Drie mensen gewond door brand na ontploffing Vlaardingen
VLAARDINGEN (ANP) - Bij een pand op de kruising van de Wilhelminastraat en Willem Beukelszoonstraat in Vlaardingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag brand uitgebroken na een explosie, meldt de veiligheidsregio. Drie bewoners zijn naar het ziekenhuis gebracht.
De explosie was rond 01.45 uur. Door de ontploffing ontstond direct brand. Bij de aankomst van de hulpdiensten sloegen de vlammen uit het pand. Volgens een woordvoerder is het pand volledig uitgebrand en onbewoonbaar.
Volgens de veiligheidsregio heeft de brandweer één iemand van het dak van het pand gered. Drie mensen werden met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. Twee van hen hadden rook ingeademd. De derde was er ernstiger aan toe, omdat diegene hete rook binnenkreeg. De woordvoerder van de veiligheidsregio verwacht dat die persoon nog wel in het ziekenhuis is voor behandeling. Hij zegt dat de drie huurders waren van het pand. Gegevens over hun identiteit kon hij niet geven.
Doelwit eerdere explosies
RTV Rijnmond meldde dat een garagebox net naast het pand op naam staat van een loodgieter die de afgelopen maanden vaker het doelwit is geweest van explosies. Burgemeester Bert Wijbenga sloot op 21 maart voor de derde keer de woning van de loodgieter aan de Gretha Hofstralaan. De woordvoerder van de veiligheidsregio "gaat ervan uit" dat de box inderdaad eigendom is van de loodgieter.
De sluiting werd gedaan omdat er kort daarvoor opnieuw een explosie was bij de woning van de loodgieter. Er werden toen twee personen aangehouden wegens mogelijke betrokkenheid bij de reeks explosies bij het huis: een 16-jarige jongen uit Hellevoetsluis en een 23-jarige man uit Rotterdam. Wijbenga stuurde omwonenden een brief dat de surveillance in de buurt zou worden geïntensiveerd en dat het rechercheteam dat werkt aan de zaak zou worden uitgebreid.
Bewoners 'aangedaan'
Volgens de woordvoerder van de veiligheidsregio gaat de politie zaterdag verder onderzoek doen. Wegens eerdere incidenten is er in de buurt een camera geplaatst in de buurt van het pand. De beelden daarop zullen nagetrokken worden, verwacht hij. Er zijn geen aanhoudingen verricht.
De woordvoerder zegt dat de explosie veel teweegbrengt in de buurt. "In deze wijk hebben al veel aanslagen plaatsgevonden, bewoners zijn het meer dan zat. De emoties lopen echt op. Vannacht was het ook behoorlijk druk bij de plaats van de brand. Mensen stonden in pyjama te kijken, behoorlijk aangedaan."
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
14 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
1 dag geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
1 dag geleden