wordt, gaan vuilniswagens al vroeg de weg op. De medewerkers kunnen dan binnen zijn voor het heetste deel van de dag. Milieustraten en afvalbrengpunten gaan rond het middaguur dicht. Dat gebeurde eerder deze zomer ook bij uitzonderlijke hitte.

14 uur geleden
Een verdachte van bekladding Nationaal Monument blijft vastzitten

AMSTERDAM (ANP) - Een van de twee mannen die verdacht worden van de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam zondagochtend blijft vastzitten. De ander komt later op de dag op vrije voeten maar blijft verdachte, meldt de politie.

18 uur geleden