Drie mannen aangehouden voor internationale drugshandel
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft drie mannen aangehouden in een onderzoek naar internationale drugshandel. Het gaat om twee Friezen, een 40-jarige man uit Harlingen en een 40-jarige man uit Goutum, en een 41-jarige man uit Papendrecht (Zuid-Holland).
De drie zouden zich in georganiseerd verband hebben beziggehouden met het produceren van verdovende middelen en de internationale handel daarin. Na de aanhoudingen op maandag zijn in de drie plaatsen de woningen van de verdachten en drie andere panden doorzocht. Ook in Leeuwarden werd gezocht. "Hierbij wordt onder andere gebruik gemaakt van speurhonden die specifiek zijn opgeleid om te zoeken naar verdovende middelen en contant geld", zo meldt de politie.
Het aangehouden drietal zit in volledige beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact met hun advocaat mogen hebben. Het onderzoek gaat door en meerdere aanhoudingen worden niet uitgesloten, aldus de politie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De aanpak van mensen met verward en onbegrepen gedrag is te versnipperd, klagen partijen van links tot rechts in de Kamer. In een debat over dat onderwerp vragen ze donderdag om coördinatie, met name van de minister van Binnenlandse Zaken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheid van het aanmeldcentrum in Ter Apel is vorig jaar verbeterd, maar blijft een punt van zorg. Dat stelt de Inspectie Justitie en Veiligheid in een evaluatie. Die vindt het positief dat de noodvoorzieningen niet zijn gebruikt, mensen niet meer in de recreatieruimte, wachtruimte of tijdelijke huisjes (Portakabins) slapen en dat het veiligheidsplan verder is uitgewerkt. Maar door het hoge aantal bewoners is de situatie "nog steeds kwetsbaar".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De meeste partijen in de Zuid-Hollandse politiek hebben twijfels over de plannen die in zestien deelgebieden zijn gemaakt voor de aanpak van het landelijk gebied. Ze vragen zich af of de (Europese) doelen voor natuur, water, landbouw, stikstof en het klimaat zo wel gehaald kunnen worden. Ook is nog onduidelijk hoeveel geld het Rijk hiervoor wil uittrekken.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Nu het aantal verkeersdoden verder is toegenomen, wijst Veilig Verkeer Nederland (VVN) op snelheid als "een van de grootste risicofactoren". Snelheid en snelheidsverschillen spelen "een doorslaggevende rol bij zowel het ontstaan als de ernst van ongevallen", benadrukt de organisatie. Die noemt het verlagen van snelheden "een van de belangrijkste maatregelen om levens te redden".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar zijn in Nederland 759 mensen om het leven gekomen in het verkeer, 84 meer dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vooral het aantal mannelijke verkeersslachtoffers nam toe, terwijl het aantal vrouwelijke doden daalde. Fietsers vormden opnieuw de grootste groep slachtoffers, gevolgd door inzittenden van personenauto's.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als gemeenten scanauto's laten rondrijden om te controleren of autobezitters hebben betaald voor een parkeerplek leidt dat tot veel onterecht opgelegde parkeerboetes. De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) schat na onderzoek dat meer dan 10 procent van de bekeuringen niet klopt. Dat zou neerkomen op ongeveer een half miljoen boetes per jaar, aldus de privacytoezichthouder.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ondanks het vuurwerkverbod dat gold rond de huldiging van PSV in Eindhoven hebben dinsdag 93 mensen brandwonden opgelopen door fakkels die werden afgestoken. Dit meldt de gemeente woensdag. Volgens de gemeente gaat het om (lichte) eerstegraads brandwonden. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.
18 uur geleden