Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drie mannen aangeklaagd om gestolen Eagles-aantekeningen

Drie mannen aangeklaagd om gestolen Eagles-aantekeningen

NEW YORK (ANP/AFP) - De officier van justitie van New York heeft dinsdag drie mensen aangeklaagd voor het onrechtmatig bezitten en verkopen van zo'n honderd pagina's met handgeschreven notities en teksten voor het beroemde Eagles-album Hotel California.

Volgens de aanklacht wisten de drie mannen - Glenn Horowitz, Craig Inciardi en Edward Kosinski - dat de documenten waren gestolen, maar spanden ze toch samen om ze te verkopen. De aantekeningen en teksten van de Eagles zouden een gezamenlijke waarde van meer dan 1 miljoen dollar hebben. Ze bevatten onder meer handgeschreven teksten van de wereldhits Hotel California en Life in the Fast Lane.

De mannen zeiden volgens gerechtelijke documenten tegen veilinghuizen en potentiële kopers dat ze het originele bandmateriaal verkregen hadden van Don Henley, de drummer en een van de oprichters van de Eagles. In werkelijkheid stal een biograaf van de band de manuscripten eind jaren zeventig. Die verkocht ze aan Horowitz, die ze op zijn beurt verkocht aan Inciardi en Kosinski. Henley schakelde de politie in toen de bandleden erachter kwamen dat Inciardi en Kosinski de documenten hadden.

"New York is een mondiaal centrum voor kunst en cultuur, en wie hier culturele artefacten wil verhandelen, moet de wet nauwgezet volgen", zei aanklager Alvin Bragg. "Deze beklaagden bezitten unieke en waardevolle manuscripten, hoewel ze wisten dat ze daar niet het recht toe hadden. Ze verzonnen verhalen over de herkomst van de documenten, zodat ze winst konden maken."

Advocaten van de drie beklaagden beloofden "deze onterechte aanklachten krachtig te bestrijden".

Meer uit Buitenland

Honderden demonstranten in Maagdenburg tegen samenwerking met AfD

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - Honderden demonstranten hebben zich verzameld voor het deelstaatparlement in het Duitse Maagdenburg. Daar komen nieuwgekozen parlementariërs voor Saksen-Anhalt dinsdag voor het eerst bijeen in een inaugurele zitting. Op de agenda staat onder meer de keuze voor een voorzitter, een functie die vermoedelijk naar AfD'er Tobias Rausch gaat. De demonstranten roepen partijen op niet met de radicaal-rechtse AfD samen te werken.

35 minuten geleden
Parijse politie verbiedt grote Gazademonstratie op 7 oktober

PARIJS (ANP) - Een grote solidariteitsdemonstratie voor Palestijnen die voor woensdag gepland stond in Parijs, is op aangeven van het ministerie van Binnenlandse Zaken door de politie afgelast. Dat meldt de dienst op X. Woensdag is het drie jaar geleden dat Hamas op grote schaal Israël en Israëlische nederzettingen binnenviel en daar veel slachtoffers maakte.

39 minuten geleden
Franse scholierenbond: 1800 middelbare scholen geblokkeerd

PARIJS (ANP) - Volgens de Franse scholierenbond USL hebben demonstranten dinsdag 1800 middelbare scholen geblokkeerd. Eerdere protestdagen ging het nog om enkele honderden scholen die gebarricadeerd waren. Frankrijk kent zo'n 3700 middelbare scholen, lycées genoemd.

42 minuten geleden
Raad van Europa: België moet asielzoekers beter ondersteunen

STRAATSBURG (ANP) - Asielzoekers in België zijn kwetsbaar voor mensenhandel en uitbuiting, omdat de overheid hen geen passende ondersteuning biedt. Dat concludeert een onafhankelijk comité van experts van de Raad van Europa in een dinsdag verschenen rapport. Ze roept de Belgische autoriteiten op om te zorgen voor toegang tot degelijke huisvesting en het aantal beschikbare plaatsen in het opvangsysteem te verhogen.

43 minuten geleden
Nobelprijs Natuurkunde naar Belgische neutrino-onderzoeker

STOCKHOLM (ANP) - De Belgische wetenschapper Francis Halzen (82) krijgt de Nobelprijs voor Natuurkunde. Hij is de grondlegger van het meten van neutrino's, mysterieuze deeltjes uit het heelal die extreem veel energie hebben. Bij de bekendmaking dinsdag sprak het Zweedse Nobelcomité van "spookachtige boodschappers uit de kosmos".

52 minuten geleden
Justitie bevestigt aanhouding voormalige Duitse inlichtingenchef

KARLSRUHE (ANP) - De Duitse federale aanklager heeft de aanhouding van oud-inlichtingenchef August Hanning en zijn voormalige stafchef bevestigd. De twee werden opgepakt in Beieren en Noordrijn-Westfalen en er worden huiszoekingen gedaan in hun panden in Berlijn, staat in een persbericht. De arrestaties werden eerder gemeld door media.

1 uur geleden
Kenia meldt eerste ebolageval, patiënt overleden

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is voor het eerst een ebolageval vastgesteld, meldt de minister van Gezondheid Aden Duale. Het gaat om een Keniaanse burger die in de Democratische Republiek Congo heeft gewoond, waar momenteel een grote uitbraak van het dodelijke virus woedt. De Keniaanse patiënt is overleden.

2 uur geleden