Drie mannen aangeklaagd om gestolen Eagles-aantekeningen
NEW YORK (ANP/AFP) - De officier van justitie van New York heeft dinsdag drie mensen aangeklaagd voor het onrechtmatig bezitten en verkopen van zo'n honderd pagina's met handgeschreven notities en teksten voor het beroemde Eagles-album Hotel California.
Volgens de aanklacht wisten de drie mannen - Glenn Horowitz, Craig Inciardi en Edward Kosinski - dat de documenten waren gestolen, maar spanden ze toch samen om ze te verkopen. De aantekeningen en teksten van de Eagles zouden een gezamenlijke waarde van meer dan 1 miljoen dollar hebben. Ze bevatten onder meer handgeschreven teksten van de wereldhits Hotel California en Life in the Fast Lane.
De mannen zeiden volgens gerechtelijke documenten tegen veilinghuizen en potentiële kopers dat ze het originele bandmateriaal verkregen hadden van Don Henley, de drummer en een van de oprichters van de Eagles. In werkelijkheid stal een biograaf van de band de manuscripten eind jaren zeventig. Die verkocht ze aan Horowitz, die ze op zijn beurt verkocht aan Inciardi en Kosinski. Henley schakelde de politie in toen de bandleden erachter kwamen dat Inciardi en Kosinski de documenten hadden.
"New York is een mondiaal centrum voor kunst en cultuur, en wie hier culturele artefacten wil verhandelen, moet de wet nauwgezet volgen", zei aanklager Alvin Bragg. "Deze beklaagden bezitten unieke en waardevolle manuscripten, hoewel ze wisten dat ze daar niet het recht toe hadden. Ze verzonnen verhalen over de herkomst van de documenten, zodat ze winst konden maken."
Advocaten van de drie beklaagden beloofden "deze onterechte aanklachten krachtig te bestrijden".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Al 47,9 miljoen Amerikanen hebben hun stem uitgebracht voor de midterms van volgende week. Dat is nu al meer dan het vorige record van 2022. Toen stemden 45,9 miljoen mensen voor de verkiezingsdag zelf.
25 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Canada gaat 500 miljoen euro bijdragen aan de EU-lening aan Oekraïne, maakt premier Mark Carney vrijdag bekend na afloop van de top met de EU in Montreal. Hij maakte die verduidelijking nadat de EU en Canada waren overeengekomen dat Canada zou bijdragen aan de lening aan Kyiv.
26 minuten geledenMONTREAL (ANP) - De EU en Canada hebben zich op een top in Montréal gecommitteerd aan een zogeheten "alliantie voor de toekomst". Dat staat in een verklaring van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-landen António Costa en premier van Canada Mark Carney.
1 uur geledenOLESJKY (ANP/AFP) - De humanitaire operatie in de Oekraïense plaats Olesjky is volgens Rusland afgerond. De mensen die geëvacueerd zijn, bevinden zich inmiddels op de Krim. Vanaf daar reizen ze naar het land waar ze zelf naartoe willen: Rusland of Oekraïne.
2 uur geledenNASHVILLE (ANP) - De Amerikaanse Christa Pike heeft voor het eerst van zich laten horen na de mislukte executie die ze op 30 september onderging. Ze laat weten dat er "geen moment is geweest" dat ze geen pijn had.
4 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo heeft gestemd in de Amerikaanse midtermverkiezingen, bevestigt het Vaticaan. Eerder op vrijdag brachten Amerikaanse media naar buiten dat de paus een stembiljet had aangevraagd. Leo is de eerste Amerikaanse paus, en daarmee is het ook de eerste keer dat een paus stemt voor een verkiezing in de VS.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Zwitserse minister van Buitenlandse Zaken Ignazio Cassis is op bezoek in Noord-Korea, de dictatuur waar westerse bewindslieden maar zelden komen. Hij zegt daar te hebben gesproken over "het normaliseren van de politieke betrekkingen en het hervatten van de politieke dialoog". Donderdag werd een Zwitsers diplomatiek kantoor geopend in Pyongyang.
4 uur geleden