Drie mannen aangeklaagd om gestolen Eagles-aantekeningen
NEW YORK (ANP/AFP) - De officier van justitie van New York heeft dinsdag drie mensen aangeklaagd voor het onrechtmatig bezitten en verkopen van zo'n honderd pagina's met handgeschreven notities en teksten voor het beroemde Eagles-album Hotel California.
Volgens de aanklacht wisten de drie mannen - Glenn Horowitz, Craig Inciardi en Edward Kosinski - dat de documenten waren gestolen, maar spanden ze toch samen om ze te verkopen. De aantekeningen en teksten van de Eagles zouden een gezamenlijke waarde van meer dan 1 miljoen dollar hebben. Ze bevatten onder meer handgeschreven teksten van de wereldhits Hotel California en Life in the Fast Lane.
De mannen zeiden volgens gerechtelijke documenten tegen veilinghuizen en potentiële kopers dat ze het originele bandmateriaal verkregen hadden van Don Henley, de drummer en een van de oprichters van de Eagles. In werkelijkheid stal een biograaf van de band de manuscripten eind jaren zeventig. Die verkocht ze aan Horowitz, die ze op zijn beurt verkocht aan Inciardi en Kosinski. Henley schakelde de politie in toen de bandleden erachter kwamen dat Inciardi en Kosinski de documenten hadden.
"New York is een mondiaal centrum voor kunst en cultuur, en wie hier culturele artefacten wil verhandelen, moet de wet nauwgezet volgen", zei aanklager Alvin Bragg. "Deze beklaagden bezitten unieke en waardevolle manuscripten, hoewel ze wisten dat ze daar niet het recht toe hadden. Ze verzonnen verhalen over de herkomst van de documenten, zodat ze winst konden maken."
Advocaten van de drie beklaagden beloofden "deze onterechte aanklachten krachtig te bestrijden".
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP) - De drie Nederlanders die vermist zijn geraakt bij de dodelijke overstromingen in het grensgebied van Nepal en China, zijn nog altijd niet gevonden. Dat bevestigt de Nepalese politie desgevraagd tegenover ANP. Wel is begonnen met zoeken op de plekken waar zij mogelijk zijn verdwenen, zo voegt de autoriteit eraan toe.
49 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Eurocommissaris voor EU-uitbreiding Marta Kos vindt dat er in de EU "geen plaats" moet zijn voor de "verheerlijking" vanuit Servië rondom het overlijden van de Bosnisch-Servische ex-generaal Ratko Mladić.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Bij de overstromingen in Nepal zijn meer dan 2500 gebouwen verwoest. Dat komt volgens persbureau AFP naar voren uit satellietbeelden van de EU-satellietdienst Copernicus.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zich beklaagd over desinformatie over de recente crisis in Ceuta. Hij wees daarbij op de radio ook naar Israël en Rusland.
2 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot boven de 6000. Dat heeft de regering maandag bekendgemaakt.
2 uur geledenKYRENIA (ANP/DPA) - Bemanningsleden van de veerboot die kapseisde bij het noorden van Cyprus en een directeur van een betrokken bedrijf, zijn maandag in Kyrenia voor de rechter verschenen. Ze worden verdacht van het veroorzaken van de dood van opvarenden door nalatigheid, meldt omroep BRT.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse ministerie van Defensie heeft om een recordbedrag gevraagd om verder te kunnen moderniseren. De nadruk moet meer worden gelegd op het tegengaan van "nieuwe oorlogsvoeringsmethoden" en het gebruik van drones en kunstmatige intelligentie.
6 uur geleden