Drie mannen aangeklaagd om gestolen Eagles-aantekeningen
NEW YORK (ANP/AFP) - De officier van justitie van New York heeft dinsdag drie mensen aangeklaagd voor het onrechtmatig bezitten en verkopen van zo'n honderd pagina's met handgeschreven notities en teksten voor het beroemde Eagles-album Hotel California.
Volgens de aanklacht wisten de drie mannen - Glenn Horowitz, Craig Inciardi en Edward Kosinski - dat de documenten waren gestolen, maar spanden ze toch samen om ze te verkopen. De aantekeningen en teksten van de Eagles zouden een gezamenlijke waarde van meer dan 1 miljoen dollar hebben. Ze bevatten onder meer handgeschreven teksten van de wereldhits Hotel California en Life in the Fast Lane.
De mannen zeiden volgens gerechtelijke documenten tegen veilinghuizen en potentiële kopers dat ze het originele bandmateriaal verkregen hadden van Don Henley, de drummer en een van de oprichters van de Eagles. In werkelijkheid stal een biograaf van de band de manuscripten eind jaren zeventig. Die verkocht ze aan Horowitz, die ze op zijn beurt verkocht aan Inciardi en Kosinski. Henley schakelde de politie in toen de bandleden erachter kwamen dat Inciardi en Kosinski de documenten hadden.
"New York is een mondiaal centrum voor kunst en cultuur, en wie hier culturele artefacten wil verhandelen, moet de wet nauwgezet volgen", zei aanklager Alvin Bragg. "Deze beklaagden bezitten unieke en waardevolle manuscripten, hoewel ze wisten dat ze daar niet het recht toe hadden. Ze verzonnen verhalen over de herkomst van de documenten, zodat ze winst konden maken."
Advocaten van de drie beklaagden beloofden "deze onterechte aanklachten krachtig te bestrijden".
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.
15 minuten geledenRIGA (ANP) - Nu de EU-sancties tegen de Russisch-Oezbeekse miljardairs Alisjer Oesmanov en Michaïl Fridman worden opgeheven, gaat Letland nationale sancties tegen hen instellen. Dat stelt de Letse regering dinsdag in een verklaring op haar website. "Letland zal alle juridische instrumenten waarover het beschikt blijven gebruiken om te voorkomen dat de tegoeden en economische middelen van deze personen in Letland vrijkomen", aldus de verklaring.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, Denemarken en Groenland hebben een overeenkomst ondertekend over de veiligheid van Groenland.
56 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgeroepen om de druk op Iran op te voeren. Hij deed dat in zijn toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, ten overstaan van vertegenwoordigers en leiders uit de hele wereld. Andere landen moeten Iran volgens hem economisch onder druk zetten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op het nippertje hebben de EU-ambassadeurs dinsdagmiddag een akkoord bereikt over de verlenging van EU-sancties tegen zo'n 3000 aan Rusland gelieerde bedrijven en personen. Dat bevestigt een woordvoerder van het Ierse EU-voorzitterschap. Als dat niet voor middernacht gelukt zou zijn, zouden de sancties tegen al deze mensen en bedrijven dinsdag vervallen. Daarmee zou geschiedenis zijn geschreven.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties stelt dat het Israëlische beleid op de bezette Westelijke Jordaanoever "het schrikbeeld van een etnische zuivering" oproept. Volgens hem is Israël door onder meer het uitbreiden van de nederzettingen bezig de weg naar de vrede "plat te walsen".
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky roept de EU op twee Russische miljardairs niet van de EU-sanctielijst te halen. Dat heeft hij dinsdagmiddag op X gedaan. Het gaat om de Russisch-Oezbeekse miljardair Alisjer Oesmanov en de Russische miljardair Michaïl Fridman.
3 uur geleden